АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 11°C
Днепр: 10°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 10°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 6°C
Ровно: 6°C

"ДІАМАНТОВІ ПРОКУРОРИ" ПІД АРЕШТОМ. А ХТО ТЕПЕР "КРИШУЄ" ПІСОЧНИЙ КРИМІНАЛ?

"ДІАМАНТОВІ ПРОКУРОРИ" ПІД АРЕШТОМ. А ХТО ТЕПЕР "КРИШУЄ" ПІСОЧНИЙ КРИМІНАЛ?
"ДІАМАНТОВІ ПРОКУРОРИ" ПІД АРЕШТОМ. А ХТО ТЕПЕР "КРИШУЄ" ПІСОЧНИЙ КРИМІНАЛ?

У цій країні тільки ледачий "антикорупціонер" не піарився на справі "діамантових прокурорів". На цій темі півроку популяризували себе Антикорупційний комітет ВР, антикорупційні ЗМІ та громадські організації, а особливо прокурори Касько та Сакварелідзе. Ця тема так інформаційно роздута, що суспільство вважає, що це єдиний вдалий приклад боротьби з корупцією в Україні, що знайшлися "герої", що кинули виклик системі…

А насправді ці "герої" -чемпіони цинізму. Бо немає результату боротьби, тільки піар. Адже злочинний видобуток піску з Десни не зупинений. Екологічне лихо Десни, мільйони готівки в кишенях "піщаних баронів", "відкати" за "дах"- все це триває. І попробуй, хтось пискнути про це, в арсеналі "кримінальників" ціла "антикорупційна платформа", яка зразу публічно навішає ярлики пособників корупціонерів.

А тепер поясню детально. Почну з очевидних речей, тому що в цій темі дуже багато маніпуляцій. Отже - виробництво паленої горілки, контрафактних цигарок або видобуток бурштину -це кримінальний бізнес. Тому що всім цим займатися без ліцензій заборонено законом. Висновок: це не бізнес, а суто кримінал. Це не підприємці, а організоване злочинне угрупування. Такий кримінальний бізнес може існувати лише у випадку зрощення з контролюючими та репресивними органами. Адже все вище перераховане, це не голка в купі сіна, таку кримінальну діяльність не можна приховати. Іншими словами -кримінальний бізнес можливий лише під "дахом" правоохоронних органів.

До перерахованого вище списку кримінальних бізнесів в Україні традиційно входить видобуток і продаж піску. Адже замість того, щоб оформлювати дозвільні документи та платити державі ренту, наші "бізнесмени" роблять інакше. Наприклад, я ще в 2009 році робила журналістське розслідування, як "кримінальний бізнес" знищив прекрасне місце відпочинку на березі Десни біля села Пухівка. Там з’явилися гігантські кар’єри, пісочні дюни, вантажні машини, гори сміття, а на папері все це називалося шляхетно - "розчищення русла Десни". Відповідну ліцензію фірмі "Радекс", де в засновниках був …чоловік Тимошенко, в часи її прем’єрства видало Мінекології.

Проте розчищення русла не відбувалося -тупо видобувався пісок для продажу. Причому продавався він за готівку та без сплати будь-яких податків. Після перемоги Януковича таке "неподобство" не могло тривати. Фірму Тимошенко розігнали БТРами…і на пісок "сіла" своя "донецька" фірма -"Будіндустріясервіс", звідки ниточки тягнуться до Новінського. Вона продовжила заробляти грубі гроші та перетворювати Десну на зону екологічного лиха.

Зверніть увагу на об’єми піску, що намивався з Десни. Це не "розчищення", це промисловий видобуток. Це фото літа 2014.

Те, що фірми не розчищували Десну, а грубо продавали за готівку пісок, свідчать величезні розміри дюн, які намивали з одного місця в річці. А також можна подивитися на вид Десни з гуглу, видно, що вона вся в косах, а це означає, що ніяких розрахунків з розчищення русла не проводилося, видобуток піску відбувався хаотично, і в результаті відбувалася зміна русла і підтоплювалися цілі масиви в районі села.Зверніть увагу на мілини в течії Десни і сплюндрований кар’єрами мальовничий луг. Це не розчищення! Це екологічне лихо!

Іншими словами розчищення русла призвело до екологічного лиха, поки що в межах тієї ділянки. Проте це не той випадок -про який можна сказати, що це проблеми виключно Пухівки і більше нікого це не стосується. Насправді, недалеко знаходиться водозабір для забезпечення водою Києва. А Десна - річка норовлива. І якщо її безсистемно копати, невідомо, як вона себе поведе під час якогось весняного паводку. Як мінімум, кияни, не можуть байдуже махати рукою на екологічну проблему, яку в столиці копають кримінальники.

І це не єдина "гаряча точка". В часи Януковича таких кримінальних продавців піску на берегах річок навколо Києва розплодилося без міри. Вони і зараз тримаються за свій пісок, і щоб себе захистити ініціювали антикорупційну істерію в інформаційному просторі під назвою "діамантові прокурори". Тепер в усій країні не знайдеш жодного прокурора, який ризикне завести кримінальну справу проти кримінальних піщаних баронів.

До речі, піщані копальні, через які почався "героїчний похід проти корупції" в Україні, знаходяться тут же, недалеко від Пухівки, трохи ближче до Києва -біля села Погреби.
Масовий видобуток і продаж піску тут почався в 2013 році. А офіційно це цинічно називалося "покращення санітарно-екологічного стану водойми", "створення зон відпочинку благоустрій та озеленення". Про це навіть написано на плакаті, що висить у селі.Проте факти свідчать про інше - вже три роки на краю села йде видобуток та продаж піску в промислових масштабах.

Ось, наприклад, фото "благоустрію" здійсненого за три роки.

Особливо цинічним на фоні паплюження зон відпочинку видається встановлення дешевого дитячого майданчика біля місця розвороту важкої техніки.

В когось ще лишилися сумніви, що ми маємо справу з криміналом, який саджати треба за таке зло і жах?

Натомість ми отримали "дешевий антикорупційний піар" та новий "антикорупційний" дах для злочинців.

Адже незважаючи на те, що країні вже півроку заливають про успішну героїчну боротьбу з прокурорським "дахом" - "діамантовими прокурорами", злочинний видобуток та продаж піску триває.

Самоскиди активно курсують і в Пухівці, і в Погребах. Це видно на відео, зробленому кілька днів тому.

Отже справа "діамантових прокурорів" виявилася "фейком" (нині модне слово), або обманом, цинічною маніпуляцією громадською думкою. Схоже, що вся "антикорупційна" буча в інформаційному просторі була потрібна лише для переросподілу потоків кримінальних коштів від продажу піску.

А тепер я процитую сайт "Наша гроші", коли той писав про перебіг справи "діамантових прокурорів".

"Слідчі звинуватили прокурорів Шапакіна і Корнійця у вимаганні $200 тис. у підприємців, що займалися гідронамивом піску під Києвом. Мова йде про представників ТОВ "Гідроекоресурс" і ТОВ "Чистий грунт". Ці компанії добували пісок в заплаві річки Десна на території водовідвідного каналу "Погребський старик" без будь-яких дозвільних документів. Роботи безпосередньо проводила фірма "Чистий грунт" за договором підряду, укладеного з "Гідроекоресурс" два роки тому. Остання продавала пісок підприємствам.

Навесні Шевченківський суд Києва санкціонував обшук, під час якого були вилучені бухгалтерська документація, комп’ютерна техніка, печатки і штампи підприємств. У червні 2015 представник цих компаній отримав пропозицію закрити кримінальне провадження і повернути вилучене майно за допомогою знайомого - першого заступника голови слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна. Останній підключив до домовленостей Олександра Корнійця. Спільники домовились "зам’яти" справу за $200 тис. доларів.

26 червня посередник отримав від представника двох фірм першу частину суми в розмірі $50 тис. Через тиждень підприємці та прокурори зустрілися повторно для передачі наступного траншу в розмірі $100 тис. Після передачі грошей прокурорів затримали.


Затриманням прокурорів і обшуками займався заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе".


А тепер систематизуємо все про, що говорилося вище:

Перше, видобуток та продаж піску відбувався без дозволів. Тобто - кримінальний бізнес!

Друге, прокурори захотіли хабар за те, щоб закрити очі на злочин, і загальмувати кримінальне розслідування.

Третє, прокурорів взяли під арешт.

Четвертим в цьому логічному ряду повинне бути доведення кримінальної справи до суду та зупинка злочинного видобутку піску. Правда?

Проте результат інший- кримінальний бізнес - цвіте і пахне.

Погодьтесь, це не той результат, який мусив бути, якщо ми маємо на увазі верховенство права, боротьбу з корупцією, руйнування старих корупційних схем та зрощення кримінальників з правоохоронцями.

Той результат, який ми отримали, свідчить про інше - лише про заміну "даху" для злочинців.

"Пісочники" сторгувалися з іншою "кришею" в генпрокуратурі? Чи взагалі перейшли на вищій рівень: тепер у них "антикорупційний дах" з представників прокуратури, громадськості, депутатів та ЗМІ?

І позаяк цю тему вів та веде Сакварелідзе, це питання в першу чергу адресується йому. Чому злочин не зупинений?

Я зробила відповідну заяву про злочин в генпрокуратуру і вимагаю конкретних дій, щодо зупинки нелегального видобутку піску на Десні та покарання злочинців.

Бо інакше у мене підозри, що вся ця історія від початку була лише перерозподілом потоків від нелегального видобутку піску.

Якийсь чемпіонат цинізму! Як взагалі можна півроку хвалитися перед країною про героїчну антикорупційну боротьбу, не зупинити відверто кримінальний бізнес і не боятися відповідальності?

Тетяна Чорновол, для "Цензор.НЕТ"

Теги статьи: янтарьПесокСакварелидзе ДавидКасько Виталий

Дата и время 23 марта 2016 г., 15:38     Просмотры Просмотров: 1605
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.081105