АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 11°C
Днепр: 11°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 10°C
Львов: 7°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

В Україні проводиться небезпечний експеримент на АЕС

В Україні проводиться небезпечний експеримент на АЕС
В Україні проводиться небезпечний експеримент на АЕС

На думку енергетиків, маневрування енергоблоками АЕС може привести до катастрофи.

Плановий термін експлуатації більшості атомних енергоблоків в Україні закінчився. Однак їх продовжують використовувати, закладаючи в реактори непроектного палива і змінюючи потужність. Як вважає експерт з енергетичної політики Національного екологічного центру України Олексій Пасюк, такі експерименти можуть закінчитися новою катастрофою.

“Замість того, щоб сконцентруватися на проектах, які могли б стати альтернативними видами генерації, уряд виношує плани вкладати гроші в дорогі проекти підтримки функціонування енергоблоків атомних станцій, що знаходяться на межі експлуатаційних можливостей”, – зазначив Пасюк.

За його словами, плановий термін експлуатації більшості атомних енергоблоків в Україні вже закінчився. А частина реакторів на Рівненській та Південноукраїнській атомних станціях працюють понад проектний період.

“Їх експлуатація – це вже експеримент. Більш того, на Південноукраїнській АЕС використовують паливо Westinghouse. Це багато – стільки експериментів одночасно”, – зазначив експерт.

Він також підтримав незгоду Атомпрофспілки з розпорядженням Міністерства енергетики та вугільної промисловості освоїти маневрування атомними енергоблоками станцій.

“Небезпека настільки очевидна, що навіть атомники не могли не відреагувати”, – сказав Пасюк. Він додав, що, крім відмови обладнання, додатковим ризиком при експлуатації ядерних реакторів став людський фактор.

“Ті, хто приймає рішення, з технічної точки не завжди розуміють, що відбувається з реактором. Так, на Фукусімі під час аварії оператори були впевнені, що у них ще є охолоджувач, вода в реакторі. А її не було, тому, що датчики неправильно показували дані”, – зазначив експерт.

Пасюк також зазначив, що перехід в режим маневрування пропонується зробити при повному обсязі виконані роботи по оновленню систем безпеки енергоблоків АЕС.

“Україна не завершила план підвищення безпеки ще в 2000-х роках. А це було однією з умов надання кредиту ЄБРР на підвищення безпеки енергоблоків Хмельницької і Рівненської АЕС. Зараз є новий план щодо продовження роботи першого і другого енергоблоків Південноукраїнської АЕС. У ньому є ряд заходів, які повинні здійснитися до того, як регулятор погодиться на продовження. Однак частина цих заходів перекладається на період після пуску. Така практика дуже сумнівна”, – розповів він.

 

На думку експерта, в умовах падіння споживання обсягів електроенергії Україна отримала шанс відмовитися від атомної енергетики і розвивати альтернативні види генерації.

“По-перше, закінчуються періоди роботи реакторів. По-друге, нам потрібно зменшувати залежність від Росії, а не збільшувати її”, – резюмував експерт.

Нагадаємо, уряд запланував розпочати добове регулювання потужності об’єднаної енергосистеми з 31 грудня 2016 року. Проти такого рішення виступила Професійна спілка працівників атомної енергетики та промисловості України. На думку енергетиків, маневрування енергоблоками АЕС може привести до катастрофи.

Джерело


Теги статьи: Аэс

Дата и время 23 марта 2016 г., 22:57     Просмотры Просмотров: 2118
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На росТВ напугали Украину ядерной катастрофой
Сомнительные тендеры «Энергоатома» и развитие атомной энергетики Украины
Бунт атомных реакторов. В Украине подходит к концу срок эксплуатации многих энергоблоков АЭС. Чем это грозит?

Украина тайно договорилась с РФ о поставках ядерного топлива – СМИ
Мирный атом: как Украина собирается развивать АЭС
Афера продолжительностью 13 лет. Как директор режимного объекта устроил из Чернобыльской АЭС семейный бизнес

В Украине взлетят тарифы на электроэнергию: сколько будем платить
На Запорожской АЭС отключили второй энергоблок
На Запорожской АЭС отключили первый энергоблок

Гендиректор Чернобыльской АЭС избежал наказания за сокрытие элитной квартиры
Почему украинская энергетика застряла в СССР прошлого века
Атомное дело. Как Украина строит завод по производству ядерного топлива

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.090107