АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 18°C
Днепр: 17°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 17°C
Львов: 12°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Як Генпрокуратура України допомогла Росії засудити Надію Савченко

Як Генпрокуратура України допомогла Росії засудити Надію Савченко
Як Генпрокуратура України допомогла Росії засудити Надію Савченко

Як повідомила 23 березня 2016 року Генеральна прокуратура України, відкрито кримінальне провадження відносно тих російських суддів, які напередодні засудили до 22 років позбавлення волі українського військовослужбовця Надію Савченко, а також прокурорів РФ, які підтримували обвинувачення.

Необговорюючи вину чи невинуватість засудженої, яка брала участь у бойових діях на території власної країни в умовах правового режиму мирного часу, зазначу, що головне питання в «справі Савченко» - це не питання вини, а питання юрисдикції. Тобто, питання чи має право Росія викрадати з території України громадян України та судити їх за російськими законами за дії, скоєні громадянами України на території України.

 

Так ось, заява Генпрокуратури є ганебним фарсом, оскільки саме Генеральна прокуратура України в особі заступника генпрокурора Віталія Каська ще в лютому 2015 року визнала юрисдикцію Росії в «справі Савченко», визнала, що Росія вправі викрадати громадян України та судити їх за російськими законами за дії, вчинені на території України, а також визнала, що член ПАРЕ Савченко не користується дипломатичним імунітетом на території Російської Федерації. Більш того, Генеральна прокуратура України в особі заступника генпрокурора Каська активно співробітничала з Генпрокуратурою РФ та Слідчим комітетом РФ по цій справі, виконуючи доручення СК РФ на підставі Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, підписану Росією, Україною та низкою країн колишнього Союзу РСР у Мінську 22 січня 1993 року.

Також Касько направив у Москву службову характеристику на військовослужбовця Савченко (до речі - негативну), яку він отримав, не поставивши до відома навіть Головну військову прокуратуру. Як пише адвокат Савченко Новиков, це Касько зробив на його особисте прохання.

Я не маю запитань до російського адвоката: адвокатська діяльність є його професією, він нею заробляє гроші й не повинен дбати про підтримання міжнародного престижу України чи дотримання законності керівництвом Генпрокуратури сусідньої держави. Але є запитання до пана Шокіна, який смішить народ кримінальним провадженням відносно закордонних прокурорів і суддів замість того, щоби притягнути до кримінальної відповідальності свого екс-заступника Каська.

До речі, щоби два рази не вставати. А як просувається розслідування кримінального провадження, відкритого НАБУ за фактом незаконного привласнення Каськом кількох державних квартир?

Володимир Бойко

Джерело: Facebook автора

 


Теги статьи: Савченко НадеждаСавченкоГенпрокуратура

Дата и время 24 марта 2016 г., 10:17     Просмотры Просмотров: 2037
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У Зеленського пропонують замінити генпрокурора Луценка активістом
Кулик обвинил заместителей Луценко в саботаже расследования дела «вышек Бойко»
Дело окружения Порошенко: Луценко аннулировал подчиненным доступ к ЕРДР

В ГПУ пояснили, почему Мангер больше не заказчик убийства Кати Гандзюк
Заместитель Луценко подал в отставку: выяснилась причина
Убийство Гандзюк: у Луценко заявили, что Мангер уже не подозреваемый в убийстве

Гонтарева: В Украине просто правовой хаос
Заместитель генпрокурора Евгений Енин подал в отставку
Порошенко не подписывает протокол допроса по преступлениям на Майдане. Хотя его семь раз просили

В ГПУ назвали причину смягчения обвинений фигурантам дела Гандзюк
Луценко зрадів намірам Януковича повернутися в Україну
Нужны изменения, - Горбатюк заявил, что готов возглавить ГПУ

Комментарии:

comments powered by Disqus
25 апреля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.855894