АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 10°C
Днепр: 10°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 10°C
Львов: 12°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

У Грозному родичі розповіли про алібі Клиха і Карпюка

У Грозному родичі розповіли про алібі Клиха і Карпюка
У Грозному родичі розповіли про алібі Клиха і Карпюка

На суді у Чечні як свідок доповідала мати українського військовополоненого – Тамара Клих.

Сьогодні у Верховному суді Чечні в рамках слухань у справі Клиха і Карпюка допитана мати підсудного Тамара Клих. Вона розповіла, що Станіслав Клих в 1994-1995 роках перебував на Україні. Решта родичів також підтвердили, що Клих і Карпюк не виїжджати в Чечню, передає “Кавказький вузол“.

Справу Карпюка і Клиха розглядають у Верховному суді Чечні з 27 жовтня 2015 року зі участю присяжних засідателів. Останнє засідання суду пройшло 10 березня. Заплановане на 14 березня засідання не відбулося і було перенесене через хворобу головуючого судді на 24 березня.

Тамара Клих заявила, що її син не виїжджав до Чечні

Перед початком допиту головуючий суддя звернув увагу сторін на необхідність вести допит “за фактичними обставинами справи”. Тамара Клих розповіла, що її син Станіслав з вересня 1994 по травень 1995 року числився на очному відділенні в університеті Києва, отримував підвищену стипендію і не пропускав заняття.

“Новий 1995 рік він відзначав з нами, в Києві. У січні він здав сесію і в числах 17-18 січня виїхав на пару днів в Москву до своєї тітки”, – розповіла Клих.

На питання прокурора, чому її син знаходиться під вартою, Тамара Клих відповіла, що його звинувачують в участі в бойових діях в Чечні, але “він навіть не міг тримати в руках автомат”.

“Про війну в Чечні ми дізнавалися зі Станіславом по телевізору”, – зазначила свідок.

Підсудних звинувачують у причетності до вбивств не менше 30 військовослужбовців і поранень ще не менше 13 під час першої чеченської кампанії. За даними слідства, Микола Карпюк та Станіслав Клих були членами створеної на початку 1990-х років організації УНА-УНСО. Карпюк та Клих заперечують свою участь в конфлікті в Чечні і заявляють про тортури під час слідства.

Свідок Пятнічук: Клих не брав участі в бойових діях

Свідок Олександр Пятнічук заявив на суді, що підсудний Станіслав Клих не брав участі в бойових діях на території Чечні в 1994-1995 роках. Двоюрідний брат підсудного Клиха, відповідаючи на питання судді про відомі обставини справи, повідомив, що Станіслав Клих в Чечні не був.

“У 1994 році я навчався в аграрному університеті на заочному відділенні. Я приїжджав до Києва на сесію в грудні 1994 – січні 1995 року і в ці дні часто бачився з ним. 1 лютого я відзначав новосілля і Станіслав був присутній на святкуванні”, – розповів свідок .

За його словами, брат завжди був у нього на очах.

“Упевнений, що він не був у ці роки в Чечні”, – зазначив він.

Коли Пятнічук почав розповідати про те, що в інтернеті він бачив відеозапис, де Станіслав показує із залу суду “руки і коліна з синцями”, суддя звернувся до присяжних з проханням не звертати увагу на слова підсудного.

Родичі Карпюка розповіли про алібі брата

З вересня 1994 року по березень 1995 року Миколу Карпюк доглядав за хворою матір’ю, розповіли сьогодні на суді двоє свідків – брати Миколи Карпюка: Анатолій і Валентин. Суд попередив їх про кримінальну відповідальність за дачу неправдивих свідчень і повідомив, що вони можуть не свідчити проти близького родича – брата. Однак свідки заявили, що готові дати свідчення.

Анатолій Карпюк розповів, що в 1994 році їх мати тяжко захворіла, лікарі відмовилися її лікувати і Микола Карпюк забрав її до себе в вересні 1994 році. Він доглядав за матір’ю до її смерті 20 березня 1995 року.

“Я часто відвідував матір в квартирі Миколи. Ми разом відзначали новий 1995 рік. 4 січня у мене день народження. А в 1995 році мати хворіла тому ми мій день народження відзначали у Миколи. І він там був присутній. В січні цього ж року ми разом з Миколою возили мати до різних народних цілителів “, – повідомив свідок.

За його словами, 20 березня він і Микола разом організовували похорони матері.

Наступним допитали іншого брата підсудного Валентина Карпюка. Він підтвердив, що Микола Карпюк взяв на забезпечення хвору матір і не міг виїжджати за межі міста Рівне.

“Скільки разів ви відвідували матір?”, – Запитав суддя.

“Шість разів”, – відповів Валентин Карпюк.

“Як тоді можете стверджувати, що Микола Карпюк щодня перебував біля матері”, – запитав головуючий.

“Він не міг залишити хвору матір, не попередивши мене. До того ж ми часто писали листи один одному”, – повідомив свідок.

Микола Карпюк та Станіслав Клих визнані Правозахисним центром “Меморіал” політв’язнями. “Кавказький вузол” опублікував аналіз обвинувального висновку у справі Карпюка і Клиха, проведений правозахисниками. Всі чотири частини аналізу опубліковані в розділі “Документи організацій”.


Теги статьи: Клих Станислав

Дата и время 24 марта 2016 г., 22:59     Просмотры Просмотров: 1349
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.306542