АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 8°C
Днепр: 9°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 8°C
Львов: 9°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 10°C
Ровно: 11°C

У Чечні ФСБ намагалася викрасти українських громадян

У Чечні ФСБ намагалася викрасти українських громадян
У Чечні ФСБ намагалася викрасти українських громадян

Адвокат заявив про спробу затримання в Чечні свідків у справі Карпюка і Клиха.

Затримати у Грозному свідків, які приїхали з України, намагалися співробітники міграційної служби, заявив адвокат Докка Іцлаєв. Після засідання суду у справі Карпюка і Клиха свідки “були терміново вивезені за межі Росії”, передає “Кавказький вузол” з посиланням на українського консула Олександра Гончарова.

Нагадаємо, учора до Чечні на суд прибули родичі Клиха і Карпюка, які виступали на процесі як свідки. Там вони розповіли про алібі незаконно ув’язнених Росією українських громадян. Під час засідання були допитані родичі Карпюка і Клиха, а також українська правозахисниця і журналістка, співробітниця Центру громадянських свобод Марія Томак. За її словами, в 1994-1995 роках “Карпюк доглядав за хворою матір’ю”, а Клих “навчався в Київському національному університеті”.

Справа Карпюка і Клиха розглядається у Верховному суді Чечні з 27 жовтня 2015 року зі участю присяжних засідателів. Підсудних звинуватили у причетності до вбивств не менше 30 військовослужбовців і поранень ще не менше 13 під час першої чеченської кампанії. За даними слідства, Микола Карпюк та Станіслав Клих були членами УНА-УНСО, яка воювала в Ічкерії проти федеральних сил РФ. Карпюк та Клих заперечують свою участь в конфлікті в Чечні і заявляють про тортури під час слідства.

“Співробітники міграційної служби прийшли до мене додому”

За словами адвоката Докки Іцлаєва, свідків з України “він розмістив у своїй квартирі”.

“Вважаючи, що можливі всякі провокації, я поселив їх у себе. Але сьогодні вранці, незадовго до початку засідання суду, до мене додому прийшли співробітники міграційної служби. Вони спробували затримати свідків, так як вони не є зареєстрованим користувачем за місцем знаходження”, – розповів кореспонденту” Кавказького вузла “адвокат.

Адвокат зауважив, що йому “довелося пояснювати співробітникам міграційної служби, що у громадян з України, які зупинилися у нього, є повістки в суд”.

“Якби ми не переконали працівників міграційної служби, то, гадаю, свідки б не змогли сьогодні дати свідчення в суді”, – вважає Іцлаєв.

Микола Карпюк та Станіслав Клих визнані Правозахисним центром “Меморіал” політв’язнями. “Кавказький вузол” опублікував аналіз обвинувального висновку у справі Карпюка і Клиха, проведений правозахисниками. Всі чотири частини аналізу опубліковані в розділі “Документи організацій”.

“Свідки після засідання були вивезені за межі Росії”

Як підкреслив адвокат Докка Іцлаев, у результаті свідків з України вдалося допитати під час засідання суду у Грозному. “Найголовніше – це те, що ми допитали тих, хто приїхав з України. Але це лише мала частина свідків. Їх дуже багато, але вони бояться приїжджати до Чечні. Я два рази заявляв клопотання, щоб суд направив доручення про допит свідків в Україні. Але суд відмовив у задоволенні клопотань”, – розповів адвокат.

“Право на допит свідків дозволяє розраховувати на справедливий судовий розгляд. Але суд фактично нас позбавив цього права”, – сказав Іцлаєв.

За його словами, свідки “чітко і ясно пояснили, що ні Клих, ні Карпюк не були і не могли бути на території Чечні в 1994-1995 роках». Свідки дали свідчення на користь підсудних, погодилася адвокат Станіслава Клиха Марина Дубровіна.

“Сьогодні на засіданні суду і мати Станіслава Клиха, і його двоюрідний брат підтвердили, що мій підзахисний не міг приїхати в Чеченську Республіку під час бойових дій, так як навчався в університеті і здавав сесію. Він виїжджав до Москви до своєї тітки, але в середині січня 1995 року і на пару днів”, – сказала кореспонденту” Кавказького вузла” Марина Дубровіна.

Після засідання суду “четверо родичів підсудних були терміново вивезені за межі Російської Федерації”, заявив кореспонденту “Кавказького вузла” консул Генерального консульства України в Ростові-на-Дону Олександр Гончаров.

“Кавказький вузол” поки не має в своєму розпорядженні коментарів представників УФМС по Чечні щодо заяв адвоката про спробу затримання свідків у справі Карпюка і Клиха.


Теги статьи: ЧечняКлих СтаниславКарпюкФсб

Дата и время 25 марта 2016 г., 16:03     Просмотры Просмотров: 1043
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Матиос о "сливе" за деньги баз данных: Это помогло террористам РФ отследить и убить офицера Шаповала, но меры уже приняты
В ответ на иск Украины в морской трибунал Россия предложила приступить к консультациям
Операция «Самозванец». После покупки НСЗ «Океан» украинцами, русские пересмотрели тактику блокирования отечественного судостроения

Російські силовики проводять обшуки в мечеті біля Севастополя
В Тюмени в ходе масштабной спецоперации ликвидированы два боевика "Исламского государства"
Пожар, взрывы и стрельба: в Тюмени ввели режим контртеррористической операции

Харьков “слил” окружению беглого агента ФСБ более 100 миллионов на метро
ФСБ в оккупированном Крыму нагрянуло с обысками к предателю Украины
Как Россия охотится на украинцев, помогавших Грузии в войне с Россией в 2008 году

В России ФСБ провела обыски у 17-летнего активиста, изъяли флаг Украины и книгу Немцова
На телеканале Коломойского сообщили, что Порошенко получает приказы от ФСБ и российских кураторов-олигархов
Россия готовила атаку на ведущие украинские СМИ: что известно

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061963