АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 10°C
Днепр: 10°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 9°C
Львов: 9°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

В Україні буковинка не знайшла роботу, а в Німеччині стала лікарем у престижній клініці

В Україні буковинка не знайшла роботу, а в Німеччині стала лікарем у престижній клініці
В Україні буковинка не знайшла роботу, а в Німеччині стала лікарем у престижній клініці

На превеликий жаль, історія нашої героїні є типовою для сучасної України. Вона, тобто Олена Савчук, адже про неї йтиме мова у матеріалі, як і багато інших наших співвітчизників, змушена була шукати кращого життя за кордоном, адже на рідній батьківщині її професійний потенціал «не розгледіли».

Успішно закінчивши Карапчівський ліцей імені Міхая Емінеску, Олена Савчук вирішила пов’язати свою долю з медициною та вступила до Буковинського державного медичного університету. Крок за кроком Олена опановувала благородну професію білих халатів. У 2009-му закінчила  медуніверситет, а через три роки й інтернатуру з гінекології. Здавалось, перед молодим медиком відкриті всі двері. Однак, як виявилось, Україні перспективний спеціаліст не знадобився.

— Труднощі з роботою та прагнення кращого життя, — зізнається пані Олена, —  змусили мене покинути Україну та виїхати за кордон. У три місяці після закінчення інтернатури я взяла курс на Німеччину, де почала все з чистого листа.

Незнайома країна, чужа мова, новий спосіб життя — із цим всім довелось стикнутись нашій землячці на німецькій землі. Проте, за її словами, вона доволі швидко адаптувалась у Німеччині. Сподобались і місто Ессен, де вона спочатку жила, і німецька мова.

— Вивчити іноземну мову, — каже Олена Савчук, — справа не з легких. Це важче, чим я собі уявляла. Рік важких випробувань не пройшли марно і я отримала мовний сертифікат «С1», який засвідчує найвищий рівень володіння німецькою мовою.

Найбільші ж труднощі виникли тоді, коли необхідно було доказувати свої медичні знання, адже у Німеччині не визнають український диплом. Проте, наша героїня не опустила руки. Впевнена у власних силах, вона здала пробаційний іспит та здобула право працювати лікарем у Німеччині. Шість довгих місяців шукала роботу і зрештою пошуки дали результат. Вже рік і вісім місяців вона працює гінекологом у престижній клініці у Люденшайді.

— Дуже важко, — розповідає лікарка, — перебувати на чужині, одна, без родини. Туга за домівкою та рідними часто бере верх, особливо під час зимових свят. Однак, підтримка батьків підштовхнула мене вперед та допомогла подолати всі бар’єри, які з’являлись. Радію, що у Німеччині мені випала нагода реалізуватись у професійній площині, вивчити нову мову та наблизитись з кожним днем до здійснення своїх мрій.

Історія Олени Савчук — це історія із щасливим кінцем. За кордоном вона не розгубилась, довела іноземцям свої знання, знайшла роботу за фахом та завоювала повагу колег та пацієнтів. Проте, у цьому контексті виникають інші питання. Чому кваліфіковані кадри не можуть реалізувати себе в Україні? Чому з кожним роком наша держава втрачає дедалі більше спеціалістів? Чому людям, які за межами України стали незамінними співробітниками провідних компань, український ринок праці не дає шанс? Переконаний, що люди, які приймають рішення у нашій державі, знають відповіді на ці питання, однак чомусь не поспішають виправляти ситуацію.

Георгій СЕМЕНЮК,

«Новий день», Глибока.


Теги статьи: Украинцы

Дата и время 26 марта 2016 г., 09:42     Просмотры Просмотров: 1395
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В вышиванке на выборы: как Вакарчук и Порошенко внезапно объединились
В Польше хотят отменить роуминг для граждан Украины – МИД
Как стать счастливее без денег или наркотиков: советы Супрун

За два месяца население Украины сократилось еще на 52 тысячи человек, – Госстат
Виктор Скаршевский: “Как одним движением увеличить на 20% ВВП на душу населения”
Зеленского готовы поддержать 73% украинцев, Порошенко - 27%: новый опрос

На Донбасс начали массово возвращаться переселенцы
«Первые сутки на воле». Савченко записала обращение к украинцам
"Я украинец!" Беленюк поставил на место федерацию, назвавшую его русским

Трое украинцев двумя повозками пытались провезти в Беларусь 800 кг сала
Facebook пользуются 50% украинцев. Это самая популярная соцсеть в стране
Украинцы оформили на офис в Эстонии 300 сомнительных фирм

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.867186