АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Кругова порука нового генпрокурора Яреми

Кругова порука нового генпрокурора Яреми
Кругова порука нового генпрокурора Яреми

Тиждень тому з-під варти втік колишній депутат від БЮТ і Партії регіонів Олександр Шепелєв. Цей чоловік має цілий букет звинувачень. Наприклад, йому закидають розкрадання державних грошей, виділених банку "Родовід", через фіктивний ремонт офісу фінансової установи на Рильському провулку – за Януковича там тривалий час був офіс Юри Єнакіївського, який кришував Шепелєва після виходу з "Батьківщини". У тому числі є "мокруха". Так, слідство вважає Шепелєва замовником замаху на вбивство акціонера "Родоводу" Дядечка, а також вбивства власника "АвтоКразБанку" Кириченка. Багато хто навіть не знає Шепелєва в обличчя, хоча він двічі ставав народним депутатом за списками блоку Тимошенко. Ось він на цьому фото другий ліворуч в оточенні колишніх колег по фракції: 

Перед оголошенням у розшук наприкінці 2012 року Шепелєв втік за кордон, але в 2013-му його взяли в Угорщині. Від екстрадиції на батьківщину він намагався врятуватися петицією про політичний притулок, але отримав відмову. Навесні 2014-го Шепелєва доправили на Батьківщину.

І тут організовується його втеча.

6 травні 2014 до прокуратури надходить клопотання від адвокатів Шепелєва про переведення його зі слідчого ізолятора до лікарні через "незабезпечення його належною медичною допомогою" в СІЗО. Уже наступного дня Генпрокуратура спрямовує звернення до Державної пенітенціарної служби.Клопотання задовольняється. Справа Шепелєва не надто відома широкому загалу, але в прокуратурі та тюремному відомстві дуже добре знають, хто це такий та якими грошима і зв’язками він може оперувати.

Тому його переведення в лікарню доволі неочікуване та красномовне. Адже за прикладом справи Тимошенко ви можете згадати, скільки зусиль було витрачено адвокатами та міжнародною місією Кокса-Квасьневського, щоб її перевели з Качанівської колонії до лікарні залізничників.

Так само, наприклад, подільник Шепелєва Сергій Щербина багато місяців безрезультатно намагався вийти з СІЗО, тоді як його куратор зробив це буквально за декілька тижнів.

Шепелєва переводять – попри те, що він уже уникав правосуддя в Україні, втікши наприкінці 2012 року, проживаючи в Угорщині за паспортом, виданим на інше прізвище.

Крім того, він має громадянство Канади і звертався по громадянство Росії. Усе це є додатковими ризиками для можливої нової втечі, але тюремників це не зупиняє – адже його переселення до лікарні було можливо лише за відповідної згоди Державної пенітенціарної служби.

За фактом втечі Шепелєва Кабмін відсторонив двох із трьох керівників Державної пенітенціарної служби – голову Старенького і його заступника Артеменка. На посаді залишають першого заступника голови служби тюрем Віталія Ошовського.

А тепер – найцікавіше. За розподілом обов’язків, саме незвільнений Ошовський відповідав у пенітенціарній системі України за "управління охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення".Чому ж його залишають на посаді? В інтернеті ви не знайдете актуальної біографії пана Ошовського – вона відсутня також на сайті Державної пенітенціарної служби.

Але якщо почнете гуглите, то знайдете багато згадок його прізвища в нормативних документах за 20072008, лютий 2010 року, де він фігурує як заступник начальника Головного управління МВС України в місті Києві.

І останнє запитання – а хто був керівником Головного управління МВС України в місті Києві усі ці роки. Правильна відповідь – нинішній генпрокурора Віталій Ярема, який очолював міліцію столиці з 2005 по 2010 роки.

У мене запитання – як Генпрокуратура та Віталій Ярема будуть розслідувати втечу Шепелєва, якщо ця надзвичайна подія сталася у сфері відання його багаторічного заступника і товариша? Якого, до того ж, єдиного не відсторонили від посади.

Очевидно, що втеча Шепелєва була добре спланованою і багатокроковою комбінацією, в якій фігурували великі гроші. За цю надзвичайну подію мало би заплатити звільненням усе керівництво Державної пенітенціарної служби. Включно з особистими друзями Віталія Яреми.

http://blogs.pravda.com.ua/


Теги статьи: Ярема

Дата и время 16 июля 2014 г., 22:09     Просмотры Просмотров: 3583
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.380831