АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Трохи люстрації, або Як прокуратура Києва заманила улюбленого васильківського обвинувача

Трохи люстрації, або Як прокуратура Києва заманила улюбленого васильківського обвинувача
Трохи люстрації, або Як прокуратура Києва заманила улюбленого васильківського обвинувача

Буквально днями столична прокуратура поповнилася цікавими кадрами. Крісло заступника прокурора Києва отримав колись фастівський, обухівський і васильківський обвинувач Ян Стрелюк.

Колишнє місце працевлаштування - Васильківську міжрайпрокуратуру - пан Стрелюк покинув за власним бажанням, але не без скандалів.

Втім, з 2011 року на цій посаді спромігся «напрацювати» собі справжній фан-клуб. Цікавий випадок юридичної практики не лише на місцевому, але й обласному рівні - публіка не хотіла відпускати свого «улюбленого» прокурора. І навіть трохи за нього поборолася. Мовляв, вина усьому - хронічна профнепридатність пана Стрелюка для служби у такому корупційному регіоні, як Васильківщина. До когорти місцевих «князьків», дерибанників та нечистих на руку чинуш він нібито так і не вписався, проте отримав авторитет серед багатьох жителів району.

Однак, під кістляву руку люстрації Ян Стрілюк таки потрапив. Приводом для заяви про звільнення за власним бажанням екс-прокурора офіційно вважають візит «проЛяшковськи» налаштованих активістів батальйону «Україна». Люстратори, за традицією, завітали до службовця на місце роботи і виставили відповідний ультиматум.

Крім того,  «втекти з корабля» його, начебто, змусили високопоставлені лоббісти тих же місцевих «князьків» й дерибанників. Мовляв, і сам «не гам і тобі не дам». Долила «олії у вогонь» ще й справа 23 земельних наділів по 0,1 га Глевахівської селищної ради на території військового містечка №11, приватизованих ще в 2010 році. Прокуратура «під егідою» Стрелюка виставила вимоги про арешт цієї землі та скасування рішення Васильківської міської ради, яка чомусь вирішила, що має законне право розпоряджатися ласими шматками передмістя.

Втім, 18 червня цього року Ян Стрелюк все ж офіційно заявив про звільнення за власним бажанням, чим викликав обурення вагомої частки активної громадськості. Наприклад, голова ГО «Рідне місто» Василькова Анатолій Боровик говорить, що ліпшого прокурора не було й нема. З місцевою міліцією і владними верхівками він не ладнав, перекривав наркопотоки, боровся з ігровим бізнесом у місті.

З цього приводу деякі ГО навіть зверталися до генпрокурора, прохали провести службове розслідування і повернути Стрелюку крісло у Васильківській прокуратурі, а Стрелюка - васильківській громаді.

Однак, скептики пригадують екс-прокурору і багато грішків, як «інертність» у місцевих інтригах навколо підпалу будинку одного з депутатів міськради або ж відсутність реакції на спецпідрозділи «Тигр» і «Барс» у Василькові під час Майдану.  Крім того - бюджетні афери, нерозкриті комунальні справи і т.п.

І взагалі, начебто такий от «прокурор всім прокурорам» Стрелюк мабуть добре знав, куди потрапить після Васильківської «контори» й насправді вже давно хотів звідти «накивати п’ятами».

Сам теперішній столичний зам каже, що ці всі походи батальйонів і земельні афери - це тільки приводи та місцеві версії, а піти з Василківської прокуратури його змусило все «в комплексі». Бо там він справді усім заважав.

Про те, здогадувався він про можливе призначення на достойну посаду чи ні, пан Стрелюк спілкуватися бажанням не горів, та все ж…Про хепі-енд недбало «люстрованого» колишнього васильківського прокурора може потрібно доддати до фейсбучних постів під оптимістичними тегами на кшталт #миздобули.

І хай нам будуть прокурори, за яких громада захоче стояти горою. Амінь.

КиевВласть


Теги статьи: Стрелюк Ян

Дата и время 17 июля 2014 г., 14:06     Просмотры Просмотров: 2765
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.227443