АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -7°C
Харьков: -4°C
Днепр: -2°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -4°C
Ровно: -5°C

НАБУ: 120 млрд. грн збитків принесе країні прийняття законопроекту 4004-1

НАБУ: 120 млрд. грн збитків принесе країні прийняття законопроекту 4004-1
НАБУ: 120 млрд. грн збитків принесе країні прийняття законопроекту 4004-1

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) закликає Верховну Раду прийняти законопроект 4004, що передбачає  реструктуризацію валютних іпотечних кредитів, взятих на придбання виключно єдиного житла.

В той час, як популістський законопроект про реструктуризацію практично всіх валютних кредитів, зареєстрований в парламенті під № 4004-1, призведе до неконтрольованої девальвації гривні та спричинить збитки фінансової системи України щонайменше на 120 млрд. грн.

«Внесений на противагу урядовому законопроект № 4004-1 не вирішить проблему валютних кредитів і є таким же абсурдним, як і раніше ветований президентом 1558-1. Фактично, він передбачає прощення щонайменше 2/3 частини боргу по всім споживчим валютним кредитам, незалежно з якою метою вони бралися – на придбання дорогого авто чи ще однієї квартири, чи яхти», - зауважує Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ. На решту суми нараховуватиметься відсоткова ставка в розмірі 0,01% річних, усі штрафи і пені за несплату кредиту також спишуться.

За підрахунками НАБУ, збитки від прийняття популістського законопроекту № 4004-1 становитимуть понад 120 млрд. грн. З них майже 30 млрд. грн – одноразові збитки. Також банки будуть змушені практично повністю списати кредити, за якими уже нараховані резерви в сумі 55 млрд. грн. Додатково збитки банків від зменшення відсоткових платежів за реструктуризованими, тобто списаними кредитами, становитимуть близько 15 млрд. грн щорічно. Наслідками його прийняття також стане неконтрольована девальвація гривні, оскільки після переведення валютних активів у гривневі, будуть порушені ліміти по валютним позиціям, відтак банкам доведеться виходити на ринок і купувати валюту. Загалом їм доведеться скупити близько 3 млрд. доларів США в доволі короткі терміни.

«Логіка 4004-1, як і його попередника 1558-1, полягає в тому, що вся країна знову повинна скинутися і оплатити кредит на дороге авто чи другу квартиру тому, кому просто шкода її продати і розрахуватися зі своїми боргами. Це крикуча неповага до всіх українців, які добросовісно сплачували свої кредити або й взагалі їх не брали, розуміючи, що їхній фінансовий стан цього не дозволяє», - наголошує Олена Коробкова.

НАБУ просить народних депутатів не піддаватися на популістські заклики та підтримати законопроект 4004, який має соціальну направленість та надаватиме підтримку саме тим, хто її справді потребує. А саме сім’ям, які брали кредит на придбання єдиного житла і добросовісно виконували свої зобов’язання до основного знецінення гривні на початку 2015 року. За оцінками НАБУ, кількість родин, які матимуть право на реструктуризацію валютних іпотечних кредитів, складає приблизно 37 000 на загальну суму близько 1 млрд. доларів США.

«Ми закликаємо народних депутатів нарешті дати людям шанс дійсно вирішити свої проблеми з валютними іпотечними кредитами без краху всієї фінансової системи України», - підсумовує Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ.    

nabu.ua


Теги статьи: ЗаконопроектКредитиВалютный кредитИпотекаРеструктуризация долгов

Дата и время 01 апреля 2016 г., 10:19     Просмотры Просмотров: 1995
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Депутаты Рады хотят объявить Украину правопреемницей УНР - законопроект
Сенченко: Порошенко психологически готов на любые шаги для удержания власти
У Порошенко готовятся конфликтовать с МВФ из-за Антикоррупционного суда

"Порошенко подписался": Лавров заявил о попытке Украины "сбить прицел" России
Куда пропала Тимошенко: косметические процедуры, болезнь или холодный расчет
Санкции для Украины: забрать безвиз и полностью прекратить финансирование — нардеп

Супрун остаточно з глузду з’їхала: 65 тис. за діагностику серця і це ще не все
Савченко: Если Порошенко попробует по закону о реинтеграции Донбасса ввести войска в Тернополь, Львов или Черновцы, то его там покрошат
Санкции для Украины: забрать безвиз и полностью прекратить финансирование — нардеп

Имею некоторую информацию – Грымчак намекнул, что война может закончиться в этом году
Депутаты хотят увеличить штрафы и усилить ответственность продавцов алкоголя и сигарет
Паркування по-новому: як будуть карати порушників і як автовласники зможуть захистити свої права

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059053