АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 8°C
Днепр: 8°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 6°C
Львов: 5°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 5°C
Ровно: 4°C

Порада наступнику Яценюка із Арканзаса

Порада наступнику Яценюка із Арканзаса
Порада наступнику Яценюка із Арканзаса

Прем’єріада добігає кінця. Країна очікує на новий уряд. Перед наступником Арсенія Яценюка вже сьогодні стоять історичні виклики. Один з яких - це відсутність довіри громадян до влади.

І не важливо, чи це буде Гройсман. Чи Яресько. Новому прем’єру вкрай необхідно показати миттєвий результат. Яскравий, інноваційний, бажано антикорупційний результат. Про який не соромно у вечірніх новинах розповісти недовірливим співвітчизникам. Тому, ось майбутньому голові уряду порада із Сполучених Штатів Америки.

Місяць тому в рамках програми Open World за підтримки Конгресу США мені пощастило відвідати невелике містечко Літтлрок, штат Арканзас. Під час подорожі вдалося поспілкуватися з американцями про особливості їхнього врядування, яке є взірцем для всього світу. Це і загальні вибори суддів та прокурорів. Це і етичні комісії, які слідкують за виборними посадами, такими як ті ж судді, мери чи сенатори. Це і максимально відкриті та чесні тендери, які є запорукою, наприклад, рівних та довговічних американських доріг. Та найбільше мене вразив рівень фінансової підзвітності влади перед рядовим платником податків.

Сьогодні українці не розуміють, куди йдуть їх податки. А американці знають. Так як отримують з власної податкової детальний звіт за кожен цент. Для прикладу хочу навести копію повідомлення, яке прийшло на ім’я американського медичного дослідника Степана Мельника, котрий походить родом з Франківщини.

В документі фіскальні органи детально звітують, куди вони витратили місцеві податки Степана за 2014 рік в сумі 360 дол. Найбільше коштів, 230 дол., отримала мережа шкільних заходів. Дитячий госпіталь отримав 3 долари. Поліцейські та пожежники по п’ять доларів. Бібліотека - 18 доларів та інше.

Переконаний, запровадження аналогічної системи в Україні впише наступника Яценюка в підручники сучасної історії України, як мудрого першопрохідця. Адже подібні звіти податкової перед громадянами змінять світобачення цілих поколінь. В короткостроковій перспективі підвищиться рівень фіскальної обізнаності населення. В довгостроковій - рівень політичної культури. Бо ж платники податків, після перших таких звітів відчують власну значимість. І лікарні утримують. І на дороги відкладають. І школам допомагають. Щоправда обідрані лікарні та діряві дороги будуть невтомно колоти виборцям в око гострим питанням: а куди ж політики витрачають наші податки? Але це вже інші виклики, на які має відповісти новий прем’єр.

Гліб КАНЄВСЬКИЙ


Теги статьи: СШАНалогиНалог

Дата и время 01 апреля 2016 г., 17:46     Просмотры Просмотров: 1091
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Демократы лидируют перед промежуточными выборами в США — опрос
Новый "биткоин-пузырь": в США рассказали о резком крахе криптовалют
В США неизвестный стрелок открыл огонь по прохожим из авто, шестеро раненых

Ведьмы Нью-Йорка наложили проклятие на Трампа и судью Кавано
«Власти» Керчи объяснили присутствие силовиков в детсадах и школах
"Холодна" війна між США і Росією відновлюється, – Демчук

Не от большого ума: Горбачев отреагировал на выход США из ракетного договора
"Катастрофическое решение": в Германии отреагировали на заявление Трампа по ракетному договору
’’В рай’’ российских ’’мучеников’’ отправит отнюдь не ядерный удар

’’Будет уничтожен весь мир’’: в России пригрозили США из-за ракетного договора
В похоронном бюро Детройта обнаружили останки более 60 детей
В МИД РФ отреагировали на заявление Трампа о разрыве договора о ликвидации ракет

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.086694