АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

У соцмережах поширили унікальну карту: мовна ситуація в обласних центрах України насторожує

У соцмережах поширили унікальну карту: мовна ситуація в обласних центрах України насторожує
У соцмережах поширили унікальну карту: мовна ситуація в обласних центрах України насторожує

Громадський діяч і юрист Олексій Курінний поширив на своїй сторінці і Фейсбуці унікальну мовну карту. International Republican Institute за підтримки Уряду Канади у березні 2015 року і січні-лютому 2016-го здійснив опитування  майже 20 тисяч респондентів у 22 обласних центрах України, а також у Сіверсько-Донецьку і Маріуполі щодо мови, якою вони спілкуються вдома. У цій мапі враховано зауваження та пропозиції громадськості, ззокрема, що двомовних все ж не варто прирівнювати до російськомовних - тому уведено помаранчевий крап, а також те, що регіони російськомовних обласних центрів цілком україномовні.

 

Якщо розглянути карту, становище української мови в своїй же, українській державі, насторожує. Число регіонів, де вдома говорять українскьою – 10 проти 11 російськомовних!  У центрі країни також переважає російська. Зрештою, дивіться самі.

 

Відбувається тотальне зросійщення території країни. "Становище української мови в обласних центрах, виявлене за даними двох опитувань - збереження русифікції - якраз і є причинами нашого уболівання і боротьби за державну мову» - зазначив автор. За його словами, мапу чомусь «вичистили» із Фейсбуку. Олексій Курінний просить поширити її і поза соцмережами.

 

 

 

Теги статьи: Куринной Виктор

Дата и время 03 апреля 2016 г., 10:31     Просмотры Просмотров: 5064
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.861794