АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 24°C
Днепр: 27°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 24°C
Львов: 24°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 25°C
Ровно: 25°C

Держава нараховує пенсії і соцвиплати для 700 тисяч осіб, які лише числяться як переселенці

Держава нараховує пенсії і соцвиплати для 700 тисяч осіб, які лише числяться як переселенці
Держава нараховує пенсії і соцвиплати для 700 тисяч осіб, які лише числяться як переселенці

Відсутність чіткої державної позиції щодо статусу людей, що проживають на окупованих територіях, а також провал Міністерством соцполітики створення Єдиного державного реєстру ВПО (внутрішньо переміщених осіб) створили підґрунтя для масштабних маніпуляцій і зловживань у сфері надання соціальної допомоги переселенцям.

Про це йдеться в статті Інни Ведернікової для DT.UA. Як зазначає автор, Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціальної допомоги переселенцям (куди входять серед інших представники МВС, СБУ і ДСНС), і Мінсоцполітики дають кардинально різні цифри про кількість переселенців.

На 31 березня 2016 р., за даними Міжвідомчого штабу, з тимчасово-окупованої території, а також із районів проведення АТО на інші території України переселено 1 млн 27 тис. 728 осіб. Тижнем раніше, 21 березня 2016 р., Мінсоцполітики на своєму сайті також уточнив оперативну цифру взятих на облік переселенців, зафіксувавши 1 млн 747 тис. 457 людей. Різниця — понад 700 тис. душ.  "Міжвідомчий координаційний штаб узагальнює і публікує оперативну інформацію про ВПО, які прибули на підконтрольну Україні територію і, на їхнє звернення, були тимчасово розміщені регіональними штабами в регіонах України", — пише у своїй відповіді на інформаційний запит DT.UA заступник голови Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Олег Мельчуцкий, який очолює згаданий штаб.

"Тим часом Мінсоцполітики, відповідно до постанови Кабміну України №509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб" від 1 жовтня 2014 р,. веде Єдину інформаційну базу даних про ВПО, до якої зараховані всі ВПО, котрі звернулися по відповідну довідку, у тому числі й ті, хто відмовився від тимчасового розміщення, а також ті, хто тимчасово виїжджає з території, непідконтрольної Україні, для отримання пенсії та інших соціальних виплат", - заявив Мельчуцкий. "

Зі слів керівника штабу можна зробити важливий висновок: 700 тис. переселенців, що становлять різницю в даних, — це саме ті самі люди, які, живучи на окупованих територіях, зареєстровані органами соціального захисту населення як переселенці. І, відповідно, отримують державні соціальні виплати, включно з пенсіями. Тому не зовсім зрозуміло, чому ця цифра абсолютно чітко корелює із заявленими Мінсоцполітики 400—900 тис. "шахраїв, які потрапили до списків переселенців". При тому що, повторюся, з відповіді Мельчуцького очевидно — їх туди внесли самі працівники відомства, підпорядкованого міністрові соціальної політики", - пише Ведернікова.

Крім того, автор наводить уточнюючі цифри Плану гуманітарного реагування ООН на грудень-2015—січень 2016 р. "Міністерство соціальної політики України зареєструвало 1,6 млн ВПО по всій країні. Усі ВПО потребують певного типу допомоги. Близько 800 тис —1 млн людей проживають постійно на підконтрольній Україні території, тоді як решта часто перетинають "лінію розмежування" і для цілей Плану гуманітарного реагування враховуються як ті, що проживають на непідконтрольній Україні території". "Цю тезу, до речі, за нашою інформацією, міністр соцполітики України Павло Розенко у спільному з ООН протоколі засвідчити своїм підписом відмовився. Теж, очевидно, помітивши різницю. Бо був уже, як мінімум, два роки ознайомлений із цікавою математикою "пенсійного туризму", стоячи біля самих його витоків. Де, втім, стояв і керівник Міжвідомчого штабу Мельчуцький, підлеглий глави МВС.

А отже, і сам міністр Аваков, під началом якого — не тільки ДСНС, а й Міграційна служба, що тісно працюють із Мінсоцполітики", - йдеться в статті. "Перевірки Міністерством соцполітики та Службою безпеки розпочалися понад місяць тому, і, за заявою самого міністра, припинено виплати вже понад 400 тис. переселенців. Але цифра 1,7 млн переселенців на сайті міністерства залишається незмінною. Чому? Де "спільники терористів"? У чому ефективність перевірки і логіка офіційних заяв?", - пише Ведернікова. Нагадаємо, як пише Ведернікова, міністр соцполітики Павло Розенко неодноразово говорив, що суми всіх соціальних платежів переселенцям, включаючи пенсії, становлять 30 млрд грн на рік, в той час коли дані, отримані DT.UA з Мінфіну, свідчать про те, що на переселенців у 2015 р. виплачено з бюджету 40,02 млрд грн. Детальніше про те, куди поділися гроші, виділені на переселенців, і хто насправді їх отримує, читайте в статті Інни Ведернікової "Мертві душі і живі гроші" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".


dt.ua


Теги статьи: беженцыПереселенцы

Дата и время 03 апреля 2016 г., 20:04     Просмотры Просмотров: 1071
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Минсоцполитики озвучили новые данные по количеству ВПЛ
«Великое оккупационное переселение»: почему крымчан заменяют россиянами
Стало известно точное количество переселенцев

Украинский экс-министр стал беженцем в Беларуси
Кабинет министров изменил процедуру получения помощи внутренними переселенцами
Отныне никто не сможет проводить проверки переселенцев в Украине

В Черновцах радикалы хотят выслать на Донбасс переселенца за поддержку сборной России
В "ЛНР" объявили охоту на мужчин: всплыла история переселенца из Киева
Апелляционный суд Киева запретил проверять переселенцев

На Сумщине переселенцу-инвалиду разорвали рот из-за русского языка
"Д*бильноватые, противно": на Херсонщине разгорелся языковой скандал из-за переселенцев
«Кому я надо»: АТОшник-переселенец хочет остаться в ЕС – в Украине его лишают пенсии и детских выплат

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054236