АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -5°C
Днепр: -6°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

Хто буде новим генпрокурором України

Хто буде новим генпрокурором України
Хто буде новим генпрокурором України

На посаду генпрокурора політичні сили висувають свої кандидатури. 

Після відставки Віктора Шокіна головним питанням українського політикуму стала кандидатура нового генерального прокурора. ІНФОРМАТОР вирішив спрогнозувати хто має більше шансів на посісти керівний кабінет на Різницькій.

Відразу після повідомлення про відставку Шокіна, усі заговорили про його наступника. Називалися різні прізвища: голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, голова фракції БПП Юрій Луценко, начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, заступники Шокіна Юрій Столярчук та Юрій Севрук, військовий прокурор Анатолій Матіос, глава СБУ Василь Грицак. Говорили навіть, що Арсеній Яценюк може зайняти цю посаду після його відставки з поста прем’єр-міністра. Певний час у політикумі поширювалась думка, що Генпрокуратуру повинен очолити Давіт Сакварелідзе, однак Банкова в особі Анатолія Матіоса дала зрозуміти, що відомство повинна очолити людина з українським прізвищем.

Нарозі ж експерти називають шість найбільш можливих кандидатур, які в тій чи іншій мірі можуть реально обійняти посаду головного прокурора України: голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, голова фракції БПП Юрій Луценко, начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, заступники Шокіна Юрій Столярчук та Юрій Севрук і заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

Першими у списку визначають нинішнього виконувача обов’язків Юрія Севрука. Це одна з “найтемніших конячок” серед кандидатів, однак з цілком зрозумілим подальшим планом дій на посаді.

Юрій Севрук майже 20 років працює в органах прокуратури України в команді Віктора Шокіна його заступником. Матеріальне становище ретельно приховує. 28.07.2015 р – генпрокурор України Віктор Шокін підписав наказ про призначення Севрука своїм першим заступником замість звільненого Володимира Гузиря. Відразу після призначення нового першого заступника генпрокурора у ЗМІ з’явилася інформація, що Севрук підпадає під закон про люстрацію. Сам Юрій Григорович цю інформацію спростував. Колеги характеризують його як людину з жорстоким і мстивим характером, відданим його начальнику Шокіну.
У 2015-2016 рр. Юрій Севрук виконував особисті доручення Банкової у переслідуваннях політичних опонентів влади: на гучних політичних процесах його постійно бачили у різних районних судах (зокрема в Печерському), у зв’язку з чим його звинувачували у тиску на суддів і диктуванні рішень Банкової у винесенні вироків політичним опонентам Порошенка. Аналітики переконують, що Севрук у разі призначення на посаду Генпрокурора буде “омолодженим” Віктором Шокіним, і продовжить свою діяльність у дусі свого колишнього начальника.

Таким же “другим Шокіним” є і Юрій Столярчук, заступник генерального прокурора. Разом з Севруком він 20 років пропрацював у команді Віктора Шокіна. Обіймав посаду першого заступника начальника головного слідчого управління ГПУ. Столярчук був слідчим у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Окрім цього, з ним пов’язані скандали в оборонній промисловості ще з 90-х років. Тоді він обіймав посаду заступника прокурора Київської прокуратури з нагляду за додержанням законів на підприємствах оборонної промисловості.

Столярчука також називають людиною Віктора Шокіна та Юрія Севрука, а тому експерти переконані, що на посаді Генпрокурора він буде цілковито залежним як від президента, так і від Шокіна та Севрука, під керівництвом яких він весь час працював.
Окрім цього, він недавно  потрапив в гучний міжнародний скандал, у якому проявив свою кричущу некомпетентність, заявивши про можливість допитати посла США у справі зникнення 2 мільйонів. Як відомо, дипломати мають недоторканість, і ГПУ не має права викликати їх на допит.

Наступним, може претендувати на посаду генпрокурора – Сергій Горбатюк – начальник спецрозслідувань ГПУ. Головними його лобіювальниками є група народних депутатів-“єврооптимістів”, які, кулуарно, відбивають інтереси Банкової, а відтак – і Петра Порошенка. Горбатюк відомий тим, що займається розслідуваннями масових вбивств на Майдані. Окрім цього, він багато років належав до команди Шокіна, і його призначали вести найбільш резонансні справи незалежної України.
Зокрема – справу Лазаренка та Юлії Тимошенко. Фактично за його керівництва було розвалене розслідування розстрілів на Майдані, Межигір’я, злочинів екс-регіоналів, хоча владні ЗМІ зробили йому позитивний імідж у цьому питанні. Очевидно, що за його діяльності були розвалені вищезгадані гучні справи, а такі представники клану Януковича, як Єфремов, Клюєв, Бонаренко, Іванющенко та подібні їм були виправдані або випущені з країни.

В парламенті активно обговорюють кандидатуру лідера фракції БПП Юрія Луценка. Однак, на заваді цим задумам є відсутність у нього юридичної освіти і стажу в роботі прокуратури. Нагадаємо, його кандидатуру узгоджували ще під час  нічних переговорів на Банковій, на яких Петро Порошенко вирішував кадрові перестановки в уряді та ГПУ. Нагадаємо, тоді питання відставки Віктора Шокіна одностайно узгодили на нічному зібранні, однак, на посаду Генерального прокурора наразі вирішили нікого не призначати. Цей процес спеціально буде затягуватись, однак ГПУ фактично буде керувати Юрій Луценко. Єдиною завадою на призначенні голови фракції БПП Генпрокурором є відсутність у нього відповідної освіти та досвіду роботи у прокуратурі. Однак, у разі його призначення виконувачем обов’язків, усю командну роботу за нього б виконували Севрук та Столярчук.
Тиск Заходу з вимогами відставки Шокіна і реальних реформ у Генпрокуратурі одразу ж кидають тінь на призначення Луценка. Його близькість до президента є наочною, а тому говорити про незалежність його від Порошенка неможливо. Його для того й призначають, щоб контролювати роботу ГПУ у потрібному для Банкової руслі. В Адміністрації президента це чудово розуміють, однак докладуть всіх зусиль, щоб пролобіювати призначення Луценка на цю посаду, і тримати виконувачем обов’язків якнайдовше, допоки не буде знайдена підходяща для цього кандидатура, яка не буде викликати агресивної реакції населення та Заходу. Наразі за висновками експертів це найбільш реальна кандидатура на цю посаду.

Кандидатура нинішнього очільника Донецької області Павла Жебрівського також викликає чимало запитань. Хоч у нього і є стаж роботи в ГПУ, але старі скандали ставлять хресть на цьому пункті: він є доволі потужним фармацевтичним олігархом (власник корпорації “Фармак”) і лобіювальником своїх бізнес-інтересів на ринку. Окремі питання викликає його діяльність у Донецькій області. У разі призначення на посаду Генпрокурора – проти нього прогнозовано будуть публікуватись компромати, пов’язані з його бурхливою бізнесовою діяльністю і на Донбасі, що знову призведе до нестабільності в роботі ГПУ.

Народний фронт у свою чергу пропонує на цю посаду першого заступника Юстиції
Наталію Севостьянову. Нинішній заступник міністра юстиції неодноразово звинувачувалась у допомозі чиновникам уникнути люстрації. До призначення на посаду першого заступника міністра обіймала посаду Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.
Так, найгучнішим був скандал з незаконною видачею нею так званої “люстраційної індульгенції” заступнику керівника Головного управління Державної фіскальної служби у Києві Ганні Ігнатенко. У розпорядженні журналістів опинився лист-відповідь чиновниці Мін’юсту Севостянової на звернення високопоставленого працівника столичної податкової Ігнатенко, у якому вона “звільняє” від люстрації чиновницю, що пропрацювала на керівних посадах в податкових органах з 2008 року, а значить повинна бути звільнена з посади, згідно із Законом України “Про очищення влади”. Є за нею і інші скандальні згадки про минуле, які дозволять Банковій тиснути на неї.

Відтак, на сьогодні відставка Шокіна і призначення нового генпрокурора сьогодні стало розмінною монетою у політичних баталіях між групами провладних політичних сил. Президент не даремно мовчить про можливу кандидатуру, а лояльний йому Володимир Гройсман не вносить це питання на розгляд в парламент.

За 25 років генеральна прокуратура так і не стала незалежною органом, який би неупереджено виконував свої функції. На посаду генпрокурора призначаються лояльні чинній владі особи, які потім переслідують усіх неугодних верхам політиків. Ні перший, ні другий майдани, на жаль, цього не змінили.

При всіх зазначених розкладах – призначення генпрокурора залишається виключною прерогативою президента. І кого б не висували політичні сили, численні аналітики та народні депутати заявляють, що прізвище генпрокурора все одно буде Порошенко – президент обере на цю посаду свою людину, за допомогою якої буде зберігати вплив на ГПУ.

Информатор


Теги статьи: СевостьяноваЖебривский ПавелЛуценко ЮрийГорбатюк СергейСтолярчук ЮрийСеврук ЮрийГенпрокуратура

Дата и время 04 апреля 2016 г., 11:20     Просмотры Просмотров: 4212
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

После праздников Луценко потерял трудоспособность. Документ
Банковая пошла войной на Луценко: почему генпрокурор попал в немилость
ГПУ оголосила підозру у держзраді міністру оборони часів Януковича

Сарган: За перші два тижні нового року правоохоронці затримали 110 хабарників. Працюємо далі
Полиция пытается "спрятать" улики против Пашинского — адвокат
Луценко завернул представление на Дубневича

Арбузова вызвали на допрос в ГПУ
Как Луценко, Яценюк, Кличко и Гройсман спутают карты Порошенко
Суд обязал НАБУ открыть уголовное производство по факту получения генпрокурором Луценко неправомерной выгоды

Осужденные коррупционеры: Луценко похвастался успехами ГПУ
В ПЦУ ответили на присутствие Нарика рядом с Порошенко на Фанаре
Прятался за 13-метровым забором: ГПУ закрыла дело против скандального главы госпредприятия

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.09334