АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 14°C
Днепр: 15°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 13°C
Львов: 11°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Ващиковський: У конфлікті Росії з Україною потрібен справжній компроміс

Ващиковський: У конфлікті Росії з Україною потрібен справжній компроміс
Ващиковський: У конфлікті Росії з Україною потрібен справжній компроміс

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський вважає, що Європейський Союз повинен приділяти більше уваги власній оборонній політиці.

У статті, опублікованій 4 квітня в німецькому виданні «Frankfurter Allgemeine Zeitung», глава польської дипломатії зокрема пише, що необхідно переглянути стратегічне співробітництво між ЄС і НАТО. Міністр Ващиковський звертає увагу на те, що країни ЄС не мають справжньої спільної оборонної політики. Він підкреслює, що, з огляду на безпрецедентні зміни в геополітичній ситуації Євросоюзу, зміцнення спільної оборонної політики є необхідністю.

Глава польської дипломатії вважає, що ЄС має вирішити проблему відсутності формальних рамок співпраці з НАТО. Він зазначає, що це нерозривно пов’язано з рівнем безпеки в Європі. Міністр Ващиковський підкреслює, що рівень безпеки в країнах, що межують з Росією, не повинен відрізнятися від рівня безпеки в Німеччині, Франції чи Бельгії. Глава МЗС Польщі у статті наголошує на готовності польського уряду зміцнювати структури Євросоюзу. Водночас він пише, що є противником євросоюзної «супердержави».

Вітольд Ващиковський звертає увагу, що «всупереч тому, що говорять прихильники Об’єднаної Європи, європейського народу не існує». «ЄС є тісним союзом національних держав, які завдяки ньому вирішують розбіжності та суперечки, конкурують між собою у мирний спосіб і творять добробут своїх держав», - пише він. «Європейська ідентичність відіграє важливу, але не ключову роль», - наголошує польський політик. У своїй статті глава МЗС Польщі також зазначає, що одним з найбільш важливих елементів європейської безпеки є загальна для країн ЄС енергетична політика. Він критикує план створення газопроводу Північний потік-2 і підкреслює, що Польща і Німеччина мають різні позиції у питанні цього проекту. Також він застерігає перед виникненням між ЄС та Росією «сірої зони» держав.

«Ми повинні у довшій перспективі запропонувати Україні, Молдові та Грузії членство в Євросоюзі, що буде для цих країн стимулом для реформ», - зазначає Ващиковський у публікації. Дипломат переконаний, що потрібен також більш активний та відкритий діалог з Білоруссю. На думку Вітольда Ващиковського, у конфлікті Росії з Україною необхідним є «реальний компроміс», а не «нав’язування одним із партнерів своїх рішень». Він вважає помилкою реалізацію мінських домовленостей у ситуації, коли режим припинення вогню не дотримується, а російські війська далі залишаються на українських теренах.

www.polradio.pl


Теги статьи: РоссияДонбас

Дата и время 04 апреля 2016 г., 16:24     Просмотры Просмотров: 1041
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Бабченко: До прихода России в Керчи слыхом не слыхивали ни про какие колумбайнинги и теракты
Давление усилится: США планируют новые волны санкций против РФ
Польша увеличивает количество войск на границе с Россией

Путин сделал циничное заявление о вторжении в Украину
Россия разместила ядерные объекты под носом у НАТО - CNN
Российская делегация приезжала в Украину проверять, как производятся ракеты «Зенит»

Российские миллиардеры бьют рекорды по скорости обогащения
Фашик Донецкий: День сурка. Будни ватных пенсионеров
Дзензерский Денис и Виктор Дзензерский: должны Украине, а платят России

Реальные доходы россиян рухнули ниже кризисного «дна»
Западные СМИ заговорили о бесполезности американских санкций против РФ
Опубликованы снимки строительства под Калининградом бункеров для хранения ядерного оружия

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.257967