АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -2°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

Ващиковський: У конфлікті Росії з Україною потрібен справжній компроміс

Ващиковський: У конфлікті Росії з Україною потрібен справжній компроміс
Ващиковський: У конфлікті Росії з Україною потрібен справжній компроміс

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський вважає, що Європейський Союз повинен приділяти більше уваги власній оборонній політиці.

У статті, опублікованій 4 квітня в німецькому виданні «Frankfurter Allgemeine Zeitung», глава польської дипломатії зокрема пише, що необхідно переглянути стратегічне співробітництво між ЄС і НАТО. Міністр Ващиковський звертає увагу на те, що країни ЄС не мають справжньої спільної оборонної політики. Він підкреслює, що, з огляду на безпрецедентні зміни в геополітичній ситуації Євросоюзу, зміцнення спільної оборонної політики є необхідністю.

Глава польської дипломатії вважає, що ЄС має вирішити проблему відсутності формальних рамок співпраці з НАТО. Він зазначає, що це нерозривно пов’язано з рівнем безпеки в Європі. Міністр Ващиковський підкреслює, що рівень безпеки в країнах, що межують з Росією, не повинен відрізнятися від рівня безпеки в Німеччині, Франції чи Бельгії. Глава МЗС Польщі у статті наголошує на готовності польського уряду зміцнювати структури Євросоюзу. Водночас він пише, що є противником євросоюзної «супердержави».

Вітольд Ващиковський звертає увагу, що «всупереч тому, що говорять прихильники Об’єднаної Європи, європейського народу не існує». «ЄС є тісним союзом національних держав, які завдяки ньому вирішують розбіжності та суперечки, конкурують між собою у мирний спосіб і творять добробут своїх держав», - пише він. «Європейська ідентичність відіграє важливу, але не ключову роль», - наголошує польський політик. У своїй статті глава МЗС Польщі також зазначає, що одним з найбільш важливих елементів європейської безпеки є загальна для країн ЄС енергетична політика. Він критикує план створення газопроводу Північний потік-2 і підкреслює, що Польща і Німеччина мають різні позиції у питанні цього проекту. Також він застерігає перед виникненням між ЄС та Росією «сірої зони» держав.

«Ми повинні у довшій перспективі запропонувати Україні, Молдові та Грузії членство в Євросоюзі, що буде для цих країн стимулом для реформ», - зазначає Ващиковський у публікації. Дипломат переконаний, що потрібен також більш активний та відкритий діалог з Білоруссю. На думку Вітольда Ващиковського, у конфлікті Росії з Україною необхідним є «реальний компроміс», а не «нав’язування одним із партнерів своїх рішень». Він вважає помилкою реалізацію мінських домовленостей у ситуації, коли режим припинення вогню не дотримується, а російські війська далі залишаються на українських теренах.

www.polradio.pl


Теги статьи: РоссияДонбас

Дата и время 04 апреля 2016 г., 16:24     Просмотры Просмотров: 923
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

"Вас никогда не было": в Совфеде РФ посягнули на восемь областей Украины
"Подумаешь, убили 10 тысяч": журналист резко прошелся по России
Режим скоро рухнет? Пионтковский озвучил прогноз для Путина

Умер народный артист России
Кубив: Торговля с Россией соответствует законодательству
Журналист Геворкян: Если дочь Путина решит баллотироваться в президенты, при этом ее папа будет оставаться в силе, – да, ее выберут

Российского офицера уволили из армии за то, что он вывез пасынка из Украины
Закон про реінтеграцію Донбасу: відповідальність за наслідки окупації покладається на Росію
У законі про реінтеграцію Донбасу є кілька суперечностей – Снєгирьов

"Новое дно искал": "старик" Путин взбесил россиян крещенскими купаниями
В Крым поставили генераторы немецкой МАN
Малахов разбился? Появилась информация о крупном ДТП в России

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.113047