АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Зараз НАБУ вісім кримінальних проваджень, щодо суддей

Зараз НАБУ вісім кримінальних проваджень, щодо суддей
Зараз НАБУ вісім кримінальних проваджень, щодо суддей

Національне антикорупційне бюро України пропонує внести в законодавство зміни, які б дозволяли брати суддів-корупціонерів під варту, а не відпускати їх під заставу, щоб вони не могли уникнути покарання.

На даний момент НАБУ веде вісім кримінальних проваджень щодо працівників судової системи, і тільки один зі звинувачених взятий під варту. Це суддя Малинівського суду Одеси, який підозрюється у прийнятті хабара в сумі 500 тис. грн. Про це повідомив Олександр Майстренко, начальник відділу з роботи з особливими активами юридичного управління Національного антикорупційного бюро України, під час прес-конференції «Як суди карають хабарників при новій владі?».

Особливості законодавства не дозволяють застосовувати до працівників судової системи такий запобіжний захід, як взяття під варту, і це створює можливість для них уникати покарання, зазначив Майстренко.

Ще, за його словами, існує проблема витоку інформації, який буває також і легальним, пише Transparency International Україна. «Коли слідчий суддя надає санкцію щодо обшуку або тимчасового доступу до документів, то він зобов’язаний викласти свою ухвалу до Єдиного державного реєстру судових рішень, до якого має доступ кожний суддя. І коли детективи приходять безпосередньо на місце вчинення процесуальних дій, там уже ні документів, ні матеріалів», - розповів Майстренко. Він додав, що НАБУ пропонує розміщувати подібні ухвали в Реєстр із затримкою – принаймні, через місяць після їх винесення. Також НАБУ підтримує ініціативи щодо неможливості використання застави щодо людей, які звинувачуються у вчиненні корупційних злочинів, щоб людина не могла уникати покарання й забезпечувалась дієвість кримінального провадження.

Майстренко розповів, що за 4 місяці своєї діяльності НАБУ має більше 10 кримінальних проваджень, де пред’явлені підозри, і дуже багато справ, які перебувають на стадії досудового розслідування та документування. «Є 12 кримінальних проваджень щодо протидії хабарництву в правоохоронній діяльності - вісім проваджень по суддях і чотири - по працівниках прокуратури та Національної поліції. З восьми проваджень три вже передано до суду, одне готується до передачі й чотири, в т.ч. резонансне провадження щодо судді Бурана з Малинівського суду Одеси, - на стадії досудового розслідування», - розповів працівник НАБУ. Він зазначив, що суддя Буран взятий під варту, а до інших застосовано або особисте зобов’язання, або застава в розмірі 50-70 тис. грн. Щодо розмірів хабарів, які фігурують в справах, то найменший - це 800 доларів (суддя Харківського районного суду), а максимальний – 500 тис.грн. (суддя Буран).

Готується до передачі до суду справи стосовно працівників прокуратури та поліції Тернопільської області. НАБУ очікує, що перші вироки будуть вже в кінці 2016 року.

На прес-конференції «Як суди карають хабарників при новій владі?» також виступили редактор інтернет-видання про судові спори «Перша інстанція» Федір Орищук, аналітик ТІ Україна Ірина Рибакова та експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук. Вони розповіли, що незважаючи на гучні заяви українських керівників про активну протидію корупції, обсяги хабарництва в країні збільшуються. Середній розмір хабара у минулому році склав приблизно 40 тис. грн., тоді як у 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис. грн. Загальна ж сума хабарів у 2015 році склала 19 млн грн. У 2014-му - на 3 млн менше.


Теги статьи: Антикоррупционное бюро

Дата и время 06 апреля 2016 г., 12:42     Просмотры Просмотров: 1304
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Как ГО «Антикоррупционное бюро Украины» под видом силовиков янтарем контрабасило. И при чем здесь медведчуковский нардеп Виктор Черный?
Молдова попросила Украину помочь с антикоррупционной реформой
Агенты НАБУ под прикрытием: продолжатся ли провокации взяток?

Кандидат на должность в Антикоррупционный суд не задекларировал элитный Porsche Panamera
НАБУ опубликовало видео прорыва в здание бюро
Обнародован Закон о создании Высшего антикоррупционного суда

Порошенко перечислил первых возможных "клиентов" антикорсуда
Больше всех саботировал закон об антикоррупционном суде главный коррупционер Украины Порошенко — Соболев
Парубий сообщил, когда Антикоррупционный суд рассмотрит первые дела

Дело Саакашвили: НАБУ будет расследовать преступления Порошенко и его окружения
Сытник в феврале заработал 150 тыс. грн
Суд обязал НАБУ расследовать уголовное дело против Турчинова о миллиардных хищениях

Комментарии:

comments powered by Disqus
25 февраля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.122265