АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -13°C
Харьков: -12°C
Днепр: -11°C
Одесса: -4°C
Чернигов: -12°C
Сумы: -12°C
Львов: -7°C
Ужгород: -5°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Атестація до Національної поліції проводиться з порушенням закону

Атестація до Національної поліції проводиться з порушенням закону
Атестація до Національної поліції проводиться з порушенням закону

При проведенні атестації правоохоронців, які були зараховані на тимчасові посади до Національної поліції, виявлені суттєві порушення законодавства. Основним порушенням при звільненні з лав Нацполіції є відсутність протоколу, де має міститися обґрунтування висновку атестаційної комісії. Про це журналісти програми "Право на Правду" дізналися під час проведення власного розслідування.

"Протоколу про засідання мені ніхто не надав, до органу, де вони повинні знаходитися, їх ніхто не надіслав", - розказав звільнений з посади заступника голови слідчого управління МВС Києва по результатам атестації Григорій Мамка.

Разом з тим, представники атестаційних комісій запевняють, що документ, де є обґрунтування рішення, має бути підготовленим.

"Після того, як атестаційна комісія проводить співбесіди, звичайно,є протокол", - зазначає голова громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко.

Також у тих, хто проходив атестацію є питання щодо складу атестаційної комісії.

"В дану комісію не входив жоден з осіб, які працювали на той момент в Національній поліції. Головою атестаційної комісії  (атестація Григорія Мамки - прим авт) був призначен заступник голови Нацполіції України Фацевич, але він був відсутній на засіданні атестаційної комісії. Атестаційна комісія проходила під головуванням голови Програми ІСІТАР Болквадзе", - зазначає адвокат Тетяна Батюсь.

Також учасники атестації говорять про те, що під час другого етапу тестування - співбесіди - запитання не стосувалися професійної діяльності кандидатів. Більш  того, є прецеденти включення до атестаційних комісій помічників нардепів.

Журналісти з’ясували, що під час атестації Мамки був присутній Олексій Рудь.  Як стало відомо, він представився членом громадської організації, але за сумісництвом є помічником народного депутата Антона Геращенка. Його питання здебільшого стосувалися роботи Одеської митниці, саме ці питання містилися й у депутатських зверненнях пана Геращенка. Правда, цей факт парламентар заперечує.

Крім того, адвокат Тетяна Батюсь зауважує,що, враховуючи рішення, які виносяться атестаційними комісіями та апеляційними атестаційними комісіями, можна стверджувати про ігнорування оцінки роботи атестованого його безпосереднім керівником. Також на рішення комісії не впливають високі результати тестів на профпридатність.

Ще одним фактом є те, що оцінити якість роботи атестаційних комісій у експертів, журналістів, представників громадськості немає жодної можливості. Проведення аудіо та відео фіксації не є обов’язковою, тож у більшості випадків не проводиться.

Наразі, єдиною можливістю  оскарження результатів перевірки для правоохоронців, що не пройшли атестацію, є суд.

Проте суди по всій Україні поки не поспішають з винесенням рішень.

"Зараз іде вал справ пов’язаних з атестацією. Наскільки мені відомо, в регіонах суди не спішать з винесенням рішень, чекають, яка буде судова практика", - розповідає адвокат Національної поліції України Олег Волошинович.

Насправді, чекають рішення від Київського апеляційного суду, в якому зараз, до речі, розглядають позов Григорія Мамки.
Варто додати, що поки йдуть судові тяжби, рівень злочинності в Україні зростає. За пів року тільки на Київщині рівень злочинності зріс щонайменше на третину.

Наслідком проведення переатестацій стало масове звільнення професіоналів з рядів МВС, що, як показує статистика, привело до збільшення злочинів в рази. Адже картинка з патрульною поліцією це лише 10% від обов’язків МВС. Хто тепер буде розслідувати злочини, ловити бандитів, зупиняти організовану злочинність? Чи зможуть замінити досвідчених оперативників молоді люди, які пройшли лише тримісячне стажування? Чому так сталось і що буде далі - У "Праві на ПРАВДУ".

pravda.press


Теги статьи: Национальная полицияПатрульная полицияПолицейский дорожный патруль

Дата и время 08 апреля 2016 г., 08:55     Просмотры Просмотров: 5648
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Кадровый «голод»: в полиции не хватает более 3 000 сотрудников
В Украине ужесточат правила для автомобилистов: назван важный нюанс
В Кривом Роге полицейский подстрелил “домашнего тирана”, который выгнал жену из квартиры

Сотрудник полиции продавал на OLX вещи, которые он украл с места ДТП
Работник СТО угнал Mercedes и устроил гонки с полицейскими по ночному Киеву
Нa Днeпрoпeтрoвщинe пaтрульныe cбили мужчину, пocтрaдaвший в бoльницe

Оборотни в погонах "охотятся" даже на женщин и детей: что происходит с украинской полицией
В Киеве такси Uber протаранило полицию
В Кривом Роге полицейские сбили мужчину. Он находится в больнице

Патрульные избили конструктора ’’Мрии’’: в полиции спохватились и дали ответ
Полицейские, подозреваемые в избиении авиаконструктора «Мрии», продолжают работать
Жестокое нападение на создателя ’’Мрии’’: копы ответили на обвинения

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.121999