АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -3°C
Ужгород: -2°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

В Україні знайшли одну з найбільших світових бот-мереж

В Україні знайшли одну з найбільших світових бот-мереж
В Україні знайшли одну з найбільших світових бот-мереж

Українська кіберполіція спільно з компаніями ESET, Cys Centrum і CERT-Bund знайшла в Україні сервер, що керував великою бот-мережею.

Про це повідомили у прес-службі департаменту кіберполіції Національної поліції України, передаєКорупція Інфо

Як зазначається, сервер знаходився в одному з південних регіонів України й адмініструвався з Росії.

Бот-мережа, якою керував цей сервер, складалася із 4 тисяч серверів приватних компаній, які й нічого не підозрювали про злом, у 63 країнах світу. У тому числі й в Україні.

Хакери зламали ці сервери, щоб шляхом віддаленого управління розсилати спам. Фахівці в галузі комп’ютерної безпеки компанії ESET і Cys Centrum встановили, що на серверах був вірус Mumblehard.

 

Злом серверів і спам-розсилка з них призвели до збоїв і витоків інформації. Крім того, компанії, чиї сервери використовувалися хакерами, несли репутаційні ризики, оскільки їхні IP-адреси постійно потрапляли до різних чорних списків.

В Україні таких компаній було 33. Коли вони дізналися, що стали жертвою хакерів, склали заяви про злочин. На даний момент сервер управління бот-мережею вимкнено і комп’ютерну загрозу ліквідовано.

За даними порталу Spamhaus, дві з десяти найбільших спам-мереж у світі управляються з України. Це Canadian Pharmacy і Yambo Financials.

Canadian Pharmacy є найбільшою у світі, спеціалізується на фармацевтичному спамі, в тому числі, рекламі заборонених препаратів. Щодня за допомогою Canadian Pharmacy відправляються десятки мільйонів небажаних листів, а їхньою розсилкою займаються ботнети (мережі заражених комп’ютерів). При цьому використовується так званий "куленепробивний хостинг", тобто сервери важко виявити і відключити.

Yambo Financials спеціалізується на розсилці посилань на порно, рекламує наркотики та "підпільні" аптеки. Також використовує ботнети, зломи сайтів і перенаправлення користувачів. Щотижня реєструє по тисячі нових доменів для своїх сайтів.

 


Теги статьи: Хакеры

Дата и время 08 апреля 2016 г., 09:29     Просмотры Просмотров: 1104
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
18 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.132018