АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

«Укрпошта»-реєстратор…, Або «Іван Фьодирич Крузєнштер – человек і параход»

«Укрпошта»-реєстратор…, Або «Іван Фьодирич Крузєнштер – человек і параход»
«Укрпошта»-реєстратор…, Або «Іван Фьодирич Крузєнштер – человек і параход»

Мінюст постійно намагається покращити якість послуг та зробити їх доступнішими. Але в цьому процесі головне не перестаратися. Нещодавно в міністерстві підписали меморандум з «Укрпоштою» про долучення цієї державної структури до реєстраційних послуг. За задумкою, реєстраційні послуги мають надавати поштарі «Укрпошти», яка має розвинути мережу, особливо в сільській місцевості. Поки нема деталей такого нововведення, але хотілось би зауважити на декілька моментів, – пише Юрій Дюг на своїй сторінці у Фейсбуці

Ініціатива створити ринок реєстраційних послуг похвальна, адже за задумкою, ринок має сам покращувати якість. Але тут є свої нюанси. Одна справа обласні центри і міста обласного значення. Тут тобі – ЦНАПи і реєстраційні комунальні підприємства, державні та приватні нотаріуси.

Тим часом у районах не все так легко. Бо скорочені непрофесійні реєстратори управлінь юстиції дивним чином «випливли» в деяких місцевих ЦНАПах або реєстраційних КП.

Реєстраційні комунальні підприємства, створені райрадами паралельно з ЦНАП, –  це взагалі окрема тема. Може, хтось із місцевих обранців хоче взяти під контроль старі реєстраційні схеми? Тим часом із дорученням приватних нотаріусів до реєстраційних дій – подекуди складно. «А чи потягне це мій комп’ютер? У мене й так роботи в районі вистачає! Поки не готовий підключатися, не маю помічника», – таке можна почути від приватних нотаріусів у маленьких районних центрах.

Впевнений,  що з часом це зміниться, але контроль і роз’яснювально-мотиваційна робота дуже потрібна. З сільським радами теж ситуація не дуже оптимістична. Як із об’єднаними, так  і з необ’єднаними. Ввести в «совкового типу» сільраду реєстратора? А там інтернет хоч скрізь є? От-от. Треба працювати. Багато. І в першу чергу над розвитком самоврядування у місцевих громадах.

Мабуть, саме тому і виникла ідея підключити «Укрпошту». І чисто поверхнево вона виглядає дуже хорошою. Мережа велика, працівників повно, прямий контакт з клієнтом у сільській місцевості. І так далі.

Але чудовою ідея може бути тільки для тих, хто жодного разу не стояв у довжелезних чергах на відділеннях «Укрпошти». Кого не доводила до сказу робота працівників відділень у стилі «я сонна муха»?  У кого не губились листи, хто не отримував зіпсованих і побитих посилок? Хто нічого не знає про смішні зарплати рядових сільських поштарок?

У теперішніх реаліях ринкової економіки «Укрпошта» – це динозавр, труп якого вже наполовину розклався. І намагатися навчити його давати молоко і «неустанно повишати надої» – справа марна. Саме тому «Укрпошту» космічними темпами витісняють із ринку конкуренти. І вже дійшли до районних центрів. А в Рівному, наприклад, відділень приватних поштових компаній вже більше, ніж в «Укрпошти». Тому вірити запевненням керівництва «Укрпошти»: «Всьо зделаєм в луччем відє, не хвилюйтесь», – це приблизно, як у 35 років щиро вірити в Діда Мороза. Не те що безглуздо, а й почасти шкідливо. Не перевчите, не прореформуєте, не оновите. Максимум – дискредитуєте всю ідею реформи. Воно нам тра?

Але яка ж розумная цьому альтернатива? Онлайн послуги юстиції, онлайн будинок юстиції – добре зараз у великих містах. Там і рівень покриття інтернету вищий, і поінформованість про інтернет-послуги краща. Тим часом у селах проблема навіть не в тому, а в невмінні старшого покоління користуватися Інтернетом взагалі. Вчити-просвітлювати – це добре. Але довго. Та й електронний документообіг організовуватимуть і запускатимуть ще довго. Та й для створення дистанційних робочих місць від ЦНАПів у селах треба час і ресурси.

Вихід є. Організуйте якісну кур’єрську службу. Точніше, не так – проведіть такі ж перемовини з представниками всіх кур’єрських служб. На конкурсній основі, хто має мережу, хто зацікавлений у новій сфері, хто готовий поставити у відділеннях ще один столик? У кого є хороші онлайн сервіси замовлень кур’єрських послуг. Через приватні поштові компанії люди отримують придбані холодильники, запчастини. То чому ж не можна посилати документи? Щоб не їхати самому?

Ознайомився з списком послуг на сайтах мінюсту, обрав, завантажив дані, там вже вибрав кур’єрську службу і ЦНАП, в який треба відправити документи, оплатив онлайн доставку. Приїхав кур’єр все забрав, доставив під підпис.

Старомодний чоловік – прийшов ніжками в відділення пошти, сільраду і т.д. Отримав консультацію, як відправити документи і які документи. Замовив доставку, оплатив, відправив на підпис. При тому, всі рішення приймають ЦНАПи, реєстратори Мінюсту, яких вчили і постійно контролюють якість їхньої роботи. А пункти на поштових відділеннях, сільрадах працюють лише як консультаційні фронт офіси.

Власне, це може працювати вже, але треба синхронізувати, пояснити, промотивувати, відпрацювати технологічний ланцюг обслуговування. І всім буде зручно, люди економитимуть час і кошти за проїзд, Мінюст отримає якісне нововведення, кур’єрські служби – роботу і заробіток. Україна в цілому отримає якісний державний сервіс.

Бо робити з літньої поштарки тьоті Зіни ще й юриста-реєстратора – то вже перебор))

Юрій Дюг, Фейсбук 


Теги статьи: МинюстУкрпоштаУкрпочта

Дата и время 09 апреля 2016 г., 14:04     Просмотры Просмотров: 2442
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.404702