АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 20°C
Днепр: 23°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 21°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

В уряді працюють понад 7000 альтруїстів, що офіційно заробляють від 1378 грн

В уряді працюють понад 7000 альтруїстів, що офіційно заробляють від 1378 грн
В уряді працюють понад 7000 альтруїстів, що офіційно заробляють від 1378 грн

В уряді працює майже 7 тисяч чиновників, для виплати самих лише "голих" окладів яких йде щонайменше 18 мільйонів гривень щомісяця.

Про це інформує у понеділок сайт "Доступ до правди". Журналісти з’ясували сукупну чисельність урядової армії чиновників та скільки заробляють у міністерствах рядові спеціалісти та їх очільники. Загалом у Кабінеті міністрів 17 міністерств, у штаті яких – майже 7000 посад (це без урахування МВС, структура якого реформується).

Лише для виплати "голих" окладів цих працівників потрібно близько 18 млн грн щомісяця. Якщо ж додати премії, надбавки та інші виплати, ця цифра зросте щонайменше вдвічі. Найдорожче платникам податків обходяться Міністерство юстиції та Мінекономрозвитку. У Міністерстві оборони - третя сходинка у рейтингу.


Найменше бюджетних коштів витрачають на утримання Міністерства інформаційної політики.

Взагалі не відреагувало на жоден запит журналістів Міністерство енергетики та вугільної промисловості, залишивши у секреті і кількість працівників, і їх посадові оклади, і розмір зарплати міністра. Слід сказати, що лише три міністерства надали документи у форматі "відкритих даних" - тобто надіслали не просто скановані копії штатних розписів, а Excel-файли з таблицями.

Це Міністерство економічного розвитку, Міністерство аграрної політики та Міністерство екології. Отже, згідно з наданими документами, провідні та головні спеціалісти міністерств отримують по 1378-2231 грн, начальники відділів та управлінь - 3491-3944 грн, директори департаментів - 4151-4981 грн, заступники міністрів - 6225-6640 грн.

Як відомо, оклад міністрів підвищили з грудня до 7636 грн. Щоправда, винятком з цього правила стали керівники міністерств, підрозділи яких беруть участь у проведенні АТО. Зокрема, очільник МВС Арсен Аваков заробив у 2015 році 207,5 тис. грн, тобто майже 17 300 грн на місяць. Завдяки "мораторію" на премії та доплати решта міністрів в середньому заробили 75-82 тисячі грн на рік, що цілком могло бути менше, ніж їх підлеглі.

Схожу ситуацію минулого року мав і президент Петро Порошенко, який отримував в середньому 10 000 грн на місяць, а голова його адміністрації Борис Ложкін - майже 13 500 грн. Заробітки голів Конституційного та Верховного Суду складають по 25-30 тис. грн на місяць, очільниці Нацполіції Хатії Деканоідзе - майже 100 тис. грн на місяць. З настанням 2016 року "мораторій" на доплати і надбавки завершився, і вже у перші місяці нового року їх заробітки суттєво зросли. Так, наприклад, у лютому 2016 року зарплати прем’єр-міністра та віце-прем’єрів склали понад 20 тисяч гривень: главі уряду Арсенію Яценюку нарахували 26130 гривень зарплати, віце-прем’єр-міністру - міністру культури В’ячеславу Кириленку - 22 544,4 гривні. 

Водночас суспільство розділилось на два табори - одні вважають, що за таку мізерну винагороду нереально найняти якісних фахівців, резистентних до корупції, інші нарікають, що більшість населення виживає "і за менші гроші".

Експрес онлайн


Теги статьи: ЗарплатаБюджетникиЧиновники

Дата и время 12 апреля 2016 г., 12:40     Просмотры Просмотров: 991
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Параллельная экономика. Как работает договор украинцев с властью про коррупцию. (Инфографика)
Председатель СБУ получил 65 000 гривен зарплаты в июне
В погоне за субсидией: как доказать инспектору, что живешь не богато?

Украинцам объяснили, почему у них газ самый дорогой в Европе
На Закарпатье пьяный чиновник на "евробляхах" устроил смертельное ДТП
Банк Порошенко уполномочили платить зарплаты бюджетникам

Рада выделила 1,4 миллиарда на погашение долгов по зарплатам шахтеров
В Гватемале местные жители за коррупцию сожгли заживо мэра города
Лишенные полномочий судьи старого Верховного суда продолжают получать зарплату

Світлина зустрічі харківського чиновника з селянами підірвала мережу
В украинских вузах сократилось количество бюджетных мест
В Украине прогнозируют существенный рост зарплат: названы цифры

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 июля 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.065586