АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -5°C
Днепр: -3°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -6°C
Львов: -5°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -7°C
Ровно: -6°C

В уряді працюють понад 7000 альтруїстів, що офіційно заробляють від 1378 грн

В уряді працюють понад 7000 альтруїстів, що офіційно заробляють від 1378 грн
В уряді працюють понад 7000 альтруїстів, що офіційно заробляють від 1378 грн

В уряді працює майже 7 тисяч чиновників, для виплати самих лише "голих" окладів яких йде щонайменше 18 мільйонів гривень щомісяця.

Про це інформує у понеділок сайт "Доступ до правди". Журналісти з’ясували сукупну чисельність урядової армії чиновників та скільки заробляють у міністерствах рядові спеціалісти та їх очільники. Загалом у Кабінеті міністрів 17 міністерств, у штаті яких – майже 7000 посад (це без урахування МВС, структура якого реформується).

Лише для виплати "голих" окладів цих працівників потрібно близько 18 млн грн щомісяця. Якщо ж додати премії, надбавки та інші виплати, ця цифра зросте щонайменше вдвічі. Найдорожче платникам податків обходяться Міністерство юстиції та Мінекономрозвитку. У Міністерстві оборони - третя сходинка у рейтингу.


Найменше бюджетних коштів витрачають на утримання Міністерства інформаційної політики.

Взагалі не відреагувало на жоден запит журналістів Міністерство енергетики та вугільної промисловості, залишивши у секреті і кількість працівників, і їх посадові оклади, і розмір зарплати міністра. Слід сказати, що лише три міністерства надали документи у форматі "відкритих даних" - тобто надіслали не просто скановані копії штатних розписів, а Excel-файли з таблицями.

Це Міністерство економічного розвитку, Міністерство аграрної політики та Міністерство екології. Отже, згідно з наданими документами, провідні та головні спеціалісти міністерств отримують по 1378-2231 грн, начальники відділів та управлінь - 3491-3944 грн, директори департаментів - 4151-4981 грн, заступники міністрів - 6225-6640 грн.

Як відомо, оклад міністрів підвищили з грудня до 7636 грн. Щоправда, винятком з цього правила стали керівники міністерств, підрозділи яких беруть участь у проведенні АТО. Зокрема, очільник МВС Арсен Аваков заробив у 2015 році 207,5 тис. грн, тобто майже 17 300 грн на місяць. Завдяки "мораторію" на премії та доплати решта міністрів в середньому заробили 75-82 тисячі грн на рік, що цілком могло бути менше, ніж їх підлеглі.

Схожу ситуацію минулого року мав і президент Петро Порошенко, який отримував в середньому 10 000 грн на місяць, а голова його адміністрації Борис Ложкін - майже 13 500 грн. Заробітки голів Конституційного та Верховного Суду складають по 25-30 тис. грн на місяць, очільниці Нацполіції Хатії Деканоідзе - майже 100 тис. грн на місяць. З настанням 2016 року "мораторій" на доплати і надбавки завершився, і вже у перші місяці нового року їх заробітки суттєво зросли. Так, наприклад, у лютому 2016 року зарплати прем’єр-міністра та віце-прем’єрів склали понад 20 тисяч гривень: главі уряду Арсенію Яценюку нарахували 26130 гривень зарплати, віце-прем’єр-міністру - міністру культури В’ячеславу Кириленку - 22 544,4 гривні. 

Водночас суспільство розділилось на два табори - одні вважають, що за таку мізерну винагороду нереально найняти якісних фахівців, резистентних до корупції, інші нарікають, що більшість населення виживає "і за менші гроші".

Експрес онлайн


Теги статьи: ЗарплатаБюджетникиЧиновники

Дата и время 12 апреля 2016 г., 12:40     Просмотры Просмотров: 1090
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Позбавлять субсидій: стало відомо, хто не буде отримувати допомогу
Моя зарплата соответствует действующему постановлению Кабмина, и мне странно, что Гройсман требует ее пересмотра, не отменяя документ, - Коболев
Назван город Украины с самыми высокими зарплатами

В декабре Полторак получил зарплату в 5 раз больше оклада
В декабре Климкин увеличил зарплату в 11 раз за счет премий и коммандировочных
Надія Савченко відсудила зарплату в 450 тисяч

Возмущенные жители засыпали песком кабинет житомирского чиновника
Гройсман инициирует пересмотр зарплат и вознаграждений для руководства "Нафтогаза"
На зустріч з Порошенком у Луцьку завезли бюджетників

В холодильнике, яйцах, туалете – где прячут взятки украинские чиновники
Блогер рассказал о «Гройсманомике» и объяснил, что это означает
Фашик Донецкий: крик души воспитателя из Донецка

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.213532