АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -5°C
Днепр: 1°C
Одесса: 3°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -6°C
Ужгород: -2°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Уряд Гройсмана-Порошенка: ненадовго і без надії на покращення

Уряд Гройсмана-Порошенка: ненадовго і без надії на покращення
Уряд Гройсмана-Порошенка: ненадовго і без надії на покращення

Минулої неділі спокій українських обивателів був порушений гучним виступом очільника Уряду.

Арсеній Яценюк заявив, що подав у відставку з поста Премєр-міністра. Заява про його відставку вже вчора, 11 квітня, передана голові Верховної Ради. Президент України Петро Порошенко, своєю чергою, запевнив, що готовий до будь-якої кандидатури керівника Уряду, однак бачить на цій посаді чинного спікера Ради Володимира Гройсмана. Останнього політичні експерти тісно привязують до сфери впливу глави держави.

Ситуація матиме розв’язок цього тижня у стінах парламенту. У разі, якщо прихильникам президента і його нової коаліції «на двох з половиною» (у складі фракцій Блоку Порошенка, «Народного фронту» Яценюка і кількох десятків рекрутованих «тушок») вдасться витиснути з депутатів 226 голосів, новий уряд України на чолі з нинішнім спікером може розпочати свою діяльність.

Проте складається враження, що потенційному новому Кабміну якщо й судилося увійти до історії країни, то хіба як «уряду пожежників», основною місією якого буде гасіння вогнищ соціально-економічної напруги, що дедалі частіше спалахуватимуть то тут, то там. Такий висновок випливає після спілкування з багатьма українськими експертами. Час покаже, які прогнози справдяться – песимістичні чи обнадійливі. А поки що – слово аналітикам.

Основні ризики для влади принесе велика приватизація

Виталий Бала

«Нова коаліція у Верховній Раді опиниться під постійним внутрішнім і зовнішнім тиском і пропрацює найпізніше до весни 2017 року. Довгостроковою ця коаліція не буде», — вважає директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

На його думку, зі створенням нового формату парламентської більшості «криза в Україні поставлена на паузу. Тим часом наростатиме броунівський рух партій та їхніх лідерів, які спробують домогтися перевиборів у Раду не пізніше весни наступного року або й раніше».

«Ситуація в економіці країни однозначно не покращає до найближчої осені», — заявив Бала 11 квітня на прес-конференції щодо перспектив нової конфігурації влади. При цьому, нагадав він, відмовилися увійти до нової коаліції і заявили про свою опозиційність фракції всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко, «Самопоміч» і Радикальної партії Ляшка. Вони вже зараз мають більшу підтримку в суспільстві, ніж учасники парламентської більшості – Блок Петра Порошенка і «Народний фронт» Яценюка.

«Ці три сили займуться планомірним розхитування коаліції», — вважає експерт. Активніше докладатиме сил в прагненні домогтися дострокових виборів в Раду і «Опозиційний блок», рейтинги якого, за даними соціологічних досліджень, упевнено зростають.

«У нинішній українській політиці можливо все, — продовжив експерт, — і я не виключаю, що за три-чотири місяці на тлі поганих економічних новин «Народний фронт» вийде з коаліції з різкою критикою уряду Гройсмана (якщо його буде призначено)».

«У підсумку, якщо не відбудеться економічне диво, ситуація в Україні може погіршитися настільки, що вибори стануть найкращим виходом для діючої влади», — резюмував Віталій Бала.

Денис Кирюхин

У свою чергу, експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Денис Кирюхін назвав ущербними принципи формування коаліції у Раді з двох фракцій із квотним розподілом між ними посад в Кабінеті міністрів. «Десь на половину крісел претендує політична сила Яценюка – при тому, що на даний час вона є фактичним банкрутом, рівень її громадської підтримки істотно падає», — нагадав він.

Більше того: після формування нового уряду суттєво зростуть політичні ризики особисто для чинного президента, кажуть експерти. «У Порошенка вже не буде громовідводу в особі Яценюка, — наголошує Кірюхін. — Під електоральний удар потрапить рейтинг президента, адже все в країні розуміють принцип: «Говоримо Гройсман – маємо на увазі Порошенка».

На думку Кірюхіна, президенту України вдалося відкласти перспективу дострокових парламентських виборів, але системні загрози соціально-економічному розвитку країни зберігаються, що створює основу для нового оберта політичної боротьби.

Нарешті, аналітик прогнозує, що нова коаліція відчуватиме сильний тиск як з боку внутрішніх опонентів, так і ззовні, напередодні приватизації. На його думку, якщо в Україні буде запущено обіцяний ще урядом Яценюка процес великої приватизації, можливе загострення конфліктів між внутрішнім та іноземним великим бізнесом за низку «смачних» підприємств, які можуть бути виставлені на продаж – мова про Одеський припортовий завод і деякі інші об’єкти.

Не знаючи, куди хочеш потрапити, далеко не запливеш

У експертів і суспільства є великі питання і до якості програмних документів майбутнього уряду нашої країни. Суспільству досі не презентовано покрокову програму його дій. «Радники Гройсмана не підготували йому чіткої програми. У його заявах відсутня конкретика «, — зазначив Денис Кирюхін, маючи на увазі презентацію 25 березня лідерам фракцій коаліції у Верховній раді потенційної прем’єрської програми Гройсмана і його програмну статтю у тижневику» Дзеркало тижня «від 8 квітня.

«Нічого зрозумілого не сказано про стратегію відновлення промисловості, про імпортозаміщення, про розвиток наукомістких виробництв тощо, — зазначив Кирюхін. — Так, малий і середній бізнес, яким ритуально, за сформованою для діючої влади традицією, приділяє увагу Гройсман, важливі. Але Україна – не Литва, Латвія чи Естонія. 40-мільйонна країна не вийде з кризи тільки за рахунок розвитку малого і середнього бізнесу, а також сільського господарства «.

Аналітик вказав на відсутність у прем’єрській програмі Гройсмана і «конкретного розуміння реформ в медицині, науці, соціальній сфері». На його думку, новий Кабмін буде діяти в соціальній сфері «так само, як уряд Яценюка, — тобто не в інтересах громадян своєї країни».

«Ми не розуміємо, що буде робити нова коаліція і її уряд», — погоджується з такою оцінкою Віталій Бала. Понад те, на його думку, у чинного в Україні політичного класу загалом відсутня чітка економічна стратегія, що є головною проблемою країни.

«Розглядати будь-які їхні заяви безглуздо, бо ця влада не ставить перед собою цілі і завдання хоча б на кілька років наперед», — вважає Бала.

Підсумовуючи, можна зробити висновок: формування нової парламентської коаліції в Україні допоможе відкласти перспективу дострокових парламентських виборів. Разом з тим, системні загрози соціально-економічному розвитку країни зберігаються. І це створює основу для нового загострення жорстокої політичної боротьби. Тож із довгоочікуваним багатьма відходом пана Яценюка і формуванням нового уряду розгойдування українського човна не лише не припиниться, але й амплітуда цих рухів ліворуч-праворуч стане ще ширшою, загрожуючи потопити увесь човен, його команду. А разом з усім цим хазяйством – і тих пасажирів, хто за чверть століття так і не навчився випливати самотужки.

 

Олег Яремчук для видання «МИР»


Теги статьи: КабминГройсманЯценюк

Дата и время 12 апреля 2016 г., 13:43     Просмотры Просмотров: 1633
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Пять лет "Куле в лоб". Что обещал Яценюк на Майдане и почему его лоб остался цел
Насиров попросил у Кабмина отпуск на два месяца
По 700 гривен с каждого украинца. Как власти будут латать дыры в Пенсионном фонде и что будет с пенсиями

Жирно будет. Заменят ли Коболева на управленца «подешевле»
В Кабмине заявили, что получатели субсидий не экономят газ и потребляют его вдвое больше необходимого
Суд признал, что составленная Кабмином потребительская корзина, это издевательство над украинцами

Порошенко инициировал предвыборную раздачу жилищных субсидий наличными
Новое постановление Кабмина сулит огромные проблемы водителям
Студенты ОНМедУ с плакатами и венками требуют отставки Супрун и Линчевского

Продан планує взяти участь конкурсі на главу ДФС
Для безработных украинцев в центрах занятости появился "карьерный советник"
В Украине перестала существовать ГФС

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.173375