АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -4°C
Днепр: -6°C
Одесса: -4°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -6°C
Львов: -8°C
Ужгород: -2°C
Луцк: -7°C
Ровно: -8°C

Ахметов готує "оборудку" щодо 6 енергокомпаній - Лещенко

Ахметов готує "оборудку" щодо 6 енергокомпаній - Лещенко
Ахметов готує "оборудку" щодо 6 енергокомпаній - Лещенко

Депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко припускає, що олігарх Рінат Ахметов спробує взяти під одноосібний контроль шість енергетичних компаній.

"На початку квітня у газеті "Цінні папери України" було опубліковано шість оголошень про проведення зборів акціонерів на шести підприємствах енергетичної галузі. 4 з них – це обленерго, ще 2 – це компанії енергогенерації, тобто теплові електростанції", - сказав він на брифінгу.

"Ці назви у всіх на слуху. Це Дніпроенерго, Західенерго, а такожДонецькобленерго, Дніпрообленерго, Київенерго і Крименерго. У всіх цих компаніях Рінат Ахметов володіє контрольним пакетом акцій, а 25% належать державі", - уточнив Лещенко.

Відповідно до інформації, опублікованої у віснику цінних паперів, впродовж тижняз 18 квітня до 25 квітня відбудуться збори акціонерів цих шести підприємств.

"У порядку денному зборів акціонерів на всіх шести підприємствах стоїть один пункт: зміна типу й найменування товариства. На сьогодні ці шість компаній, де Ахметов і держава є співвласниками пакету акцій, є публічними акціонерними товариствами, їх будуть переробляти у приватні акціонерні товариства", - сказав Лещенко.

"Якщо це стануть приватні акціонерні товариства, то в разі приватизації цих підприємств, приватизації державної частки, право пріоритетного викупу цих 25% акцій з’явиться у Ріната Ахметова", - пояснив він.

Депутат уточнив, що тоді "не треба проводити приватизаційний конкурс, не треба проводити аукціон із підвищення ціни, не треба буде взагалі проводити відкритої приватизації, оскільки закон про акціонерні товариства, стаття 7, чітко вказує, що той акціонер приватного акціонерного товариства, який присутній разом із тим, який продає, має пріоритетне право купити – за ціною, яку визначить оцінщик".

"Оцінщика буде призначати Фонд державного майна, в якому віднедавна заступником керівника працює помічник Ігоря Кононенка (депутат БПП – ред.)", - наголосив Лещенко.

"Таким чином, у 6 стратегічних підприємствах енергетичної галузі державний пакет акцій розмірі 25% не буде приватизовано на відкритих торгах – і це дозволить Ахметову уникнути необхідності платити велику вартість", - пояснив він.

"І у цих підприємствах не з’явиться інший акціонер, таким чином Ахметов не отримає всередині підприємств, які він уже контролює, інших акціонерів, які будуть створювати йому проблеми, заважати його планам, проектам тощо", - додав депутат.

Лещенко наголосив, що усе це відбувається кулуарно, широка громадськість про це нічого не знає.

"Закликаю всіх дуже прискіпливо слідкувати за руками, які будуть робити цю оборудку. Чи будуть збори акціонерів із 18 квітня, як там буде голосувати держава, яка має на зборах свої представників – і ці люди будуть визначати, чи перейменовувати ці підприємства в приватні і, відповідно, чи давати зелене світло для приватизації цих підприємств без конкурсу, за ціною оцінки, яку визначить ФДМ під контролем Ігоря Кононенка", - сказав він.

Олена Рощенко, УП


Теги статьи: ЛещенкоАхметовРинат Ахметов

Дата и время 12 апреля 2016 г., 17:40     Просмотры Просмотров: 872
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Ахметов, Фирташ и Тигипко получили лицензии на поставки газа
Большая украинская олигархическая игра на уничтожение
Парасюк: В 2014-м условия начал выполнять только Коломойский. Остальные олигархи пошли к Порошенко с чемоданами налички защищать свои схемы

Парасюк: на нас вышли люди Ахметова: мол, назовите свою цену, чтобы уголь снова пошел
Почему олигархи проиграли битву за страну
«Ахметов-телеком» превратился в «чемодан без ручки». Но у Порошенко хотят поживиться

Как народные депутаты Верховной Рады зарабатывают миллиарды на перевозках и путевках
Распил $10 миллиардов: Олигарх Ахметов напрямую раздает указания депутатам Рады
Активы мучного барона Лещинского сливаются в российский «Сбербанк»

Дорогой Петр Алексеевич или во сколько обойдется стране президент в следующем году
Виктор Небоженко: «Веселая тройка экзополитиков»
Как Порошенко еще раз обнес Украину в пользу Ахметова (то есть России)

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064048