АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -5°C
Днепр: -6°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

З чим пов’язані коливання гривні

З чим пов’язані коливання гривні
З чим пов’язані коливання гривні

Ми повинні звикнути до того, що у нас достатньо гнучкий курс. Про це у блозі на сайті "Новое времяпише економіст Олександр Жолудь.

Посилення гривні, що спостерігається останнім часом, як і її коливання протягом усього березня, на мій погляд, не варто прив’язувати до якихось конкретних факторів. Коливання курсу обумовлені лише співвідношенням попиту/пропозиції на кожен конкретний момент часу.

Незважаючи на те, що курсові коливання спостерігалися протягом усього попереднього місяця, а також в нинішньому, говорити про якусь конкретну тенденцію до зростання або падіння національної валюти не доводиться. Ми повинні звикнути до того, що у нас достатньо гнучкий курс НБУ дозволяє йому коливатися.

Водночас, очікувати подальшого істотного зміцнення національної валюти я б не став з тієї причини, що сьогодні Національний банк при наявності надлишку валюти на ринку, який і тисне на курс гривні, викуповує її для поповнення резервів. Одна з цілей НБУ на цей рік - наростити резерви, щоб у майбутньому мати можливість за необхідності впливати на курс і згладжувати курсові коливання.

Таким чином, Нацбанк, на мою думку, буде викуповувати гривню на міжбанківській біржі, і це втримає її від посилення в найближчі кілька місяців.

У той же час, ризики різкого падіння існують завжди, проте істотних передумов для такого розвитку подій - якщо не буде якихось зовнішніх шоків, як, наприклад, вторгнення Росії або різке збільшення/зниження цін на експортні товари України - я би не очікував.

Що стосується впливу на курсову стабільність отримання/неотримання коштів МВФ, то хтось може сказати, що важливість цього фактора знизилася, адже ми вже практично півроку живемо без чергового траншу. Проте, інші відзначать, що ми, нарешті, домовляємося про формування нового уряду, якого чекають і в МВФ. Якщо найближчим часом Верховна Рада затвердить новий уряд, Фонду буде з ким спілкуватися. Відповідно, це може прискорити отримання траншу. Таким чином, позитивні новини про формування уряду можуть впливати на курс і очікування щодо того, наскільки швидко буде отримано транш.


Теги статьи: ГривняГривна

Дата и время 12 апреля 2016 г., 20:59     Просмотры Просмотров: 1172
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.764294