АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -5°C
Днепр: -6°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

Всі гроші МВФ йдуть на погашення старих кредитів

Всі гроші МВФ йдуть на погашення старих кредитів
Всі гроші МВФ йдуть на погашення старих кредитів

Співпраця із Міжнародним валютним фондом для економіки України й стабілізації гривні нічого протягом двох останніх років не дала. За допомогою їхніх кредитів вітчизняний уряд може лише перекривати старі борги, вважає Олексій Лупоносов, доктор економічних наук, керівник порталу ua-banker.com.ua.

 

"Нам із цих коштів нічого не лишається. Який би уряд чи президент не був, але немає за що ні робити реформи, ні впроваджувати зміни. Міжнародному валютному фонду головне повернути свої кошти. Саме ті гроші, які позичав Кучма, Ющенко та Янукович. Тобто склалась ситуація, що МВФ надав кошти для того, щоб ми обслуговували ці борги", - говорить "Знай" економіст.

 

За його словами, українська економіка могла б розвиватися, якщо б 2014 року міжнародна спільнота списала б Україні борги. Це мала б вимагати влада.

 

"Однак цього не було. Хоча раніше європейці списували борги Польщі та Греції. А в них ні війн, ні тисяч смертей, ні гіперінфляції не було. Коли Саакашвіллі був у Грузії президентом, він розрахувався з МВФ у першу чергу, бо йому потрібно було створювати нову Грузію. Потрібно було її будувати за власним рецептом, а не піддаватися вимогам Міжнародного валютного фонду", - каже Олексій Лупоносов.

 

Зараз в України близько $110 млрд доларів боргів, з них 40 млрд — державних. Міжнародний валютний фонд позичає $17 млрд.

 

"Якби позичені кошти пішли в нашу економіку, ефект був би дуже помітний. Адже Японці нам минулого місяця дали кредит у 300 мільйонів і курс одразу стабілізувався. Це сталося через те, що в нашій грошовій системі побільшало валюти. Нею вдалося загасити попит, який склався", - пояснює фахівець.

 

На його думку, для підняття економіки й курсової стабільності потрібні нові грошові вливання. Однак в теперішній політичній ситуації їх отримати ще важче, ніж два роки тому.

 

"Біда в тому, що нашому президенту та уряду зараз ніхто не довіряє. Особливо після ситуації із офшорними рахунками Порошенка. Тому може бути два шляхи залучення коштів. Перший — це через приватні крупні компанії. Другий — створення офшорів в Україні. Зараз йде тенденція до того, що в європейських країнах скасовують банківську таємницю. Ми б могли оголосити, що в нас є банківська таємниця. Плюс до цього — не обкладати податком на прибуток нерезидентів України. Тоді б сюди стікалися великі капітали, долар і євро дешевшали б", - каже Олексій Лупоносов.

 

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд повинен був надати Україні транш в лютому цього року. Однак через політичну кризу переніс виділення грошей на невизначений термін.

 

Джерело: "Знай" 


Теги статьи: МВФУкраина

Дата и время 14 апреля 2016 г., 12:47     Просмотры Просмотров: 1258
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Новый удар Путина по Украине: в США бьют тревогу, а в Германии считают прибыль
Президент Грузии объяснила, почему могла поздравить Украину с Томосом, но не стала
Омелян: Гиперлуп – единственный шанс вырваться из вечного круговорота зрад

В Украине до конца года подорожают овощи: сколько придется платить
Порошенко назвал 2018 год рекордным по росту ВВП Украины
Для безработных украинцев в центрах занятости появился "карьерный советник"

У Гройсмана хотят сократить число вузов в Украине
"Должны удовлетворять нужды своим газом". Порошенко обещает за 5 лет сделать Украину энергонезависимой
В Украине перестала существовать ГФС

Министры иностранных дел Литвы, Латвии, Эстонии и Польши не смогли долететь до Мариуполя
Евгений Киселев: В тот день они сняли маски
Мало мест для захоронений. В Украине не хватает 550 кладбищ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.230172