АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Бойкот російських товарів у Львові: маркування, окремі полиці чи відмова?

Бойкот російських товарів у Львові: маркування, окремі полиці чи відмова?
Бойкот російських товарів у Львові: маркування, окремі полиці чи відмова?

10 липня депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу про маркування товарів, вироблених у Росії.

Торговим точкам на території міста рекомендували ввести спеціальне «помітне маркування товарів російського походження» позначкою «Товари з Російської Федерації» з нанесенням зображення прапора Російської Федерації (з окремим нанесенням зображення прапора Російської Федерації на цінники товарів російського походження) та їх розміщення на окремих полицях.

«Товаром російського походження вважається товар, вироблений, розфасований, зібраний, вирощений на території Російської Федерації, чи товар, виробником якого є громадянин Російської Федерації чи юридична особа, зареєстрована у Російській Федерації», – наголошують автори ухвали.

«Департамент економічної політики Львівської міської ради повинен інформувати торгові мережі про російського товаровиробника. Маркувати продукти мають самі торгові мережі. Контролювати їхню добросовісність має департамент. Не думаю, що вони (магазини) масово будуть фальшувати, вони розуміють проблему», – розповів tvoemisto.tv депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук.

Проте уникнути маркування таки можна, адже не лише товари з першими цифрами на штрихкоді «46» причетні до Росії. Багато торгових марок можуть бути зареєстровані, наприклад, у США, проте виробничі потужності, робоча сила, а, відповідно, і податки сплачують в Росії.

«Тому ця ухвала і була прийнята! Наприклад, усі знають про торгову марку Procter & Gamble (P&G), товари якої – це десь 80% побутової хімії. Ці товари будуть марковані, і їх багато. Такі торгові марки мають або відкрити свої представництва в Україні, давши додатковий поштовх і перезавантаження нашого ринку, або втратять величезний ринок в Україні. Я дуже сумніваюся, що вони на це підуть», – додав депутат.

Підтримують ухвалу найбільші торгові мережі, що працюють у Львові: «Арсен», «Рукавичка», «Епціентр», а також – ринок «Шувар». Про це представники цього бізнесу заявили сьогодні, 22 липня, на прес-конференції. Проте деякі згадують лише про маркування товарів, не наголошуючи при цьому на окремих полицях для російської продукції, як про це говорили депутати.

«Ухвала наголошувала про окремі полиці в магазинах, хоча мережі бідкаються, що є величезні труднощі, бо це товари різних груп. Але ж ми не рекомендували розміщувати усі російські товари в одному куті, ставлячи поряд побутову хімію та продукти харчування. Насправді, йдеться про те, що якщо це молокопродукти, то у відповідному відділі всі російські молокопродукти мають бути зібрані в окремому місці та промарковані», – зауважив Любомир Мельничук.

Здебільшого, торгові мережі готові шукати замінники російським товарам. «Шукаємо замінники, тому звернулись до постачальників з проханням запропонувати товари українського виробника», – зазначають представники «Рукавички». Схожа позиція в мереж «Епіцентр», де вважають, що добре було б замінити російські товари на продукцію європейського виробництва. Однак наразі ці питання обговорюються.

Натомість ініціатори економічного бойкоту вважають, що самого лише маркування недостатньо. Активіст бойкоту Олег Радик наголошує: «Поки немає повної відмови від російських товарів – це економічний колабораціоналізм. Ви (торгові мережі) наповнюєте скарбницю Путіна, а вже завтра ваші діти можуть опинитися в зоні АТО. Маркування – це тільки початок, наша мета – повна відсутність російських товарів».

http://tvoemisto.tv/


Теги статьи: РоссияЛьвов

Дата и время 22 июля 2014 г., 17:56     Просмотры Просмотров: 4598
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Не пойму, чего вы возмущаетесь? Вы не знали что Навальный такой же сорт говна что и власть в России, – Корчилава
"Не оскорбляйте меня!" Алексеева отреагировала на видео с поцелуем рук Путина
Не понял, кто там мне чего запретил: Вице-премьера РФ не пустили в Молдову

Китайские СМИ тонко троллят трусливого Путина – блогер
Во Львове парень сорвался с моста во время селфи
Химический магнат с бизнесом в Украине может стать послом США в России

Как Россия превращает крымчан в заложников и соучастников воровства
Во Львове «завели дело» на депутата, скрывшего доходы
Госдума РФ приняла закон, упрощающий для украинцев получение российского гражданства

Как школьник из 9 класса: экс-ФСБшник оценил президентские шансы Кадырова
Суд Гааги оштрафовал Россию на миллионы евро
В Кремле открещиваются от "Малороссии": говорят – Захарченко все выдумал сам

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как вы относитесь к блокировке российских соцсетей?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте