АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Нові вимоги до генпрокурора: юридична освіта не обов’язкова, як і стаж роботи в прокуратурі

Нові вимоги до генпрокурора: юридична освіта не обов’язкова, як і стаж роботи в прокуратурі
Нові вимоги до генпрокурора: юридична освіта не обов’язкова, як і стаж роботи в прокуратурі

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який дозволяє призначити генпрокурором нардепа зі стажем роботи у п’ять років.

Кого призначити генеральним прокурором? Цинічний барига  Порошенко заявляє, що консультації з цього приводу з усіма фракціями парламенту він розпочне тільки-но депутати призначать новий уряд. Тим часом у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який дозволяє призначити генпрокурором особу без юридичної освіти та досвіду роботи в органах прокуратури. Водночас законопроект передбачає, що очолити Генеральну прокуратуру може, зокрема, людина із мінімум п’ятирічним досвідом роботи у Верховній Раді. У свою чергу керівництво ГПУ просить президента не допустити можливості обрання генпрокурором людини, яка не має фахового досвіду.

Готовність взяти на себе обов’язки генпрокурора висловив алкоголік та зек Юрій Луценко, голова ПОПи. Але додав, що за умови, якщо буде змінено закон «Про прокуратуру», який має конкретні вимоги щодо освіти та досвіду роботи.

«Не хочу, але готовий. Якщо така пропозиція буде офіційно сформована президентом і депутати знайдуть можливість зміни законодавства, то я готовий розглянути таку пропозицію», – цинічно заявив Юрій Луценко.

Конфлікт неминучий – ГПУ

Більшість керівників регіональних прокуратур, а також керівництво ГПУ підписали звернення до президента в якому наполягали на тому, що кандидат на пост генпрокурора повинен мати досвід роботи в органах прокуратури. За нині чинним законом генпрокурор повинен мати юридичну освіту і не менше 10 років стажу юридичної роботи, який відраховується після отримання вищої освіти. На думку керівників ГПУ, призначення на цю посаду людини, яка не має досвіду роботи в прокуратурі, неминуче призведе до конфлікту або навіть розвалу правоохоронної системи. Роз’яснив позицію підписантів під зверненням прокурор ГПУ Владислав Куценко.

«У разі надання згоди на призначення на посаду генерального прокурора України особи, що не відповідає вказаним якостям та критеріям, а також прокурори наголошують, що це повинна бути людина з прокурорським досвідом, конфлікт, на думку моїх колег, між співробітниками Генеральної прокуратури усіх ланок та новим генеральним прокурором буде неминучим. Це може потягнути за собою необґрунтовані кадрові рішення, негативно вплинути на якість роботи ГПУ і, як наслідок, всієї правоохоронної системи України, що може призвести до її розвалу», – зауважує прокурор.

Законопроект вніс депутат від фракції ПОПи

Наступного ж дня, після заяви Юги Луценка, у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про внесення змін до закону «Про прокуратуру», який експерти та депутати вважають написаним спеціально під його кандидатуру. В законопроекті зазначається, що генпрокурор повинен мати вищу освіту та не вказано, що саме юридичну, плюс «стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше п’яти років». Мінімум 5 років роботи у Верховній Раді, таким чином, також є достатньою вимогою для посади генпрокурора. Зареєстрував закон депутат від фракції БПП Степан Кубів.

Під Шокіна і Ярему закон так само змінювали – експерт

Ярослав Юрчишин, експерт «Реанімаційного пакету реформ», нагадує, що під час призначення Шокіна і Яреми так само змінювалася законодавча база: норма, яка вимагає саме прокурорський стаж роботи, то вилучалась, то поверталась депутатами.

//www.newspravda.com/


Теги статьи: ЗаконопроектГенпрокуратура

Дата и время 14 апреля 2016 г., 16:03     Просмотры Просмотров: 6722
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Венедиктова требовала объявить подозрение активисту Стерненко, - Трепак
До “антиКоломойського” законопроєкту про банки вже внесли 5 тисяч поправок, – Арахамія
Проблемные "Слуги народа": как проголосованный закон рушит партию Зеленского

В Генпрокуратуре затягивали расследование махинаций экс-директора порта Южный
Генпрокурор України втрутилася в роботу Кабміну і фіскальну політику зокрема
Зеленский – человек Коломойского? Сейчас он обозначил свою позицию как "нет", но нужно финальное подтверждение – мнение

Украинцам помогут деньгами в связи с коронавирусом: Зеленский подписал важный закон
«Зеленский клоун, и его никто не боится»: «Слуги народа» рассказали об смс-сообщениях с угрозами
Главнокомандующий ВСУ анонсировал сокращение 17 генеральских должностей

9 проектов постановлений об отмене запуска рынка земли внесены в Раду: 7 из них от "Батькивщины"
Медведчук и Тимошенко заключили союз ради спасения Коломойского - ЦПК
Депутатка від «Голосу» виступила проти продажу землі

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.453883