АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Банк "імені Стельмаха" торік зафіксував збиток 1 млрд грн

Банк "імені Стельмаха" торік зафіксував збиток 1 млрд грн
Банк "імені Стельмаха" торік зафіксував збиток 1 млрд грн

За даними фізвітності Укрінбанку, за підсумками 2015 року його збиток склав 1,055 млрд грн (тоді як у 2014 році декларувався прибуток 8,2 млн грн).

Основна причина цього – відрахування до резерву під знецінення кредитів та коштів в інших банках, які торік склали 1,26 млрд грн.

На кінець грудня обсяг активів фінустанови становив 3,72 млрд грн. (на кінець 2014 року було 7,05 млрд грн), а обсяг коштів клієнтів – 3,4 млрд грн (за рік до того – 5,7 млрд грн).

На кінець 2015 року власний капітал "Укрінбанку" був від’ємним на рівні 176,63 млн грн (на кінець грудня 2014 року був «плюс» 784,8 млн грн).

Довідково:

24 грудня правління НБУ прийняло рішення про віднесення ПАТ "Укрінбанк" до категорії неплатоспроможних.

Як зазначали в Нацбанку, Укрінбанк надавав план фінансового оздоровлення, який передбачав залучення 500 млн. грн. в еквіваленті від інвестора для відновлення рівня ліквідності. Проте кошти від інвестора до банку так і не надійшли.

"Незважаючи на активізацію роботи з повернення кредитної заборгованості, зокрема проблемної, пошук інвесторів, зупинити відплив коштів та стабілізувати ліквідність так і не вдалося. Свідченнями цього було надходження до Національного банку значної кількості скарг (з жовтня надійшло майже 300 скарг) від клієнтів про неповернення ПАТ "Укрінбанк" вкладів та невиконання розрахункових документів. Станом на 21 грудня 2015 року на балансі банку обліковувались розрахункові документи клієнтів, що не виконані в строк з вини банку, на загальну суму 52 млн. грн.

Таким чином, ПАТ "Укрінбанк" був неспроможний своєчасно та в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів, а його діяльність не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правових актів Національного банку", - зауважували в НБУ.

16 березня Окружний адміністративний суд м. Києва скасував постанову правління НБУ №934 від 24 грудня 2015 року "Про віднесення ПАТ "Укрінбанк" до категорії неплатоспроможних". За рішенням суду, НБУ повинен був надати "Укрінбанку" 95 днів для відновлення платоспроможності. Одночасно суд визнав незаконним і скасував рішення Фонду гарантування про введення в "Укрінбанк" тимчасової адміністрації.

Проте 22 березня НБУ ухвалив рішення про ліквідацію Укрінбанку.

Станом на 06 квітня Київський апеляційний адмінсуд розглядав апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції.

За даними "Дела", 14 квітня апеляційний суд  вирішив залишити в силі рішення суду першої інстанції. НБУ планує подавати касаційну скаргу.

За даними Фонду гарантування, станом на 01 квітня вкладники Укрінбанку в межах гарантійної суми отримали відшкодування на суму 1 214,4 млн грн., або 66,5% суми, яка підлягає виплаті.

Як констатували в НБУ, Фонд гарантування вкладів фізосіб забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам Укрінбанку в обсязі більше 1.9 млрд. грн.

Додамо, що екс-глава НБУ Володимир Стельмах був радником глави наглядової ради "Укрінбанку". Він же вважався одним з реальних кінцевих бенефіціарів фінустанови. Водночас в офіційному - нацбанківському - переліку власників Укрінбанку він не фігурує: на 01 січня 2016 року власниками істотної участі в Укрінбанку значилися Володимир Клименко (66.99%), Олексій Морозов (майже 10%) тощо.

На сьогодні В. Стельмах є главою наглядової ради Приватбанку.

finbalance.com.ua

 


Теги статьи: Укринбанк

Дата и время 15 апреля 2016 г., 18:52     Просмотры Просмотров: 2031
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Нардепа Игоря Луценко обвиняют в выводе 750 тыс. грн из неплатежеспособного банка
Владимир Клименко: Оболонь договорилась с Фондом гарантирования за 30% погасить кредит
Владимир Клименко рассказал, как Фонд гарантирования убивал его банк

Доходи – собі, проблеми – вкладникам: Володимир Клименко продовжує проводити злочинні банківські оборудки
’’Зависшие’’ дела на 174 миллиарда. О чем спросить генпрокурора Юрия Луценко до и после отставки
Миноритарий Укринбанка пожаловался на НБУ в Конституционный суд

"Исчезли ноутбуки, фотоаппараты, кофеварки, принтеры, аккумуляторы сигнализации и даже бензиновый генератор и бронежилеты": как ФГВ грабил "Укринбанк"
Тайные активы семьи генпрокурора Луценко (кондиционеры, Укринбанк и прочее)
Стельмах Владимир: отец украинской «банковской мафии». Часть 2

Чистые уголовники: как ФГВФО ворует деньги налогоплательщиков
НБУ вновь проиграл суд банку-призраку
Табалов не хочет отдавать банкирам контроль над Первомайским МКК

Комментарии:

comments powered by Disqus
02 апреля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.357305