АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Що нам покаже прем’єр-міністр Гройсман

Що нам покаже прем’єр-міністр Гройсман
Що нам покаже прем’єр-міністр Гройсман

Через півроку ми зможемо відповісти на всі питання щодо нового уряду,зазначає в своєму на "Новому часі" колишній віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук.

Наміри, впевненість у тому, що вони можуть багато зробити, і ентузіазм у тих, що прийшли – є – і прем’єру це особливо помітно. Але потрібно півроку, щоб побачити реальні результати.

Я пропоную подивитися на ситуацію глобальніше. Кабмін – це тільки частина системи влади, а сама система влади в Україні поки не реформується, перекоси зберігаються. Також незрозуміло, чи буде підтримка з боку парламенту і коаліції, яка насправді є дуже крихкою з позицій формальних голосів. Невідомо, чи буде підтримка законопроектів, які зачіпають інтереси великих олігархічних груп. Адже вплив цих груп не зменшився, і ми це відчуємо; особливо характерна ситуація навколо МОЗ.

Наступне питання – чи зможе новий уряд вийти з-під впливу усіляких "смотрящих". І це в першу чергу стосується впливу Порошенка і його відносин з урядом, оскільки багато хто вважає цей уряд і, зокрема, Володимира Гройсмана, повністю підконтрольними президенту. Нам ще належить побачити, чи це буде проявлятися і чи додасть це динаміки реформування та боротьби з корупцією.

Я впевнений, що до того часу, поки ми не реформуємо нашу систему управління і не зробимо її більш демократичною, будь-якому урядові буде дуже складно. Я досі не розумію, як ми можемо жити в країні, де відповідальність так і не розділена чітко між різними гілками влади і де органи контролю практично нездатні боротися з корупцією, оскільки залежать від того, хто цю корупцію породжує. І це серйозний виклик.

Що стосується залежності Гройсмана від президента і того, чи була затримка з призначенням уряду результатом його боротьби, – тут ми гадаємо на кавовій гущі. Можу відзначити одне: Гройсман набагато харизматичніший, ніж Яценюк. Поки його монологи не викликають такого невдоволення. Він відразу задекларував, що буде працювати з парламентом і шукати шляхи співпраці – не відчувається властивої попередньому прем’єру самозакоханості.

До того ж, він користується певною повагою активістів, що мали справу з офісом спікера, оскільки дав початок електронному урядуванню в парламенті, підтримавши ініціативу використання електронного документообігу у внутрішніх документах Ради.

Але, якщо з Яценюком на все життя залишиться фраза "куля в лоб", то з Гройсманом – фраза "я вам покажу, як керувати державою". І це дуже ризиковано, оскільки прем’єру буде дуже складно це зробити – потрібна добра воля президента, в чиї повноваження входять управлінські рішення. Це буде головний виклик Гройсману.

uainfo.org

 


Теги статьи: Рыбачук ОлегГройсман

Дата и время 15 апреля 2016 г., 21:33     Просмотры Просмотров: 1023
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Британская разведка напомнила о темном прошлом Олега Рыбачука
Это будет интересная тема: что будет если Юлия Тимошенко станет президентом Украины
Ахметов был воплощением живого бога в Донецке. Он был всем! Сыграл на повышение и сильно обломался — политик

Юрий Романенко: “Ключевая проблема олигархов в том, что нет доверия к их старым одежкам”
"Наша цель - продать выгодно то, что не является стратегическим для государства", - Гройсман о приватизации
Медведько Александр: генпрокурор-могильщик резонансных дел и его коррупционная родня. Часть 2

Ющенко сошел с ума, его нужно остановить: экс-глава АП рассказал как Юля чуть не отправила президента в дурдом
Как один Арьев заменил Пшонку, Кузьмина и Захарченко. Или, кое-что о жлобстве
О грязных методах, которые готовит Порошенко для получения второго срока — эксперт

«Транзитная» власть Украины
Как Арьев написал «Лолиту», но не получилось
Как Порошенко американцев обманывает. Грановский, Козлов, Фролов и другие фигуранты будущих дел американской Фемиды

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.078298