АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 21°C
Днепр: 23°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 20°C
Львов: 18°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Про віллу Порошенка в Іспанії та невиконання антикорупційного законодавства

Про віллу Порошенка в Іспанії та невиконання антикорупційного законодавства
Про віллу Порошенка в Іспанії та невиконання антикорупційного законодавства

Опубліковані «Українською правдою» фотографії Порошенка під час відпочинку в Іспанії, де в нього є вілла на середземноморському узбережжі в Марбельї, стали несподіваними лише для виборців пана президента.

Про цю віллу широко відомо у вузьких колах завдяки нинішньому «інформаційному» міністру Юрію Стецю, який якось відпочивав в гостях у Порошенка разом зі своєю дружиною, ведучою «5-го каналу» Яною Конотоп, і здуру виклав на Фейсбуці фотографії цієї вілли.

Схаменувшись, Стець ті світлини, звісно ж, видалив. Але їх встигло передивитись і «скачати» чимало зацікавленого народу. Тож ніяких відкриттів «Українська правда», насправді, не зробила. Але цікаво поговорити про юридичні наслідки публікації на УП, оскільки Адміністрація Президента була змушена підтвердити достовірність оприлюдненої інформації, хоча й заперечує, що Порошенко є власником вілли.

Звісно ж, номінально іспанська нерухомість записана не на Порошенка, а на належну йому компанію Prime Assets Capital, яка здійснює речове право на віллу. У той час як Порошенкові належить майнове право на іспанський маєток, він є його повновладним хазяїном і здійснює тріаду власності - володіє, користується та розпоряджається.

По-суті, купівля вілли від імені належної Порошенку інвестиційної компанії була удаваною угодою, яка мала на меті приховати справжні правовідносини. А відтак, згідно з українським законодавством, повинні застосовуватись ті норми, які регулюють справжню угоду, хоча вона й не викладена на папері.

Більш того, оскільки Порошенко є президентом України, він був зобов’язаний не просто задекларувати садибу на узбережжі Іспанії.

Відповідно до статті 36 Закону України «Про запобігання корупції», Порошенко мав до 5 вересня 2015 року (дата визначається тим, що цей закон набрав чинності 6 серпня 2015 року) передати цю нерухомість разом з усіма своїми офшорними компаніями та інвестиційними фондами в управління суб’єкту підприємницької діяльності, який зареєстрований в Україні та який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами.

Всі розповіді Порошенка про якісь «сліпі трасти» є прикладом кричущої корупції та неповаги до законів України, оскільки питання запобігання конфлікту інтересів президента-комерсанта вирішено на законодавчому рівні. Прошу прочитати, що з цього приводу сказано в Законі України «Про запобігання корупції», щоби переконатись, що ні про які «сліпі трасти» тут не йдеться:

***
Стаття 36. Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав

1. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом. У такому випадку особам, зазначеним у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.

2. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм підприємств, які за способом утворення (заснування) та формування статутного капіталу є унітарним, здійснюється шляхом укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності.

3. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм корпоративних прав здійснюється в один із таких способів:

1) укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими фінансовими інструментами);

2) укладення договору про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами;

3) укладення договору про створення венчурного пайового інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.

Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів венчурного пайового інвестиційного фонду здійснюється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів такого інституту спільного інвестування.

***
Можливо, на вулиці Банковій про це не знають, але в Україні встановлена відповідальність президента за невиконання антикорупційного законодавства.

Звісно, ця відповідальність не може бути кримінальною - президент України на час виконання своїх повноважень має імунітет від кримінального переслідування. Вона є адміністративною. А саме: уповноважена на те особа Служби безпеки України повинна скласти відносно громадянина Порошенка П.О. адміністративний протокол про скоєння ним корупційного правопорушення й направити протокол на розгляд Печерського райсуду Києва.

Якщо суд дійде висновку, що Порошенко після 5 вересня 2015 року не передав свої корпоративні права суб’єкту підприємницької діяльності, який зареєстрований в Україні та який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами, суд зобов’язаний накласти на Порошенка П.О. штраф і конфіскувати доходи, отримані Порошенком П.О. від діяльності належних йому компаній, а також внести Порошенка П.О. у базу даних корупціонерів з забороною обіймати будь-які посади на державній службі.

Volodymyr Boyko


Теги статьи: Бойко ВладимирПорошенко

Дата и время 16 апреля 2016 г., 19:58     Просмотры Просмотров: 3570
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Цена будет высокой: Порошенко предостерег РФ от использования боевой авиации против Украины
Російський протоієрей пропонує відлучити Порошенка від церкви
Жена Луценко заявила, что Порошенко строит для украинцев чудо

Порошенко заявив, що готовий віддати життя за український народ
Юля, помоги мне вернутся в большую игру, – Юлия Мостовая рассказала о встрече с Порошенко до Майдана
"У Порошенко есть смелость, но встречная жадность это купирует, у него нет принципов", - Мостовая

Стало известно, почему Насиров подписывал рассрочки партнеру Порошенко
Защита Азовского моря: стало известно, в чем суть "тайного" указа СНБО
Дубинский объяснил, зачем Порошенко собирал бюджетников на мобилен за автокефалию

Работу Порошенко одобряет только каждый пятый украинец
"Есть одно имя": в сети скандал из-за награждения орденами ветеранов АТО
"Пошел бы с ним в разведку не задумываясь": Порошенко наградил Полторака орденом Богдана Хмельницкого

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.165045