АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -1°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Про віллу Порошенка в Іспанії та невиконання антикорупційного законодавства

Про віллу Порошенка в Іспанії та невиконання антикорупційного законодавства
Про віллу Порошенка в Іспанії та невиконання антикорупційного законодавства

Опубліковані «Українською правдою» фотографії Порошенка під час відпочинку в Іспанії, де в нього є вілла на середземноморському узбережжі в Марбельї, стали несподіваними лише для виборців пана президента.

Про цю віллу широко відомо у вузьких колах завдяки нинішньому «інформаційному» міністру Юрію Стецю, який якось відпочивав в гостях у Порошенка разом зі своєю дружиною, ведучою «5-го каналу» Яною Конотоп, і здуру виклав на Фейсбуці фотографії цієї вілли.

Схаменувшись, Стець ті світлини, звісно ж, видалив. Але їх встигло передивитись і «скачати» чимало зацікавленого народу. Тож ніяких відкриттів «Українська правда», насправді, не зробила. Але цікаво поговорити про юридичні наслідки публікації на УП, оскільки Адміністрація Президента була змушена підтвердити достовірність оприлюдненої інформації, хоча й заперечує, що Порошенко є власником вілли.

Звісно ж, номінально іспанська нерухомість записана не на Порошенка, а на належну йому компанію Prime Assets Capital, яка здійснює речове право на віллу. У той час як Порошенкові належить майнове право на іспанський маєток, він є його повновладним хазяїном і здійснює тріаду власності - володіє, користується та розпоряджається.

По-суті, купівля вілли від імені належної Порошенку інвестиційної компанії була удаваною угодою, яка мала на меті приховати справжні правовідносини. А відтак, згідно з українським законодавством, повинні застосовуватись ті норми, які регулюють справжню угоду, хоча вона й не викладена на папері.

Більш того, оскільки Порошенко є президентом України, він був зобов’язаний не просто задекларувати садибу на узбережжі Іспанії.

Відповідно до статті 36 Закону України «Про запобігання корупції», Порошенко мав до 5 вересня 2015 року (дата визначається тим, що цей закон набрав чинності 6 серпня 2015 року) передати цю нерухомість разом з усіма своїми офшорними компаніями та інвестиційними фондами в управління суб’єкту підприємницької діяльності, який зареєстрований в Україні та який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами.

Всі розповіді Порошенка про якісь «сліпі трасти» є прикладом кричущої корупції та неповаги до законів України, оскільки питання запобігання конфлікту інтересів президента-комерсанта вирішено на законодавчому рівні. Прошу прочитати, що з цього приводу сказано в Законі України «Про запобігання корупції», щоби переконатись, що ні про які «сліпі трасти» тут не йдеться:

***
Стаття 36. Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав

1. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом. У такому випадку особам, зазначеним у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.

2. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм підприємств, які за способом утворення (заснування) та формування статутного капіталу є унітарним, здійснюється шляхом укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності.

3. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм корпоративних прав здійснюється в один із таких способів:

1) укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими фінансовими інструментами);

2) укладення договору про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами;

3) укладення договору про створення венчурного пайового інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.

Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів венчурного пайового інвестиційного фонду здійснюється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів такого інституту спільного інвестування.

***
Можливо, на вулиці Банковій про це не знають, але в Україні встановлена відповідальність президента за невиконання антикорупційного законодавства.

Звісно, ця відповідальність не може бути кримінальною - президент України на час виконання своїх повноважень має імунітет від кримінального переслідування. Вона є адміністративною. А саме: уповноважена на те особа Служби безпеки України повинна скласти відносно громадянина Порошенка П.О. адміністративний протокол про скоєння ним корупційного правопорушення й направити протокол на розгляд Печерського райсуду Києва.

Якщо суд дійде висновку, що Порошенко після 5 вересня 2015 року не передав свої корпоративні права суб’єкту підприємницької діяльності, який зареєстрований в Україні та який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами, суд зобов’язаний накласти на Порошенка П.О. штраф і конфіскувати доходи, отримані Порошенком П.О. від діяльності належних йому компаній, а також внести Порошенка П.О. у базу даних корупціонерів з забороною обіймати будь-які посади на державній службі.

Volodymyr Boyko


Теги статьи: Бойко ВладимирПорошенко

Дата и время 16 апреля 2016 г., 19:58     Просмотры Просмотров: 3716
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

За четыре года инвесторы ввели в эксплуатацию в Украине 207 новых заводов, - Порошенко
Порошенко одобрил гуманитарное разминирование Донбасса
Борис Колесников: Порошенко – это продукт Левочкина, Бойко и Фирташа

Юрий Бутусов: Филарет преподал урок Порошенко, Тимошенко и другим политическим лидерам
Если Порошенко снова станет президентом, к нему прибьются около 30% активистов НФ - политолог
Порошенко официально потратил $70 млн на благотворительные цели, в первую очередь армию, - Луценко

Эксперт: с Томосом у Порошенко что-то пошло не так
Порошенко выдвинут в президенты на съезде БПП 29 января
Михаил Подоляк: “Шоколадный день Тимошенко”

Иерусалимский патриарх отказал Порошенко, но встретился с делегацией УПЦ
Никаких федераций и особых статусов не будет – Порошенко
Порошенко вручил Филарету Звезду Героя Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.138843