АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -10°C
Днепр: -10°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -14°C
Сумы: -10°C
Львов: -7°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -7°C
Ровно: -8°C

Гроші від МВФ будуть нескоро: новий глава Мінфіну каже, що проти ультиматумів Фонду

Гроші від МВФ будуть нескоро: новий глава Мінфіну каже, що проти ультиматумів Фонду
Гроші від МВФ будуть нескоро: новий глава Мінфіну каже, що проти ультиматумів Фонду

Новий глава Міністерства фінансів Олександр Данилюк одним зі своїх пріоритетів назвав відновлення співпраці з МВФ, пише агентство «РБК-Україна».

Разом з тим, судячи з усього, він має намір тримати більш жорстку лінію на переговорах, аніж та, яка була досі.

«Мені здається, що потрібно максимізувати ККД від тих дій, які вже були зроблені. Після цього можемо розмовляти з МВФ, показуючи їм, що ми максимально можемо вичавити з того, що вже зроблено. І я не розумію, чому вони можуть бути проти. Але я проти того, щоб приходити, ставити ультиматуми. Це неправильний підхід і не справедливо по відношенню до моєї попередниці», - зауважив О. Данилюк.

У цьому ж контексті журналіст Максим Каменєв пише, що "на відміну від Яресько", О. Данилюк "дотримується більш ліберальних поглядів на економічні перетворення і не прихильник сліпого виконання програми співпраці з МВФ".

В інтерв`ю ж газеті "Дзеркало тижня. Україна" О. Данилюк зазначив, що «зі зрозумілих причин, пріоритет номер один — відновлення співпраці з МВФ».

«Дуже важливо розуміти, як мислить МВФ. Розуміючи ці рамки, ми повинні в них працювати. Програма МВФ має бути підтримуючою, але розвиток залежить уже від нас. Ми самі повинні розуміти, якими будуть наші держфінанси, яких змін ми хочемо. Якщо ми це робимо, при цьому вписуючись у параметри МВФ, — це чудово. Якщо ми забезпечуємо зростання, але в рамки МВФ трохи не вписуємося, то в процесі перемовин, гадаю, цілком реально домогтися перегляду критеріїв. Але, як свідчить багаторічний досвід співпраці з МВФ, ми і зростання не показуємо, і критеріїв не виконуємо. І дефіцит наш найчастіше роздувається за рахунок прийнятих нами ж рішень. Запитаймо себе: чи хоч один із законів, що ухвалювався всупереч вимогам програми МВФ, сприяв економічному зростанню, зайнятості? Дуже в цьому сумніваюся», - резюмував О. Данилюк.

P.S. Новий міністр енергетики Ігор Насалик заявляв у коментарі для ЗМІ, що підвищення тарифів на комунальні послуги з 1 травня можна уникнути.

Нагадаємо, поки що підвищення заплановано на 1 травня. Передбачається, що тарифи на тепло і гарячу воду зростуть на 67%.

Такий крок продиктований у т.ч. вимогами МВФ, який виступає за ринкові тарифи.

finbalance.com.ua


Теги статьи: МВФДанилюк Александр

Дата и время 18 апреля 2016 г., 08:55     Просмотры Просмотров: 1115
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.76108