АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -10°C
Днепр: -10°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -14°C
Сумы: -10°C
Львов: -7°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -7°C
Ровно: -8°C

Україна вимагає від Росії негайного відновлення безперешкодного транзиту

Україна  вимагає від Росії негайного відновлення безперешкодного транзиту
Україна вимагає від Росії негайного відновлення безперешкодного транзиту

15 квітня 2016 року делегація України на чолі із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговим представником України Наталією Микольською взяла участь у засіданні Ради з торгівлі товарами СОТ.

Заява України на Раді з торгівлі товарами СОТ, була присвячена діям Російської Федерації, які руйнують стабільні та передбачувані умови торгівлі у цілому регіоні.

Продовження агресії Росії, яка кожного місяця набуває нових варіацій, уже давно вийшла за межі двосторонніх відносин між Україною та Росією. Незрозумілі з логічної точки зору та невиправдані дії Росії направлені на обмеження міжнародного транзиту, в першу чергу українських товарів, створює передумови скорочення торговельних потоків між десятками країн Європи та Азії.

Запроваджені Росією з 1 січня 2016 року невиправдані та дискримінаційні умови транзиту товарів з території України на територію Казахстану мають прямий негативний ефект на торгівлю: збільшення вартості транспортування товарів за новими маршрутами в середньому склало 30%.

Разом із цим Росія вимагає дотримання штучних засобів контролю за пересуванням транспортних засобів з транзитними товарами у вигляді поліцейського конвою вартістю 350 доларів з автомобіля (що не передбачено актами). А вже самим найближчим часом почне діяти механізм пломбування із застосуванням навігаційної системи Глонасс з вартістю разової пломби 500 доларів.

Подовження традиційних маршрутів транзиту між Україною та Казахстаном на додаткових 900 кілометрів спричинило збільшення часу транспортування товарів, що на сьогодні унеможливлює експорт до найбільшого партнера України в Середній Азії низки українських товарів, які мають короткий термін споживання (швидкопсувних товарів).

Протягом останніх тижнів, також, були остаточно документально підтверджені проблеми з транзитом через територію Росії українських товарів до третіх країн (не Казахстану). На сьогодні, українські товари, які є об’єктом СФЗ та ТБТ обмежень на імпорт до Росії (що часто є об’єктивно невиправданими та безпідставними), знаходяться в зоні ризику заборони простого транзиту через територію Росії до третіх країн. Першими постраждали молочна та кондитерська продукція.

Як наслідок - скорочення експорту українських товарів до країн Кавказу та Середньої Азії за перший квартал 2016 року становило в середньому 48%, а з окремими країнами досягло показника 70%.

У своїй заяві Наталія Микольська привернула увагу на системний характер порушень Росією норм міжнародного права, на їх непередбачуваний та нетранспарентний характер: «Для усіх держав – членів СОТ, які зацікавлені у транзиті своїх товарів через територію РФ, мають бути забезпечені єдині умови (найбільш зручні маршрути, відсутність дискримінації за країною походження, відправлення, призначення, приналежності товарів та транспортних засобів».

У ході засідання Україна виголосила вимогу до Росії: негайно скасувати усі заходи, які обмежують міжнародні транзитні перевезення та встановити недискримінаційний режим транзиту через російську територію відповідно до зобов’язань Росії в рамках СОТ.

Заява України була підтримана делегаціями ЄС, США, Канади Японії, Австралії, Швейцарії, Туреччини, Кореї, які відзначили необхідність негайного усунення Росією діючих обмежень та забезпечення дотримання правил СОТ.

Делегація Росії, на жаль, не надала аргументованих пояснень своїм діям.

 


Теги статьи: РоссияУкраина

Дата и время 18 апреля 2016 г., 15:45     Просмотры Просмотров: 1309
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Василий Рыбников: На научном небосклоне России – да воссияет новое кадило!
Отвечавший за отношения с Украиной и Россией заместитель госсекретаря США подал в отставку
Украинцы обязательно победят: про отличия между Россией и Украиной

Чешский перевозчик хочет продлить маршрут поезда Прага-Краков в Украину
Bloomberg: Украина за год утратила 7 позиций в рейтинге инновационных экономик
«Украинцы, как вы нас достали!»: оппозиционер Гозман одной фразой про Донбасс вывел из себя Ольгу Скабееву

Из-за авиакатастрофы бомбардировщика в России умер третий летчик
В Украину не пропустили зараженные мандарины и апельсины из Турции и Египта
Захват самолета в России: появилось первое видео

Навальный нашел еще одну итальянскую виллу и Maybach пропагандиста Соловьева
Никаких федераций и особых статусов не будет – Порошенко
Как в Украине будут наказывать самых неисправимых «евробляхеров»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.856687