АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -8°C
Днепр: -5°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -10°C
Львов: -8°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

В зоні АТО можна легко «вирішити питання» за хабар

В зоні АТО можна легко «вирішити питання» за хабар
В зоні АТО можна легко «вирішити питання» за хабар

Чверть громадян знайомі з корупцією при перетині лінії розмежування в зоні АТО. Вони зізналися, що отримували пропозиції “пришвидшити розгляд документів” для виготовлення дозволу на перетин лінії розмежування за відповідну плату.

На уточнююче запитання, від кого надходили такі пропозиції, 30% громадян відповіли, що від представників влади і перевіряючих органів, 21% – від комерційних структур, 49% – від приватних осіб.

Такою інформацією поділилася громадська організація “Фундація.101”, яка презентувала результати опитування громадян, що перетинають контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) в Донецькій області. Дослідження проводилося з вересня 2015 року по лютий 2016 року в рамках проекту “Прифронтова інспекція“.

Опитування показало, що 42% громадян перетинають лінію зіткнення частіше, ніж кілька разів на місяць, ще 23% – в середньому раз в місяць, 20% – кілька разів на квартал або рідше. 15% опитаних перетинали лінію зіткнення вперше.

Як показує опитування, перетин контрольних пунктів в’їзду-виїзду громадським транспортом відбувається швидше, ніж приватним автомобілем. Так, понад 50% опитаних, які перетинали КПВВ громадським транспортом,  повідомили, що цей процес зайняв у них менше півгодини. Водночас, перетнути КПВВ за аналогічний проміжок часу на власному транспорті змогли лише 20% опитаних. Загалом, середня тривалість проходження КПВВ на громадському транспорті становить півтори години, в той час як власним автомобілем – понад дві години.

Опитування свідчить: чверть громадян зіштовхувались з корупцією при отриманні дозволу на перетин лінії розмежування. Вони зізнались, що отримували пропозиції пришвидшити розгляд документів для виготовлення дозволу на перетин лінії розмежування за відповідну плату.

ГО “Фундація.101” не виключає, що при введенні електронної подачі документів для отримання дозволу частина пропозицій від приватних осіб могли мати шахрайський характер. Наприклад, приватні особи чи комерційні структури обіцяли пришвидшити розгляд документів за винагороду, але, взявши хабар, подавали усі документи по стандартній процедурі, яку людина могла здійснити самостійно.

Також спостерігачі проекту регулярно фіксували скарги громадян щодо фактів хабарництва з боку співробітників прикордонної служби за можливість перетнути КПВВ без очікування в загальній черзі.

nikorupciji.org


Теги статьи: взяткиВзяткаАТО

Дата и время 20 апреля 2016 г., 11:18     Просмотры Просмотров: 880
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Прикручивали ли вы газ согласно флешмоба «#прикрути»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.472663