АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 22°C
Харьков: 25°C
Днепр: 26°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 21°C
Сумы: 22°C
Львов: 20°C
Ужгород: 25°C
Луцк: 21°C
Ровно: 21°C

В зоні АТО можна легко «вирішити питання» за хабар

В зоні АТО можна легко «вирішити питання» за хабар
В зоні АТО можна легко «вирішити питання» за хабар

Чверть громадян знайомі з корупцією при перетині лінії розмежування в зоні АТО. Вони зізналися, що отримували пропозиції “пришвидшити розгляд документів” для виготовлення дозволу на перетин лінії розмежування за відповідну плату.

На уточнююче запитання, від кого надходили такі пропозиції, 30% громадян відповіли, що від представників влади і перевіряючих органів, 21% – від комерційних структур, 49% – від приватних осіб.

Такою інформацією поділилася громадська організація “Фундація.101”, яка презентувала результати опитування громадян, що перетинають контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) в Донецькій області. Дослідження проводилося з вересня 2015 року по лютий 2016 року в рамках проекту “Прифронтова інспекція“.

Опитування показало, що 42% громадян перетинають лінію зіткнення частіше, ніж кілька разів на місяць, ще 23% – в середньому раз в місяць, 20% – кілька разів на квартал або рідше. 15% опитаних перетинали лінію зіткнення вперше.

Як показує опитування, перетин контрольних пунктів в’їзду-виїзду громадським транспортом відбувається швидше, ніж приватним автомобілем. Так, понад 50% опитаних, які перетинали КПВВ громадським транспортом,  повідомили, що цей процес зайняв у них менше півгодини. Водночас, перетнути КПВВ за аналогічний проміжок часу на власному транспорті змогли лише 20% опитаних. Загалом, середня тривалість проходження КПВВ на громадському транспорті становить півтори години, в той час як власним автомобілем – понад дві години.

Опитування свідчить: чверть громадян зіштовхувались з корупцією при отриманні дозволу на перетин лінії розмежування. Вони зізнались, що отримували пропозиції пришвидшити розгляд документів для виготовлення дозволу на перетин лінії розмежування за відповідну плату.

ГО “Фундація.101” не виключає, що при введенні електронної подачі документів для отримання дозволу частина пропозицій від приватних осіб могли мати шахрайський характер. Наприклад, приватні особи чи комерційні структури обіцяли пришвидшити розгляд документів за винагороду, але, взявши хабар, подавали усі документи по стандартній процедурі, яку людина могла здійснити самостійно.

Також спостерігачі проекту регулярно фіксували скарги громадян щодо фактів хабарництва з боку співробітників прикордонної служби за можливість перетнути КПВВ без очікування в загальній черзі.

nikorupciji.org


Теги статьи: взяткиВзяткаАТО

Дата и время 20 апреля 2016 г., 11:18     Просмотры Просмотров: 944
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На таких держится мир: юный боец ВСУ перед гибелью уничтожил 7 оккупантов
НАБУ задержала сообщника депутата за предложение взятки в полмиллиона детективу
Суд возобновил дело относительно получения Луценко взятки от экс-нардепа Шепелева

Подполковник привлек жену к шантажу подчиненного
ВСУ нанесли удар по боевикам ОРДЛО: ранены 5 оккупантов
Москаль призвал к наступлению на Донбассе

Подполковник ВСУ задержан за вымогательство 6 тыс. грн. взятки от подчиненного офицера: ему грозит до 8 лет лишения свободы
"Просто разносят": террористы на Донбассе применили новую подлую тактику
В “Борисполе” задержали алжирца, который за 500 евро пытался незаконно попасть в Украину

"Вор в законе" воюет за "русский мир" в "ДНР": всплыло его фото
«Помните об этом»: соцсети шокированы руинами Луганского аэропорта
ВСУ отбили атаку боевиков под Мариуполем, один оккупант уничтожен

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 июня 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.567861