АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: 5°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Лещенко та Найем хочуть зробити Генпрокурором слідчого, який саботував розслідування злочинів проти Майдану - Бойко

Лещенко та Найем хочуть зробити Генпрокурором слідчого, який саботував розслідування злочинів проти Майдану - Бойко
Лещенко та Найем хочуть зробити Генпрокурором слідчого, який саботував розслідування злочинів проти Майдану - Бойко

Сергій Лещенко та Мустафа Найем намагаються призначити Генпрокурором начальника Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбукжурналіст Володимир Бойко.

Лещенко навіть заявив, що гнаному й голодному Горбатюку його начальник Юрій Столярчук ось-ось має висунути підозру в службовій недбалості за повний провал розслідування кримінального провадження щодо масового вбивства учасників акцій протесту та співробітників правоохоронних органів у січні-лютому 2014 року.

Звісно, ніхто Горбатюку таку підозру не оголосить. Хоча б тому, що (Лещенко цього, вочевидь, не знає) з травня 2014 року службова недбалість передбачає наявність такої ознаки, як заподіяння матеріальної шкоди в розмірі не менше 100 неоподатковуваних мінімум доходів громадян. А матеріальної шкоди Горбатюк ще, здається, нікому не завдав – лише моральну.

Та й переслідувати Горбатюка - то собі дорожче, оскільки Сергій Вікторович є людиною з оточення впливового народного депутата Пашинського. У парламентській фракції «Народного Фронту» навіть ходять чутки, що Горбатюк отримує від Пашинського щомісячну грошову допомогу ще з 2010 року, коли дуже невдало розслідував кримінальне провадження відносно екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Хоча для самої Тимошенко це розслідування було, навпаки, дуже вдалим – Горбатюк розвалив справу, пов’язану з крадіжкою Юлією Володимирівною бюджетних коштів.

Втім, сказати направду, якби б Сергію Вікторовичу, дійсно, була оголошена підозра за службову недбалість, це було б хоча й незаконно, але справедливо. І ось чому.

Управління спеціальних розслідувань у структурі Головного слідного управління Генпрокуратури ГПУ було створено наказом генпрокурора Віталія Яреми в грудні 2014 року. Метою було об’єднати розслідування всіх справ, скоєних очільниками попереднього режиму: Януковичем і його родиною, Азаровим, Пшонкою та його сином, Іванющенком, Портновим, Клюєвим і т.д.

Звісно, до провадження цього Управління були передано й досудове слідство в так званих справах Майдану, які Горбтатюк – а це нині не може бачити лише сліпий – пустив манівцями. Але, і про це Лещенко з Найємом не згадують, в Управлінні Горбатюка, насправді, не один, а три відділи, які розслідують, передусім, економічні злочини.

Якщо по справах Майдану є хоча б кілька підозрюваних екс-правоохоронців з числа колишніх пересічних виконавців, то розслідування економічних злочинів, скоєних Януковичем та його старшим сином Олександром, колишнім генпрокурором Пшонкою та його сином Артемом, народним депутатом Юрієм Іванюшенком, екс-міністром Злочевським і ще десятками та десятками фігурантів Горбатюк заблокував.

Отримавши справи під свою оруду, Сергій Вікторович просто розігнав слідчі групи, які ними займались ще з часів генпрокурора Махніцького, дав вказівки не висувати нікому підозри й поклав справи на далекі полиці.

Я це знаю достеменно, оскільки одна зі справ, розслідування якої паралізував Горбатюк, була відкрита за моєю заявою – це кримінальне провадження відносно злочинного угруповання в складі генпрокурора Пшонки, його сина Артема, колишнього прокурора Одеської та Миколївської областей Стоянова, колишнього заступника прокурора Хмельницької області Марченка та його батька – генерал-майора міліції у відставці. Слідство по кількох епізодах було майже завершено, але Горбатюк ліквідував слідчу групу й дав вказівку ніяких підозр Пшонці та його сину не висувати.

Така ж сама ситуація й у справах щодо сина Януковича, Портнова, Іванющенка й т.д. Всі підприємства Саші-Стоматолога як працювали, так і працюють, Портнов безперешкодно катається по Європі. А керівника Управління Генпрокуратури, який за два роки не зміг побачити складу злочину в діях Артема Пшонки, Лещенко та Найєм тепер висувають на посаду Генерального прокурора України.


Теги статьи: Горбатюк СергейНайем МустафаЛещенко Сергей

Дата и время 20 апреля 2016 г., 20:08     Просмотры Просмотров: 1336
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.566195