АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

В Україні досі діє радянське валютне законодавство - експерти

В Україні досі діє радянське валютне законодавство - експерти
В Україні досі діє радянське валютне законодавство - експерти

Нацбанк анонсував великі реформи валютного ринку, але проблеми захована набагато глибше. Головна - гривня не є повноцінною валютою, про це у коментарі Gazeta.ua розповів фінансовий експерт Олексій Лупоносов.

 

"Гривня не виконує функції, які притаманні грошам. Вона не може бути засобом накопичення, бо інфляція в нашій країні, за оцінками ЦРУ, була рекордною в світі - 49%. Тому люди шукають стабільніші гроші, зокрема купують долари. Валютні проблеми в України закінчаться тоді, коли гривня стане міцною. В Європі люди майже не купують іноземної валюти, бо своя надійна", - сказав експерт.

 

У першу чергу Нацбанк має зняти існуючі обмеження щодо обміну валюти, вважає Олексій Лупоносов.

 

"Найбільша проблема нашого валютного законодавства - обмеження, які увели на початку незалежності. Потім відмінили, а нещодавно знову ввели. Це стосується багатьох факторів, починаючи від збору до Пенсійного фонду при обміні, і завершуючи сумами, на які можна купити валюту", - розповів економіст.

 

Думку про необхідність лібералізації валютного ринку, поділяє й екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.

 

"Валютне законодавство залишилося на рівні Радянського Союзу. Ще й погіршене тисячами адміністративних інструкцій, що блокують банківську діяльність. Це все треба міняти. Приймати новий закон про лібералізацію валютного регулювання. Я такий писав, його підтримала частина депутатів, але заблокували консервативні працівники Нацбанку. Закон передбачав не ручне регулювання валютного ринку, а економічне. Я не вірю в те, що Нацбанку самому вдасться провести ці реформи. Їх має проводити уряд. Банкіри повинні лобіювати такі перетворення, але вони залежні від НБУ", - додав Савченко.

 

Нагадаємо, вчора заступник голови НБУ Владислав Рашкован анонсував значні зміни валютного законодавства. Сказав, що найближчим часом введуть 19 ініціатив для вільного руху коштів. А до 2019 року Україна прийме європейські стандарти руху капіталів.

 

Автор: Геннадій Гнип http://gazeta.ua/


Теги статьи: Лупоносов АлексейНБУ

Дата и время 21 апреля 2016 г., 15:09     Просмотры Просмотров: 1368
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
18 февраля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.431186