АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -10°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -11°C
Сумы: -9°C
Львов: -9°C
Ужгород: -5°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Пленум НСЖУ вимагає у Гройсмана ініціювати звільнення гендиректора НТКУ Зураба Аласанії

Пленум НСЖУ вимагає у Гройсмана ініціювати звільнення гендиректора НТКУ Зураба Аласанії
Пленум НСЖУ вимагає у Гройсмана ініціювати звільнення гендиректора НТКУ Зураба Аласанії

У зверненні зокрема йдеться про те, що телеканал «UA:Перший» зараз у центрі реформ, до нього прикута увага громадськості, медіа, європейських експертів, але аж ніяк не глядачів. Доповідач з цього питання секретар НСЖУ Сергій Омельчукзазначив, що у каналу дуже низький рейтинг і за показниками він перемістився з 6-го місця в кінець таблиці.

За словами голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, реформи в медіасфері йдуть досить непогано. «Мені не зовсім коректно виступати з цього питання (щодо Зураба Аласанії – Ред.), враховуючи те, що Національна телекомпанія в сфері управління Держкомтелерадіо. Але разом з тим. Повноцінний старт реформи відбувся не два роки тому, відбувся в серпні 2015 року, і якби не було певних проблем, то ми б за рік створили суспільне. З позитиву: створено наглядову раду Суспільного, практично завершили об’єднання ДТРК, завершені інвентаризаційні моменти. Дякуючи Спілці, скорочень ніяких не відбулося, хоча зараз йде десятивідсоткове скорочення, але це в цілому по державі. Проблема з “Укртелефільмом”, якщо сьогодні ухвалять зміни до закону, то ми зможемо швидше створити юридичну особу ПАТ НСТУ. Залишаються технічні проблеми з кримськими ДТРК. Система в цілому фінансується. Ще проблема: всі захопилися організаційно-фінансовою розбудовою майбутнього суспільного мовлення, всі займаються юридичними і господарськими питаннями. Водночас кількість глядачів Першого каналу зменшилася. Для нас дуже важливо передати Наглядовій раді ключі, печатки і сейфи в тому ж вигляді, в якому ми це все отримали. Щодо ж звернення Пленуму НСЖУ, то я скажу, що є прихильником теорії, що коней на переправі не міняють. Треба довести реформу до кінця, оголосити чесний прозорий конкурс, і нехай перемагає сильніший», – сказав він.

«Протягом року рейтинг з лютого 2015 року не досягає 1%, то яких ми коней ще не будемо міняти на цій переправі?», – у відповідь дорікнула юрисконсульт та секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська. Вона зазначила, що Рада Європи виділила кошти для того, щоб керівництво НТКУ об’їхало регіональні ТРК і вислухало людей, як вони бачать реформу суспільного. «Вони проїхалися в Харків, Житомир, Дніпропетровськ, Кіровоград. Що люди від них почули? Це питання про майно і звинувачення, які ви погані, як вас всіх треба розігнати. І до цього часу нічого не запропоновано: ні умови конкурсів чи атестацій. Це не те, що Зураба призначили вчора, а це вже два роки. Що стосується звільнень, то на всі ТРК прийшов лист, що треба скоротити від 30-ти до 50%. Тому ми звертаємося до Гройсмана, щоб ініціювати звільнення Зураба Аласанії  у зв’язку з невиконанням трудових обов’язків, зокрема щодо допущення заборгованостей заробітної плати, неналежну реалізацію редакційної політики телекомпанії. Та оголосити прозорий конкурс на цю посаду для проведення реорганізації НТКУ відповідно до закону. Наголошую, що ми прагнемо реформування, а не знищення», – зазначила вона.

Присутні секретарі НСЖУ та члени НСЖУ з правом голосу більшістю голосів (один проти, двоє утрималися) підтримали це звернення із зауваженням. Відредагований текст оприлюднять на сайті Спілки.

У коментарі сайту «Суспільне мовлення» Зураб Аласанія зазначив, що йому важко коментувати, бо він ще не бачив документу. «Від НСЖУ я нічого не бачив, не читав. Мають право, що ж я можу сказати, мені колеги сказали, що одне зі звинувачень, що я зарплатню затримую. Навіть не смішно. Більше 400 мільйонів я, мабуть, приховав в кишені і навмисно не давав людям? А решта, наскільки я знаю, мені закидають зміну редакційної політики в буквальному сенсі, що зник з ефіру Поплавський, Шустер і Гордон. Ну, може людям подобається все це, що я можу зробити. Начебто одне з зауважень, що рейтинг впав. Вони ніколи не бачили той рейтинг, вони не знають, що це значить. Нічого вони про це не знають. Якщо вони десь це рішення опублікують, тоді я прокоментую більше. Грюкати дверима я не буду, просто тихенько їм напишу, що нам не по дорозі», – сказав Зураб Аласанія.

//stv.mediasapiens.ua/


Теги статьи: ГройсманЗураб Аласания

Дата и время 21 апреля 2016 г., 17:35     Просмотры Просмотров: 918
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

За "долги" отключили ведущий телеканал Украины
Помолиться с нужным человеком: удивительная история 31-летнего конферансье
’’Мы — русские люди!’’ На украинском телеканале вспыхнул сепаратистский скандал

Журналист Болкун заявил о возможной причастности Аласании к угрозам в его адрес
Речинский: Порошенко – это плохой театр снаружи и оголтелое воровство внутри
Керівник «Суспільного» пояснив, чому UA:Перший проігнорував трансляцію Хресного ходу за помісну церкву

"Наша цель - продать выгодно то, что не является стратегическим для государства", - Гройсман о приватизации
НОТУ не будет показывать матчи чемпионата мира по футболу - 2018 - Аласания
На общественном ТВ за три месяца сократят 2,5 тыс сотрудников, - Аласания

Новорічний корпоратив БПП: скромно і сумно
Фракция БПП отгуляла новогодний корпоратив вместе с Порошенко, Гройсманом и Луценко
Трюдо, Байден и Мэй. Во время важных встреч Гройсману переводил Ежов, которого обвиняют в шпионаже

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.057101