АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Пленум НСЖУ вимагає у Гройсмана ініціювати звільнення гендиректора НТКУ Зураба Аласанії

Пленум НСЖУ вимагає у Гройсмана ініціювати звільнення гендиректора НТКУ Зураба Аласанії
Пленум НСЖУ вимагає у Гройсмана ініціювати звільнення гендиректора НТКУ Зураба Аласанії

У зверненні зокрема йдеться про те, що телеканал «UA:Перший» зараз у центрі реформ, до нього прикута увага громадськості, медіа, європейських експертів, але аж ніяк не глядачів. Доповідач з цього питання секретар НСЖУ Сергій Омельчукзазначив, що у каналу дуже низький рейтинг і за показниками він перемістився з 6-го місця в кінець таблиці.

За словами голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, реформи в медіасфері йдуть досить непогано. «Мені не зовсім коректно виступати з цього питання (щодо Зураба Аласанії – Ред.), враховуючи те, що Національна телекомпанія в сфері управління Держкомтелерадіо. Але разом з тим. Повноцінний старт реформи відбувся не два роки тому, відбувся в серпні 2015 року, і якби не було певних проблем, то ми б за рік створили суспільне. З позитиву: створено наглядову раду Суспільного, практично завершили об’єднання ДТРК, завершені інвентаризаційні моменти. Дякуючи Спілці, скорочень ніяких не відбулося, хоча зараз йде десятивідсоткове скорочення, але це в цілому по державі. Проблема з “Укртелефільмом”, якщо сьогодні ухвалять зміни до закону, то ми зможемо швидше створити юридичну особу ПАТ НСТУ. Залишаються технічні проблеми з кримськими ДТРК. Система в цілому фінансується. Ще проблема: всі захопилися організаційно-фінансовою розбудовою майбутнього суспільного мовлення, всі займаються юридичними і господарськими питаннями. Водночас кількість глядачів Першого каналу зменшилася. Для нас дуже важливо передати Наглядовій раді ключі, печатки і сейфи в тому ж вигляді, в якому ми це все отримали. Щодо ж звернення Пленуму НСЖУ, то я скажу, що є прихильником теорії, що коней на переправі не міняють. Треба довести реформу до кінця, оголосити чесний прозорий конкурс, і нехай перемагає сильніший», – сказав він.

«Протягом року рейтинг з лютого 2015 року не досягає 1%, то яких ми коней ще не будемо міняти на цій переправі?», – у відповідь дорікнула юрисконсульт та секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська. Вона зазначила, що Рада Європи виділила кошти для того, щоб керівництво НТКУ об’їхало регіональні ТРК і вислухало людей, як вони бачать реформу суспільного. «Вони проїхалися в Харків, Житомир, Дніпропетровськ, Кіровоград. Що люди від них почули? Це питання про майно і звинувачення, які ви погані, як вас всіх треба розігнати. І до цього часу нічого не запропоновано: ні умови конкурсів чи атестацій. Це не те, що Зураба призначили вчора, а це вже два роки. Що стосується звільнень, то на всі ТРК прийшов лист, що треба скоротити від 30-ти до 50%. Тому ми звертаємося до Гройсмана, щоб ініціювати звільнення Зураба Аласанії  у зв’язку з невиконанням трудових обов’язків, зокрема щодо допущення заборгованостей заробітної плати, неналежну реалізацію редакційної політики телекомпанії. Та оголосити прозорий конкурс на цю посаду для проведення реорганізації НТКУ відповідно до закону. Наголошую, що ми прагнемо реформування, а не знищення», – зазначила вона.

Присутні секретарі НСЖУ та члени НСЖУ з правом голосу більшістю голосів (один проти, двоє утрималися) підтримали це звернення із зауваженням. Відредагований текст оприлюднять на сайті Спілки.

У коментарі сайту «Суспільне мовлення» Зураб Аласанія зазначив, що йому важко коментувати, бо він ще не бачив документу. «Від НСЖУ я нічого не бачив, не читав. Мають право, що ж я можу сказати, мені колеги сказали, що одне зі звинувачень, що я зарплатню затримую. Навіть не смішно. Більше 400 мільйонів я, мабуть, приховав в кишені і навмисно не давав людям? А решта, наскільки я знаю, мені закидають зміну редакційної політики в буквальному сенсі, що зник з ефіру Поплавський, Шустер і Гордон. Ну, може людям подобається все це, що я можу зробити. Начебто одне з зауважень, що рейтинг впав. Вони ніколи не бачили той рейтинг, вони не знають, що це значить. Нічого вони про це не знають. Якщо вони десь це рішення опублікують, тоді я прокоментую більше. Грюкати дверима я не буду, просто тихенько їм напишу, що нам не по дорозі», – сказав Зураб Аласанія.

//stv.mediasapiens.ua/


Теги статьи: ГройсманЗураб Аласания

Дата и время 21 апреля 2016 г., 17:35     Просмотры Просмотров: 1077
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

"Нех*й прессовать людей": экс-ведущий с "1+1" выступил против обысков ГБР у соратника Авакова
ГБР проверит покупку оборудования НОТУ на сумму 15 миллионов гривен
ГБР и СБУ пришли с обысками к Аласании и в офис НОТУ

Наблюдательный совет "Общественного" восстановил Аласанию в должности главы правления
Наблюдательный совет Общественного вещания отменил свое решение об увольнении Аласании
Аласанія звліьнився з посади голови правління НСТУ до офіційного поновлення

Увольнение Аласании суд признал незаконным
Гройсман планирует создать фонд будущего
Первые гости Администрации Зеленского: раскрыты имена

Представитель Зеленского в Кабмине Герус привлек "лыжных инструкторов"
Аласанія: в адміністрації нинішнього президента мені були сказані дивні речі
Наразі Гройсман серйозно ображений на нового президента – журналістка

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.810914