АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Порошенко допомагає своєму бізнес-партнеру Григоришину отримати українське громадянство

Порошенко допомагає своєму бізнес-партнеру Григоришину отримати українське громадянство
Порошенко допомагає своєму бізнес-партнеру Григоришину отримати українське громадянство

Кілька днів тому вітчизняні ЗМІ майоріли заголовками, що російський олігарх і бізнес партнер президента Порошенка Констянтин Григоришин хоче отримати українське громадянство.

Як стало відомо ІНФОРМАТОРу з власного джерела в Адміністрації Президента, Григоришин окрім російського громадянства має і громадянство Кіпру, тобто українське громадянство стане для олігарха третім.

Більше того, джерело в Адміністрації Президента стверджує, що отриманням українського громадянства Григоришина займається особисто Петро Порошенко. Це потрібно українському президенту аби інтегрувати свого бізнес-партнера в українську політику.

Констянтин Григоришин – це нова стара енергетична зірка на бізнес-політичному небосхилі України. То згасає, то розгоряється залежно від тих, хто керує країною. Зараз Григоришин знову у центрі уваги ЗМІ, адже він є людиною, яка не тільки товаришує, а і веде бізнес з президентом України Порошенком.

Григоришин допомагає Порошенку і надалі отримувати прибутки від Севастопольського морського заводу, який “націоналізувала” окупаційна влада Криму. Порошенко і Григоришин були фактичними власниками заводу, і після передачі підприємства російській компанії “Звёздочка” фінансові надходження до громадянина України Порошенка припинилися, але не до громадянина Росії (і, як виявилося, Кіпру) Григоришина. Історія навколо Севморзаводу взагалі викликає інтерес.

У 2006-му під час розпродажу активів заводу північна ділянка стала власністю структури, афілійованої з Рінатом Ахметовим, а інша частина виявилася підконтрольною групі “Енергетичний стандарт” Костянтина Григоришина і структурі, афілійованої з концерном «Укрпромінвест», який підконтрольний Петру Порошенку. Потім Григоришин і Порошенко поділили активи морзаводу, який опинився в їх спільній власності. Першому дісталася соціальна інфраструктура на Південному березі Криму, другому – виробничі активи на земельних ділянках Севастополя.

В 2010 році фонд Prime Assets Management, який керує активами концерну “Укрпромінвест” Петра Порошенка, викупив 60% акцій Севастопольського морського заводу в кіпрської компанії Malter Enterprises Limited, підконтрольної російському бізнесменові Костянтину Григоришину.

Свого часу Григоришин взаємовигідно співпрацював із горезвісним екс-прем’єром Павлом Лазаренком, і з колись впливовими братами Суркісами. Пізніше бізнесмен Григоришин вирішив обзавестися політичним дахом. Такою опорою стала Комуністична партія України.

До парламентських виборів 2012 року він фінансував КПУ, чого ніколи не приховував. Тільки тепер сформовані за тих часів бізнес-активи росіянина Григоришина отримали реальний шанс на справжні надприбутки: за останні два роки його вага у цій стратегічній сфері національної економіки невпинно зростала. А надприбутки, традиційно виводив за кордон через цілу мережу підконтрольних йому офшорних компаній.

Костянтин Григоришин ще за часів прем’єрства Лазаренка у 1996-97 роках створив декілька офшорних компаній на Кіпрі, а також на Віргінських островах. Саме через них бізнесмен почав скуповувати українські підприємства, а в подальшому виводити через них кошти, з метою приховування їх від оподаткування. Такі ж схеми укриття доходів Григоришин використовує і сьогодні. Через нещодавний скандал з офшорами Прошенка стає зрозуміло, на чому базується “співпраця” російського олігарха і українського президента.

По суті, офшорний король Григоришин, прикриваючись впливом, який він має на главу держави, який дослухається до його порад в енергетиці, намагається примножити прибутки своєї фінансово – промислової групи “Енергетичний стандарт”, а також приховати від оподаткування прибутки самого Порошенка.

Президент Петро Порошенко публічно об’явив боротьбу з олігархами. Насправді ж, на зміну фаворитам його попередника приходять нові “любі друзі”. Один з них – Григоришин. 


Теги статьи: ГригоришинПорошенко

Дата и время 21 апреля 2016 г., 22:04     Просмотры Просмотров: 1975
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Суд разрешил принудительный привод Порошенко на допрос в ГБР
Порошенко: Путин опаснее, чем коронавирус
Компания Порошенко застрахует сотрудников Нацбанка

Адвокат Порошенко подал в суд на Венедиктову
Більшість заяв у ДБР проти Порошенка подав соратник Януковича Портнов, — Венедіктова
Порошенко победил: громкое заявление Портнова

Борьба с ветряными мельницами: тактика Порошенко по дискредитации Зеленского
В ГБР подготовили бумаги для принудительного привода Порошенко на допрос
Касьянов: Трусливые тыловые крысы облизывали Порошенко, а теперь облизывают Зеленского

Порошенко уменьшил список Небесной сотни до 80 человек
Порошенко снова вспомнил об армии, языке и церкви на фоне наступления террористов на Донбассе
Олигархи идут в контратаку: детали иска Суркиса против Порошенко и Гонтаревой в Высоком суде Лондона

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.24135