АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Игорь Смешко. Патриот или агент?

Игорь Смешко. Патриот или агент?
Игорь Смешко. Патриот или агент?

Сегодня в медиа-пространстве Украины произошел инцидент, который привлек внимание всех, кому не безразлична судьба страны. Речь идет о словесном конфликте между «силовиками»,  которые играют заметную роль в формировании общественного мнения по ряду важных вопросов имеющих отношение  к обороноспосбности страны. Так, экс-глава СБУ Украины Игорь Смешко сделал «сильное» заявление, обвинив народного депутат Украины, генерал-майора милиции Геннадия Москаля чуть ли не в предательстве интересов Украины. Цитируем новость: Президент Центра стратегических исследований и анализа Игорь Смешко считает, что только безответственный политик может в унизительной форме комментировать запасы Вооруженных сил.

  

Об этом он написал на своей странице в Facebook, комментируя заявление нардепа Геннадия Москаля: «Какая мобилизация? Нам нечего мобилизировать…».

«Когда часть территории твоей страны оккупирована, только безответственный политик может у уничижительной форме комментировать мобилизационные ресурсы и запасы Вооруженных Сил своей страны — перед лицом агрессора. Украинские морские пехотинцы и моряки, окруженные в Крыму и уверенные, что не останутся одни — делом доказывали обратное. Вынужден напомнить, что специальное звание «генерал лейтенант милиции», это не воинское звание » генерал — лейтенант». По мобилизационному учету, это, может быть, и воинский «рядовой», — подчеркнул он.

Однако, имеет ли право Игорь Смешко говорить о безответственности Генадия Москаля, — это вопрос. Ибо мы помним, о множестве материалов в прессе о возможной работе экс-руководителя СБУ на «иностранные организации», а также и о личной «порядочности» Игоря Смешко.

А также приводим заявление бывших сотрудников СБУ Генеральному прокурору Украины, которое, к сожалению, так осталось без ответа.

Как Смешко квартиры воровал

Генеральному прокурору України!

Голові СБ України Спілка безквартирних офіцерів СБ України

Заява про скоєння злочину (в порядку ст..95 КПК України)

Протягом 2003 — 2005 років, за вказівкою та під контролем Голови Служби Безпеки України (на той час) Ігоря Смєшка, всупереч інтересам служби та на збиткових умовах, тендерний комітет Служби надавав право на будівництво житлових комплексів будівельним організаціям, співзасновниками яких були родинні зв’язки І.Смешка.

Так, рішенням Київради від 23.10.2003 №-122/995 Службі Безпеки України для будівництва житлового багатоповерхового комплексу на 378 квартир за адресою: м.Київ, проспект Перемоги 131 була виділена земельна ділянка загальною площею 1,8 га. Однією із умов отримання перемоги в конкурсі на забудову, яке було поставлено перед ТОВ „Будівельна інвестиційна компанія «Інтербудінвест“, було включення на правах власності 50% компанії рідної племінниці Голови СБ України Ігоря Смєшка – Харитонової Ірини Станіславівни та підконтрольного йому бізнес партнера Кондратенка Володимира Вікторовича.

24 листопада 2004 року ці умови були виконанні. Ірина Харитонова та Володимир Кондратенко внесли до статутного фонду компанії 20500 грн та набули право власності на 50% ТОВ „Будівельна інвестиційна компанія „Інтербудінвест”. Проте, практично з самого початку, вони висунули умови до керівництва компанії щодо сплати їм грошової винагороди в розмірі        5 000 000 доларів США за свій вихід. Це слугувало причиною тривалого конфлікту серед акціонерів, який був врегульований рішенням Апеляційного суду м.Києва тільки 7 листопада 2007 року, та призвело до призупинення будівництва на три роки, у зв’язку з чим було нанесено значних збитків інвесторам та Службі Безпеки України.

Під час конфлікту, для реалізації протиправних вимог родинних та комерційних зв’язків, з метою тиску на керівництво компанії, Ігор Смєшко задіяв не тільки можливості правоохоронних органів, а ще й використав створені за часів особистого керівництва Службою Безпеки України позиції із числа українського політикума.

Так, у жовтні 2006 року голова Київської обласної організації партії “Пора” Ярослав Годунок розповсюдив у ЗМІ інформацію про непрозорість фінансово-господарської діяльності БІК “Інтербудінвест“. За його словами, співзасновники, що володіють 50%  (опоненти-не родичі Смєшка) статутного капіталу з цього приводу неодноразово звертались до судових та правоохоронних органів. Результатами цих звернень стали порушення кримінальних справ відносно службових осіб БІК “Інтербудінвест” за фактами підробки документів та несплати податків в особливо великих розмірах.

Вказані дії Ігоря Смешка та його зв’язків погіршили інвестиційну привабливість проекту, та призвели до того, що значна кількість незабезпечених житлом сімей військовослужбовців СБ України до цих пір не реалізували своє конституційне право на житло.

Ще гірше ситуація склалася з реалізацією будівельного проекту в інтересах Служби безпеки України за адресою: м.Київ, вул. Єреванська, 14 -16-18А.

Зокрема, рішенням Київради від 27.05.2004 № 281-2/1491 Службі безпеки України, за вказаною вище адресою, для будівництва житлового комплексу була виділена земельна ділянка загальною площею 0,306 га.

Переможцем конкурсу на забудову стало ТОВ „Стабіл” (зареєстроване за адресою м.Київ, вул. Шовковична, 30А, офіс 19. Вказане приміщення належитъ дружині 1горя Смєшка — Смєшко Юлії Михайлівні), в якому станом на 16 вересня 2004 року 45 % належало племіниці Голови Служби безпеки України (на той час) Ігоря Смєшка — Харитоновій Ірині Станіславівні, а 55% — дружині іноземного власника ТОВ „Укркоксохіммонтаж” (генпідрядник будівництва) Гринюк Вікторії Анатолівні.

10.02.2005 р. СБУ уклала з ТОВ «Стабіл» договір № 19/3-30-ж17 пайової участі у будівництві житлового будинку з вбудованими приміщеннями та підземними автостоянками по вул. Єреванська № 18А в Солом’янському районі м. Києва. За цим Договором ТОВ «Стабіл» повинно було надати для СБУ у власність житлову площу в цьому будинку чи в інших будинках м. Києва в строк до 31.12.2007 р.

Власниками ТОВ „Стабіл” та керівником — Міліневською Мариною Станіславівною (спілъно з Іриною Харитоновою є співвласницею ТОВ „Стабіл-Груп” та „Сізонс“), з метою створення інвестиційної привабливості проекту для потенційних швесторів була запропонована найнижча в Києві ціна на той час (на рівні славнозвісного ТОВ „Київвисотбуд“). Таким чином, через оману, пов’язану на заниженні цін на квартири, їм вдалося залучити інвестиції на суму більше 17 мільйонів гривень від 34 інвесторів-фізичних осіб. Проте, будівництво так і не було розпочато, а наприкінці листопада 2007 року власники ТОВ „Стабіл” продали комнанію ТОВ „АТГК”півзасновник панамська компанія „ Фрезер Універсал С.А.”).

Нове керівництво ТОВ „Стабіл“, в особі Возного Юрія Вікторовича, на чергових зборах пайовиків довело до їх відома про банкрутство компанії і неможливості виконати взяті перед інвесторами та Службою безпеки України зобов’язання. 3 урахуванням зазначених обставин в березні 2008 року Служба безпеки України вимушена була розірвати угоду з ТОВ „Стабіл“.

Довідково: 20 лютого 2008 року на адресу в.о. Голови Служби безпеки України В.Наливайченка (в числі інших) надійшла колективна заява від інвесторів (пайовиків) ТОВ „Стабіл” щодо протиправних дій колишніх власників Товариства. Зокрема, заявники наголошували, що ,… протягом 2006-2007 р. ціни за квадратный метр новозбудованого житла підвищилися на 100%-120%. Якщо ми інвестори, вкладаючи в 2005-2006 р. в будівництво 80-120 тис. доларів США, повинні були отримати квартири площею від 50 до 90 м2, то при «гіпотетичному» поверненні нам цих коштів, навіть з урахуванням індексу інфляції, ми зможемо максимум купити в тому ж районі в новозбудованих будинках половину метражу таких квартир. Багато з нас взагалі брали банківсъкий кредит для оплати вартості квартир під заставу власного житла, вимушені сплачувати відсотки; деякі з нас живутъ в орендованих квартирах, деякі продали власне житло тощо. Таким чином, якщо будівництво не розпочнетъся взагалі, то багато з нас залишаться „на вулиці. на підставі вищевикладеного, в діях тов «Стабіл»

ВІДСЛІДКОВУЄТЬСЯ СКЛАД ЗЛОЧИНУ ЗА СТ. 190 4.4. КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ «ШАХРАЙСТВО».

Опрацювання цъого звернення було покладено на заступника Голови СБ України Світлану НЄЖНОВУ. Під час перевірки, їй були надані сфалъсифіковані колишніми підлеглими Ігоря Смешка матеріали. Згідно з якими, 5 жовтня 2004року в Службі безпеки України був проведений конкурс на спілъну забудову вказаної ділянки, в якому брало участь дев’ять учасників, котрі пропонували 12-13 %, а ТОВ „Стабіл” запропонувало, нібито, 14 % . В дійсності ж в наданих бшьшістю конкурсантів пропозиціях значилось від 18 до 25 відсотків, але не зважаючи на це, за особистою вказівкою Голови Служби безпеки України (на той час) Ігоря Смєшка, 10 лютого 2005 року договір був заключений з ТОВ „Стабіл“. Аналогічна ситуація відбулася із іншими „переможцями” конкурсів.

Станом на березень 2008 року Шевченківською прокуратурою м.Києва була порушена криміналъна справа за фактом заволодіння службовими особами товариства з обмеженою відповідалъністю «Стабіл» грошовими коштами фізичних осіб в особливо великих розмірах.

Крім того, за наявною інформацією, значна кількість коштів отриманих ТОВ „Стабіл” від інвесторів була використана власниками Товариства для придбання через ТОВ „Інвест-проект” 19,9999% акцій телекомпанії ТЕТ.

Довідково: співвласниками ТОВ „1нвест-проект”, окрім 1рини Харитонової є співзасновник Громадсъкої  організації „Центр стратегшних дослідженъ та аналізу” (яку очолює 1гор Смєшко) та Організації „С1Ч” Довгополий Анатолій Степанович. На тепершній час до складу власників телекомпанії  ТЕТ входять 1гор Суркіс — 24,999%,  ТОВ «1нвест-проект», м. Київ — 19,999%,  «Sunislon holding limited», Британсъкі Віргінсъкі острови -10,001%,  «Shonist investmen limited», Британсъіг Віргінсъкі острови — 19, 999%  та  П. О. Ковалик - 25,002%.

Також, у цей же період ТОВ „Стабіл-груп” (75 % на той час належало Ірині Харитоновій, директором Товариства була Міліневська Марина Станіславівна, яка також очолювала ТОВ „Стабіл“) за кошти інвесторів „Стабіл” було придбане приміщення гуртожитку фабрики „Бавовнянка” за адресою: м. Київ, вул.. Велика Васильківська, 67/7. 3 метою заволодіння гуртожитком та виселенням з нього 54 сімей Товариство у зимовий період розірвало договір з „Водоканалом” та „Київенерго” щодо опалення та водопостачання придбаної будівлі. За свідченням колишніх мешканців гуртожитку Любові Ліпісєєвої (41 рік, пропрацювала на фабриці 18 років, займала кімнату з сином-підлітком) та Марії Чмир (52роки) на суді щодо виселення, представниця власників заявила: “Мы вам создадим такие условия, что вы сами, как крысы, разбежитесь”.

Слід зазначити, що крім наведених вище прикладів, в період перебування на посаді Голови Служби безпеки України, Ігор Смєшко, у більшості випадків, всупереч інтересам Служби, зловживаючи службовим становищем сприяв у позитивному вирішені питань щодо забудови виділених земельних ділянок фірмам, співвласником яких була його племінниця Ірина Харитонова.

Зокрема:

  • рішенням  Київради  від  27.05.2004     №   281-2/1491   Службі безпеки України, за адресою: м. Київ, вул.. Мілютенко, 20/7-28, для будівництва житлового комплексу була виділена земельна ділянка загальною площею 0,206 га.   Конкурс виграли ТОВ „Будівельна  інвестиційна  компанія  „Інтербудінвест”   (50  % належало   1рині   Харитоновій   та   бізнес   партнеру   1горя Смешка)  та  ТОВ   „Строй  Плюс”   (100  %  належитъ Ірині Харитоновій та  її матері — сестрі Ігоря  Смешка — Інессі Щупаківській);
  • рішенням  Київради  від  27.05.2004     №   281-2/1491   Службі безпеки   України,   за   адресою:   м.   Київ,   вул..   Космонавта Волкова,  10-12, для будівництва житлового комплексу була виділена  земельна  ділянка  загальною  площею  0,617  га. Конкурс виграло ТОВ „Строй Плюс” (100 % належитъ Ірині Харитоновій та  її матері — сестрі Ігоря  Смешка — Інессі Щупаківській);
  • рішенням  Київради  від  27.05.2004     №  281-2/1491   Службі безпеки   України,   за   адресою:   м.   Київ,   вул..   Космонавта Волкова, 18-20А, для будівництва житлового комплексу була виділена  земельна  ділянка  загальною  площею  0,555  га. Конкурс виграло ТОВ „Строй Плюс” (100 % належитъ Ірині Харитоновій та її матері — сестрі Ігоря  Смешка — Інессі Щупаківсъкій);
  • рішенням  Київради  від  27.05.2004     №  281-2/1491   Службі безпеки України, за адресою: м. Київ, вул. Боричів Тік, 4А, для будівництва житлового  комплексу була  виділена  земельна ділянка загальною площею 0,265 га.   Конкурс виграло ТОВ „Стабіл Груп” (75 % на той час належало Ірині Харитоновій. 15 лютого 2008 року Товариство з його правами на забудову було продано ТОВ „АТТІК” з інвестиціями панамсъкої компанії).

Не зважаючи на взяті вказаними комерційними структурами зобов’язання перед Службою безпеки України, щодо будівництва до грудня 2007 року та передачі у її власність значної кількості квартир, до теперішнього часу будівництво не розпочато на жодному із об’єктів, чим Службі безпеки України нанесено значних збитків.

При наданні любим із слідчих підрозділів, направлених на боротьбу з корупцією, дані дії І.Смєшка будуть розцінені, як злочинні, такі, що сприяли тяжким наслідкам і підпадають під кримінальну відповідальність за ч.3 ст.364 КК України!

Чому до цих пір не вирішене питання щодо порушення кримінальної справи проти Смєшко за вчинення даних злочинів – відповідь є одна: Всі ризики щодо порушення кримінальної справи проти Смєшко «гасяться» ще на початковому етапі перевірок корупційними зв’язками на рівні Керівництва Генпрокуратури України дуже близькою до Смєшка особою – М.С.Обиходом.

Довідково: М.С.Обиход – колишній заступник Генпрокурора України. Був звільнений у свій час Геннадієм Васільєвим. Але коли Смєшко очолив СБУ, він надав Обиходу посаду свого заступника. З тих пір вони не розлучаються. Обиход не приховує, що є близьким другом наступних осіб: Нинішнього Генпрокурора Олександра Медведька, колишнього заступника Генпрокурора Віктора Шокіна та Ігоря Дріжчаного.

Окрім викладеного, додатково отримано дані, що під час перебування на посаді Голови Служби безпеки України, Ігор Смєшко, через свого підлеглого — заступника Голови СБУ Миколу Обіхода (на теперешній час останній є співзасновником Громадсъких організацій «Центр стратегічних досліджень та аналізу” та „СіЧ” ), прийняв заходи щодо закриття кримінальної справи, яка була порушена прокуратурою м. Києва в серпні 2002 року за фактом перевищення влади або службових повноважень посадовими особами Київміськадміністрації, що призвело до тяжких наслідків для державних інтересів, а також за фактом умисного знищення, руйнування пам’ятників історії, скоєного посадовими особами з використанням службового становища.

Довідково: 27 червня 2001 року Київсъка місъкадміністрація видала розпорядження за №1336 “Про надання дозволу комунальному підприємству управління житлового господарства Шевченківського району на здійснення проектування та реконструції з розширенням, зокрема надбудови двох поверхів, мансарди і  прибудови житлового будинку в провулку Рильського, 5 в Шевченківсъкому районі. У результаті чого було отримано дозвіл на проведення будівельних і земляних робіт на території національного заповідника “Софія Київсъка“, чим порушено закон про охорону культурної спадщини. Цим законом передбачаєтъся, що знесення, зміна, переміщення пам’ятників допускається як виняток з дозволу Уряду за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини у випадках, коли пам’ятник неможливо зберегти на місці.

Відповідно до цього розпорядження дочірнє підприємство “Сервісжитлобуд” і  ТОВ НПО “Будсервіс“, не маючи дозволу на виконання будівельних робіт, знесли дві будівлі, вирили котлован, забили бетонні палі, провели ряд інших робіт” на території заповідника, “чим завдали збитку державним інтересам на суму понад 200 тис. грн.

За оцінкою прокуратури в подібних діях посадових осіб Київміськадміністрації  присутні  ознаки злочину, передбаченого ч.З статті 365 Криміналъного кодексу України. У діях замовника і генерального підрядника вищезазначених будівельних робіт виявлені ознаки злочину, передбаченого ч.З статт 298 КК.

Отриманні нами дані надають право стверджувати, що за надані „послуги” в закритті кримінальної справи керівництво Дочірнього підприємства „Сервісжитлобуд” безкоштовно надало Ігорю Смєшко квартиру в новобудові за адресою: м.Київ, пров. Рильського, 6.5, кв.14. 3 метою придання цим діям видимості законності на першому етапі, відповідно до угоди, було зроблено обмін квартирами. А саме, квартира яка належала Ігорю Смєшку (м.Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 21А, кв. 85) перейшла у власність до ДП „Сервісжитлобуд“, а квартира № 14 в провулку Рильського,5 була передана у власність Ігоря Смєшка. Надалі, через незначний проміжок часу, ДП „Сервісжитлобуд” безкоштовно повернув квартиру на бульварі Лесі Українки, 21А у власність дружині Ігоря Смєшка – Юлії Смєшко.

Крім того, на кошти, злочинно зароблені Ігорем Смєшком протягом 1999-2007р в населеному пункті Музичі Київської області побудовано два дачних комплекси.

Виходячи з викладеного є підстави стверджувати, що колишній Голова Служби безпеки України Ігор Смєшко умисно створив систему протиправного перепродажу прав власності на забудову виділених Службі безпеки України земельних ділянок з метою особистого збагачення та збагачення членів його родини. Своїми діями він наніс суттєву шкоду інтересам Держави в економічній та соціальній галузі, яка спричинила тяжкі наслідки, вчинив корупційні діяння, які потребують втручання компетентних органів, порушення кримінальної справи і доведення її до відповідного Суду.

На підставі вищевикладеного, прошу Вас:

  1. Перевірити викладенні нами факти;
  2. Надати правову оцінку діям Ігоря Смєшка та порушити кримінальну справу проти нього за вчинення особливо важких злочинів, покарання за які передбаченні ч.3,5, ст..27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.364 (або ч.2 ст.423) КК України.
  3.  
  4. ДЖЕРЕЛО: http://prokuratura.org.ua

Теги статьи: СмешкоПолитика

Дата и время 05 марта 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 80420
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Илларионов высказался о Зеленском и Путине и провел любопытные параллели
При Зеленском Украина резко потеряла свои позиции – Портников
Как грозное монобольшинство превратилось в позорную тыкву — мнение

Украину ждут новые выборы, к власти придут "мужики" – экстрасенс
Смешко предсказал катастрофу из-за открытия рынка земли
"Не вините Зеленского! Украинцы сами разрушают независимость!" Портников обратился с мощной речью

Порошенко наживался через минФронт, а Зеленский будет через минВирус — политолог
Появилась аргументация, почему Зеленский выбрал МВФ, а не дружбу с Коломойским
Сагайдак: Ермак использует связи в Раде и ОП, чтобы предотвращать неугодные ему назначения

Ермак назвал Лероса инструментом в руках людей, которые борются с украинской властью
Монобольшинства больше нет, что дальше? В Украине заговорили о новых выборах в Раду
Имитация ответственности: Зеленский ничему не учится

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.262488