АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫКLANG
Київ: 20°C
Харків: 20°C
Дніпро: 22°C
Одеса: 21°C
Чернігів: 19°C
Суми: 19°C
Львів: 11°C
Ужгород: 13°C
Луцьк: 12°C
Рівне: 13°C

В Україну з Білорусі можуть завозити бензин і автогаз: як працює схема

Читать на русском
В Україну з Білорусі можуть завозити бензин і автогаз: як працює схема
В Україну з Білорусі можуть завозити бензин і автогаз: як працює схема

В Україну, крім російського нафтопродукту й пропан-бутану, можуть завозити обсяги з Білорусі. Так, до нашої держави може потрапляти паливо з Мозирського нафтопереробного заводу (НПЗ).

Про ймовірну схему розповів у коментарі аналітик профільного видання "Нафторинок" Олександр Сіренко. "Чому в нас така увага тільки до нафтопродуктів російського походження, а білоруські – нормально? Якщо спитати, де дівається мозирський бензин, якого 1 млн тонн на рік в Україну раніше імпортували, то відповіді немає. Я припускаю, що в принципі нічого не змінилося, крім логістики", – сказав він.

Як діє схема ввезення із Білорусі?

Сіренко зазначив: білоруський продукт можуть перевозити з НПЗ у Мозирі до Усть-Луги в Росії (порт), а далі піднімати на кораблі й розвозити по півночі Європи. Так, зокрема, ці обсяги потрапляють до України.

Зазначимо, вчора, 10 травня, Кабмін вніс зміни до постанови № 1147 "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації", які унеможливлюють потрапляння російського палива, нафти й нафтопродуктів в Україну. Однак він стосується лише РФ, білоруський продукт до списку не входить.

За словами Сіренка, ринок уже довго очікував рішення уряду щодо запобігання постачанню в Україну скрапленого газу з Білорусі. Дослідження питання тривало з осені-2022.

"Ми побачили ще восени, коли перекос у ціні пішов на скраплений газ, і почали досліджувати те, звідки ж ці обсяги до нас пруть. Ми побачили, що машинами до нас великі обсяги возяться із тих точок, звідки приїжджають і російські", – пояснює фахівець.

Тож уже в січні гравці паливного ринку порушили це питання на рівні уряду, але перше вагоме рішення прийшло лише за 5 місяців, констатував Сіренко. "Це початок великої гри, його покладено вчора (10 травня. – Ред.)", – зазначив спеціаліст.


Теги: РоссияРосіязапрет на ввозНафтопродуктинефтепродуктыСиренко АлександрБеларусьБілорусьУкраїнаУкраинаБензинМозырский НПЗ

Дата і час 14 травня 2023 г., 21:26     Переглядів Переглядів: 2096
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наші опитування

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?








Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.067648