АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫКLANG
Київ: 20°C
Харків: 21°C
Дніпро: 23°C
Одеса: 23°C
Чернігів: 20°C
Суми: 20°C
Львів: 12°C
Ужгород: 14°C
Луцьк: 13°C
Рівне: 15°C

У Бельгії – шпигунський скандал за участі ексдепутата парламенту

Читать на русском
У Бельгії – шпигунський скандал за участі ексдепутата парламенту
У Бельгії – шпигунський скандал за участі ексдепутата парламенту

У Бельгії журналісти-розслідувачі відразу трьох країн викрили у шпигуванні на користь китайських спецслужб депутата національного парламенту країни.

Про це йдеться у сьогоднішній публікації в бельгійському виданні «The Brussels Times».

«Френк Крейлемен (Frank Creyelman), колишній член парламенту від право-радикальної фламандської партії Vlaams Belang, минулого тижня був викритий на тому, що працював інформатором для розвідувальних служб Китаю, з метою зміни політики Бельгії на користь інтересів Китаю. Цей зв’язок був встановлений спільним розслідуванням медіа-агенцій Великої Британії, Німеччини й Франції. Розслідування спирається на витоки з листування з агентом китайського Міністерства державної безпеки, який пояснював Крейлемену, що «наша мета розділити відносини між ЄС і США», – йдеться у публікації.

Як зазначає «The Brussels Times», хоча пан Крейлемен більше не є діючим депутатом парламенту, цей колишній бельгійський сенатор залишається лідером політичної групи Vlaams Belang у міській раді міста Мехелен, та зберігає близькі політичні зв’язки із політичними колами Бельгії та із депутатами Європейського парламенту, де його вплив помітили у критичній риториці праворадикальних депутатів на адресу енергетичної політики США.

Після того, як це розслідування поставило Бельгію в центр міжнародної уваги, партія Vlaams Belang швидко дистанціювалася від Френка Крейлемена, назвала його поведінку «неприйнятною» та виключила з партії. В той самий час, наявні «витоки» інформації вивели розслідувачів на молодшого брата політика, Стівена Крейлемена, який часто згадувався у листуванні офіцера китайської розвідки як «корисний інструмент», особливо в ті часи, коли у 2020 році китайська телекомунікаційна компанія Huawei була звинувачена у шпигунстві.

Хоча молодший Крейлемен заперечує такі дані розслідування та заявляє, що не знав про зв’язок старшого брата із китайською розвідкою, скандал призвів до закликів депутатів бельгійського парламенту призупинити діяльність Стіва на посаді голови парламентського комітету з військових закупівель. Парламент звернулися до бельгійської служби безпеки з проханням надати відповідну інформацію щодо цього випадку. Хоча розслідування триває, Стів Крейлемен відмовився піти зі своєї посади, та висловив впевненість, що буде виправданий.

За інформацією видання, у цій справі депутати парламенту заслухали сьогодні прем’єр-міністра країни Александра Де Кроо та міністра юстиції Пауля Ван Тігшельта (Paul Van Tigchelt).

Міністр юстиції, зокрема, повідомив, що закони Бельгії з покарання шпигунської діяльності не оновлювалися з 1897 року, та не відображують сучасну складну геополітичну ситуацію та новітні технології. Тому, за словами міністра, не є випадковим, що шпіони намагаються налагодити контакт з парламентаріями.

Міністр також підкреслив, що Росія, яка є відомою застосуванням методів гібридної війни, також активно намагається застосовувати руйнівні політичні тактики.

«Протягом минулих місяців ми депортували не менш як 19 російських шпигунів з нашої країни…. Наші розвідувальні служби попереджали вже протягом певного часу, що російські та китайські шпигуни шукають контактів із крайнє правими політиками, які симпатизують тоталітарним режимам і можуть підпадати під їхній вплив», – наводить бельгійське видання слова міністра юстиції країни.


Теги: Александер Де КрооПауль Ван ТигшельтСтивен КрейлеменФрэнк КрейлеменДепутатыДепутатишпигунствошпионажСкандалБельгіяБельгия

Дата і час 22 грудня 2023 г., 08:34     Переглядів Переглядів: 2061
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наші опитування

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?








Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.065016