АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 15°C
Днепр: 16°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 15°C
Львов: 8°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 11°C
Ровно: 11°C

“Як наживаються на кордоні”: Корупційні схеми львівських прикордонників (ВІДЕО)

“Як наживаються на кордоні”: Корупційні схеми львівських прикордонників (ВІДЕО)
“Як наживаються на кордоні”: Корупційні схеми львівських прикордонників (ВІДЕО)

Кілометрові черги, хаос та хамство на митному пості «Краківець» – це далеко не весь результат роботи нового начальника прикордонного посту «Краківець» Косминіна Ігора Вікторовича. 

Однак найбільш вдало свої вміння останній застосував для організації спеціальної системи поборів, яка мало того, що ефективно працює, так ще й приносить організатору тисячі гривень.

Сама сиситема помітна навіть неозброєним оком. Достаньо просто приїхати на пунк пропуску, і на власному досвіді переконатися у свавільному корупційному бардаку, який за своєю суттю повністю централізований.

Опис  відео, яке представлено вашій увазі та увазі відповідних правоохоронних структур на якому чітко зафіксовані два випадки отримання неправомірної вигоди прикордонниками пункту пропуску «Краківець» по яких чітко зрозуміло, черги які там постійно є штучними та створенні прикордонниками тільки задля заробітку.

Далі на відео видно якої довжини самі черги та скільки в пана Косминіна Ігора Васильовича та його підлеглих клієнтів на проїзд поза чергою, а також зізнання прикордонника, який працює на цьому пункті пропуску та розповів як і для кого беруться хабарі.

Схема за якою діють побори ділиться на кілька ланок.

По- перше, це збори із черг.

Прикордонники митного посту номерують талони машин, що стоять в черзі. Однак беруть гроші тільки від тих, кого знають,  орієнтовно в сумі 100-200 грн за в’їзд без черги.

По-друге, основні суми отримують за контрабанду цигарок. 

Приблизно по 25 грн за блок. Здебільшого, всіх хто перевозять, мають з собою 5-7 блоків, за перевезення яких дають 100-150 гривень хабара, хто вказує не точну кількість отримують сповна, до таких людей застосовується ретельний догляд, просто кидають «на яму» та вимагають кошти за не складення адміністративних матеріалів.

 

Ще одну частину корупційної системи становлять рейсові автобуси, в яких є специфічні схованки де знаходиться по  3-4 ящика сигарет.

Як відомо, водії заздалегідь домовляються  з українською і польською стороною та платять за проїзд по 25 гривень за блок,  за одну зміну проїжджає 2-3 автобуси.

Третя схема корупційного збору сформувалася на виїзді.

Відомо, що водії фур, дають від 5-до 10 євро , щоб прикордонники не шукали  контрабанди в кабіні. В зміну можна нарухувати від 80-100 фур. Легко підрахувати, що в сумі виходить до 1000 євро

Окремо оцінюються рейси в Італію, Португалію, зокрема протягом середи-чеверга – проїжджає приблизно до 100 бусів які платять по 10 євро. А за перевезення контрабандних цигарок домовляється окремо, легко підрахувати, що заробіток з бусів становить до 1000 євро за день.

І на кінець одна з найбільш прибуткових схем це автомобілі «титаніки», які називають так тому, що ці автомобілі на іноземній реєстрації заїжджають в Україну за 100 доларів встановлена ціна і з України більше не виїжджають, а просто "тонуть".

Тобто простою арифметикою ми можемо підрахувати, що в хороший з точки зору прикордонників хабарників з посту «Краківець» день заробіток одної зміни яка відбувається 12 годин може скласти 5000 євро, що в гривневому еквіваленті становить близько 120000 гривень і, можливо, тому на викладеному відео прикордонник, якому набридло хабарництво його керівника» Косминіна Ігора Вікторовича вирішив розказати про схеми поборів і вказав цікаву деталь про генерала який возить гроші у Київ, а як відомо у структурі прикордонної служби у Львівський області є одна генеральська посада, яку займає полковник Єгоров Володимир Сергійович-начальник західного регіонального управління прикордонної служби України.

Ми звернулися за коментарем до полковника Єгорова Володимира Сергійовича та маємо велику надію, що у наступний понеділок його отримаємо, а також просимо вважати наше розслідування зверненням в правоохоронні органи про відкриття кримінального провадження по фактам які зафіксовані у відео та проведення ретельної перевірки слідчим шляхом.


Теги статьи: Косминин ИгорьТаможня

Дата и время 06 ноября 2015 г., 22:28     Просмотры Просмотров: 11765
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Жулик Евгений Бамбизов метит на хлебное место главы Одесской таможни
В Ужгороде таможенника поймали на подделке документов
В Борисполе задержали наркокурьера с килограммом кокаина в желудке

В ГТС признали, что таможня “не видит” людей, которые возглавляют контрабандные схемы
Бизнес заявил о падении качества работы таможни и о росте коррупции
Украинских таможенников начали тестировать на благонадежность, но настоящей зачистки коррупционеров никто не ждет

В Раде ожидают кадровые чистки на таможне
Владимир Цабак: что известно об одиозном таможеннике и контрабандисте
Таможенник Цабак пошел против санкций Зеленского, заручившись поддержкой Шмыгаля

В Раде ожидают кадровые чистки на таможне
За ноябрь-декабрь прошлого года контрабандисты списали через Duty Free аэропорта Жуляны 11 фур сигарет
Расследование коррупции на Одесской таможне: Виктор Берестенко пытается устранить конкурентов с помощью масс-медиа

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 мая 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.055131