АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
МОВАЯЗЫКLANG
Киев: 1°C
Харьков: 2°C
Днепр: 4°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 2°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

ЛИПОВИЙ «ПОВІТРЯНИЙ ЕКСПРЕС», АБО КИТАЙСЬКИЙ «ЛИЖНИЙ ІНСТРУКТОР» ЗА 372 МЛН.ДОЛ.

Читати українською
ЛИПОВИЙ «ПОВІТРЯНИЙ ЕКСПРЕС», АБО КИТАЙСЬКИЙ «ЛИЖНИЙ ІНСТРУКТОР» ЗА 372 МЛН.ДОЛ.
ЛИПОВИЙ «ПОВІТРЯНИЙ ЕКСПРЕС», АБО КИТАЙСЬКИЙ «ЛИЖНИЙ ІНСТРУКТОР» ЗА 372 МЛН.ДОЛ.

Однією з перших фішок нашого Президента, після його обрання, стали  так звані національні проекти – інвесторів залучимо нємєряно, грошей дівати буде нікуди.

Президент навіть особисто «підписався» за «тему» - «Я буду також нести відповідальність за ці проекти і працюватиму над їхньою реалізацією – з одного боку, як Президент, з іншого – як виконавець» 

Так і сказав – «за базар отвєчаю».

І пішло і поїхало. Створили спеціальну контору «Рога і копита» - Держінвестпроект України, керівником якої призначили відомого своїм глибоким презирством до чужих грошових знаків (ще з часів помаранчевої революції), В. Каськіва.

А враховуючи, що в «темі» і сам Президент, то і грошей (бюджетних) виділили немало. Лише за 3 останні роки – понад 2 мільярди.

Не пройшло і кілька літ, як видатний «польовий командир» заявив, що його контора за 2011-2012 роки своєї діяльності залучила в Україну близько 9 мільярдів грн. інвестицій   Правда, коли я звернувся до Держінвестпроекту з запитом, щоб мені надали інформацію – кого ж конкретно вони залучили, відповідь мені не надали, перефутболивши мій запит до підпорядкованого підприємства, яке не відповідає.

Серед найважливіших національних проектів було названо будівництво залізничного сполучення від Києва до аеропорту «Бориспіль» - проект «Повітряний експрес».

Як відомо, колія залізниці проходить по землі, таким чином, першочергове питання, яке мало б бути вирішено – це отримання землі під будівництво. Враховуючи, що В. Каськів, ще в 2011 році обіцяв, що будівництво ось-ось розпочнеться – через тиждень, два і навіть срібний костиль вбили я вважав, що питання землі вже вирішено, тим паче, що Каськів ще в 2011 році божився, що земля вже виділена але з офіційної відповіді Держінвестпроекту я взнав, що землі у них немає, а з відповідей землерозпорядників (Держземагенство, Київрада, Бориспільська РДА і т.д.,) взнав, що фірма Каськіва навіть не зверталась до них з клопотаннями про надання землі.

З отриманої відповіді Держкомзему слідує, що Держінвестпроект звертався лише по питанню землі для будівництва міської кільцевої дороги навколо Києва (ділянки), але і тут навіть ще не визначено маршрут. І, як слідує з повідомлення Держінвестпроекту будівництво кільцевої дороги має здійснюватись на умовах концесії – за кошти інвесторів.

Надзвичайно важливим є і ще один момент - як можна бачити з офіційної кадастрової карти України (доступна для публічного огляду), залізничний маршрут до аеропорту Бориспіль, пройде через значну кількість земельних ділянок, які наразі знаходяться у приватній власності різноманітних фізичних та юридичних осіб. Примусове   відчуження   таких   об’єктів   можливе лише за рішенням суду. Судовий розгляд дуже тривала і складна процедура (багаторічна епопея з відселенням Русанівських садів тому доказ), це мінімум 4-5 років роботи, але ця робота, виявляється, навіть не розпочиналась.

Тобто, будівництво, не може розпочатись раніше чим через 4-5 років, а той факт, що ні Держінвестпроект ні ДП «Повітряний експрес…» по цей день так і не звернулись з клопотаннями про надання їм землі і не ведуть судово-претензійну роботу з власниками, говорить про те, що ніякої залізниці до Борисполя ніхто і не планував будувати.

Хоча не можна сказати що ніяка робота по цьому «проекту» не ведеться», один «напрямок» просувався всі ці роки досить активно? Це «робота» з отримання 370 млн. дол. китайського кредиту під будівництво – яке ніхто не збирається здійснювати.

І кредит таки вдалось отримати. Його навіть застрахували аж під цілих 10% від суми кредиту, що склало понад 36 млн. дол. (хоча є державні гарантії), , половину з яких вже виплатили (180 млн. грн.), іншу половину страховки заплатять вже за рахунок кредиту.

Необхідність витрат на цю страховку в Держінвестпроекті пояснюють тим, що такою була попередня вимога китайців перед укладенням кредитної угоди. Проте, кредитна угода № BLA201123 з китайським «Ексімбанком» була укладена ще за рік до цього – 05.07.2011, а відтак – укладення страхового договору в 2012 році не могло бути попередньою умовою укладення кредитного договору, який уже рік як був укладений!

Що цікаво, спочатку китайці вимагали страховку під 7 % від суми договору і такий «грабьож» дуже обурив Каськіва, він почав вести переговори щодо більш вигідних умовах і уклав – уже під 10%. Молодець, так їх китайців, хай знають наших.

Напевно у тих, хто читає це звернення виникає цілком логічне питання – а навіщо взагалі брати кредит, під будівництво, для якого ще немає землі і отримувати яку ніхто навіть і не збирався. Питання цікаве, тим паче, що є нюанси.

На веб-порталі з питань державних закупівель було розміщено офіційну інформацію про те, що за результатами закупівлі в одного учасника 17.05.2013 Державне підприємство "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону" 17.05.2013 року уклало з Китайською національною корпорацією машинної індустрії та генеральних підрядів (СМСЕС)/ China national machienery industry comlete engineering corporation договір на організацію залізничного пасажирського сполучення м. Київ - аеропорт "Бориспіль". Проте, в інтернеті не вдалось знайти сайт китайського підприємства  з такою назвою.

З найбільш схожою назвою є сайт підприємства CHINA NATIONAL MACHINERY COMPLETE INDUSTRY ENGINEERING CORPORATION,   http://www.cccme.org.cn/shop/cccme2079/index.aspx Сайт підприємства змістовний, на ньому розміщена інформація про значну кількість конкретних об’єктів фірми,  але на цьому сайті відсутня будь яка згадка про Україну. В Інтернеті є сайт і іншого підприємства, а саме China National Complete Engineering Corporation (CCEC) http://www.cmcec.com (зареєстрований не в китайській доменній зоні?). Судячи по наповненню цього сайту, який дуже рідко оновлюється,  Україна майже єдиний партнер цього підприємства і основна увага на сайті присвячена саме Україні, проте, як назва так і абревіатура даного підприємства не зовсім співпадають з назвою і абревіатурою підприємства, інформація про яке розміщена на сайті з питань державних закупівель та на сайті Держінвестпроекту. Крім того, слід звернути увагу на те, що відсутня жодна інформація про будь які конкретні об’єкти цього підприємства (сторінка «досягнення» навіть не відкривається). Таким чином «солідність» під питанням.

Звичайно, автор жодним чином не стверджує, що китайська компанія, якій має бути перераховано 370 млн. дол. кредиту – це черговий «лижний інструктор», тим паче, що Інтернет безмежний і автор міг і не знайти сайт China national machienery industry comlete engineering corporation, а  тому, «дабы не возводить напраслину», автор звернувся до Держінвестпроекту із запитом – в якому просив надати точну назву китайської фірми з якою укладено договір на будівництво залізничного сполучення до аеропорту «Бориспіль» її Інтернет адресу та просив надати копію лише першої сторінки цього договору, щоб точно знати – кому ж все таки «попливуть» 370 млн. дол., за які до речі, розраховуватимемось ми, платники податків (державна ж гарантія).

Як і слідувало очікувати, в Держінвестпроекті відповіли, що і про цей проект вони майже вперше чують, жодною інформацією не володіють, а тому відправили мій запит до Державного підприємства «Дирекція з будівництва та управління  національного  проекту  "Повітряний експрес" та інших інфраструктурних  об’єктів  Київського  регіону", яке, відповіло, - що вони не орган влади, а комерційне підприємство, а відтак ніякої інформації надавати не збираються (така у Держінвестпроекту схема відфутболення запитів).

Таким чином, питання китайського «лижного інструктора» так і залишилось відкритим, як і те  - як об налічать і розкрадуть куди попливуть 370 млн. дол.

http://kiev4you.org/


Теги: КаськивВоздушный экспресс

Дата и время 02 августа 2013 г., 00:00     Просмотров Просмотров: 12162
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

20 грудня 2024 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Когда, по-вашему, возможно окончание войны в Украине?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
3.306129