АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫКLANG
Київ: 15°C
Харків: 14°C
Дніпро: 16°C
Одеса: 19°C
Чернігів: 14°C
Суми: 14°C
Львів: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцьк: 15°C
Рівне: 15°C

Як блокування польського кордону вплинуло на імпорт авто в Україну

Читать на русском
Як блокування польського кордону вплинуло на імпорт авто в Україну
Як блокування польського кордону вплинуло на імпорт авто в Україну

Через блокування поляками українського кордону динаміка оформлень по імпорту автотранспорту на регіональних митницях не зазнала вагомих змін. Але загалом з початку року зросли оформлення на деяких інших митницях, зокрема, Волинській. За період блокування зменшилася кількість легкових автомобілів, які ввозили великими автовозами.

Так, блокування кордонів могло вплинути лише на сумарну кількість транспортних засобів, оскільки митне оформлення переважно відбувається на регіональних митницях, значно рідше – безпосередньо на пунктах пропуску. Про це йдеться у матеріалі Інституту досліджень авторинку.

Кількість оформлень qhiddkikuiezant

При цьому більш помітні зміни щодо способів ввезення транспортних засобів: найбільше зростала частка невеликих автовозів (з повною масою до 7 т) та лафетів-причепів, які можуть транспортувати легкові автомобілі. Пік завезення ТЗ цим способом припав якраз на початок блокування КПП.

Також не зменшувався потік ТЗ своїм ходом (враховані всі типи ТЗ), а також зростало ввезення змішаними способами – оформлення у митний режим імпорту з інших митних режимів (митний склад, тимчасове ввезення тощо).

"На практиці зменшилася кількість автомобілів, насамперед легкових, які ввозили великими автовозами, розрахованими на 6-8 машин. Зараз цей потік дещо переорієнтовується на лафети та платформи, які приймають "на борт" один автомобіль, або два, якщо з причепом", — пояснює Юлія Риковська, СЕО West Auto Hub, компанії, яка займається доставленням авто з Європи.

Однак, далеко не всі транспортні засоби можуть бути ввезені у такий спосіб – є важка спецтехніка, вантажні напівпричепи та інші подібні варіанти, які транспортувати можливо лише великими "фурами", додала вона.

Врешті-решт, кількісно імпорт автотранспорту в Україну внаслідок блокування пунктів пропуску значних змін не зазнав. Проте відбулися зміни якісні – зокрема, збільшився час доставлення, про що повідомляють практики цієї сфери діяльності, а також дещо зросла ціна на послуги з доставлення.

Оскільки переорієнтація перевізників на "малі машини" тягне потребу оплати праці одного водія для перевезення не 6-8, а 1-2 легкових машин, також додається добовий фрахт евакуаторів/лафет, які марнують свій час у штучно створених чергах.


Теги: ПольщаПольшаИмпортІмпортАвтомобилиГраницаКордон

Дата і час 17 січня 2024 г., 14:07     Переглядів Переглядів: 1966
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наші опитування

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?








Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
1.902296